wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Z informacji od sprzedawcy wynika ze Silverfast jest w komplecie. Mam nadzieje ze na moje potrzeby i bieżące skanowanie, ten sprzęt wystarczy :-) Polowalem na Minolte albo Nikona, ale ceny oscylowaly w okolicy 400$, a ten mi sie trafil prawie za 1/4 tej ceny ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Do koloru wolałbym jednak ze skromną literką "i" na końcu ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Czy może ktoś wstawić skany z Epsonów V330 / V350 z negatywów i ze slajdów? Chciałbym coś uniwersalnego, ale wolę uniknąć rozczarowania jakością - chociaż bez przesady, amatorsko z małego obrazka to nie musi od razu wysadzać z butów. Jestem przygotowany na jakiś-tam-kompromis.
 

wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
Warto szarpać się na coś z poniższej listym, jeśli tak to na co:
- Microtek ScanMaker 8700
- Microtek ScanMaker i900
- Epson V350
- Epson 3490
- Epson 4490
- inny 3200dpi

Skaner miałby być tylko i wyłącznie do 120.

od razu podpinam się pod prośbę przedmówcy o wrzucenie skanów

W :-B zapłać dobrzy ludzie
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
wintermute napisał/a:
tylko i wyłącznie do 120.
to na pewno nie V350. Bo on nie obsługuje średniego.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
wintermute napisał/a:
- Epson 4490


Do 120 w pytę. Skanów nie mam, to znaczy, nie wiem, gdzie mam. Do małego - paskudny. :)
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Też szukam czegoś do skanowania średniego. Na oku mam V500 i 4490. Czy bardzo się różnią?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
jorge.martinez, Dzięki. Chyba lepiej wziąć V500.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Moj stary 3200 doskonale sobie radzi przy 1600 dpi i pewnie nie gorzej niz te nowsze jak sie umie skanowac. Jedyna niedogodnosc, to na raz lyka tylko jedna klatke.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Cześć pleśniaki, moje wymagania są niskie, skanowałem slajd aparatem z raynoxem i było ok, nie potrzebuję super szczegółów i aby się do oglądania na monitorze
i ew. wrzucenia do sieci nadawało.
chcę wydać jak najmniej, i mam na oku takie cuś
LINK

- plusy dla mnie są takie że to jest tanie jak barszcz, szybko działa, nie zajmuje dużo miejsca, sprzedawca jest z 1km ode mnie i daje miesiąc garancji rozruchowej,
no i jako że to nie jest klasyczny skaner przebiegowy to raczej nie powinno być pasów,

- i teraz pytanie jakie mogą być minusy takiego urządzonka?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Eldred napisał/a:
szybko działa


Jesteś pewien, że szybko działa?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Tak 1s na klatkę, bo to jest w zasadzie aparat 5mpix prawdopodobnie z podświetleniem ledowym, w obudowie skanera dedykowanego.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
nie lepiej jakąś starą minoltę zaciągnąć zza oceanu :?:

ja za duala II dałem razem z przesyłką po stanach i przesyłką polamerem do polski równowartość 270zł i to przy droższym dolarze niż teraz

ten skaner to może nie mistrzostwo świata, ale pracuje aktualnie na bieżąco u jednego z kolegów przy wskanowywaniu dość dużego archiwum i radzi sobie bardzo dobrze ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Cytat
jakie mogą być minusy takiego urządzonka?

Bardzo mała dynamika.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Eldred napisał/a:
1s na klatkę, bo to jest w zasadzie aparat 5mpix
to chyba słabo, co :?: i do tego 5Mpix
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
plwk napisał/a:
Bardzo mała dynamika.
no właśnie tego się spodziewałem, w końcu to malutka matryca, chyba trzeba będzie pokombinować z jakimś duplikatorem własnej roboty, szkoda że nie ma na rynku czegoś takiego, kiedyś były takie obiektywy z końcówką do wsuwania filmu..

opiszon napisał/a:
to chyba słabo, co :?: i do tego 5Mpix
do filmu z xa w zupełności mi wystarczy.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mpix to pryszcz, dynamika wg opisów to 2,2 (w praktyce pewnie jeszcze mniej) więc do slajdów się nie nada a jedynie do wywoływanych pod skanowanie czarno białych.

[ Dodano: 2011-05-26, 10:27 ]
Eldred napisał/a:
chyba trzeba będzie pokombinować z jakimś duplikatorem własnej roboty

Nadal są dostępne w sprzedaży np. tu http://www.teleskopy.pl/p...products_id=978 ale są i bardziej zaawansowane.

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
A Plustek SmartPhoto F50 będzie dużo lepszy? ten sam sprzedawca ma za 239zł,
bo z płaszczaków to już wiem że minimum to epson v330 a ten ponad stówę droższy,
po za tym nie bardzo chcę płaszczaka ze względu na wielkość.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Eldred, jak chcesz szybkie wgladowki do sieci, to moim zdaniem wystarczy podswietlarka i cyfra. Zaden tani skaner nie radzi sobie z dynamika slajdu. A to cos za 149 zl, to przeciez urzadzanie na poziomie zabawki z happy meala.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach