W III Edycji Konkursu najbardziej podoba mi się:
Gebi
0% Complete
0 (0%)
Rychu
25% Complete
4 (25%)
Dzerry
6% Complete
1 (6%)
Spinner
12% Complete
2 (12%)
Jarek
6% Complete
1 (6%)
Tref
12% Complete
2 (12%)
Macioh
31% Complete
5 (31%)
Matb
6% Complete
1 (6%)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
dzerry napisał/a:
Ja w Jelitkowie, a ty?

Rewa. :) A to białe coś, to miecz od deski znaleziony.
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
Iza napisał/a:
życie jest ciężkie
egzaminy juz pozdawane ?? ;-)
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Jeszcze tylko jeden, niezbyt ciężki :-D
 

joelle  Dołączyła: 28 Maj 2008
Iza napisał/a:
nie umiem robić wesołej miny na zawołanie, smutek jest moim stanem naturalnym.

No i o to chodzi, aby być naturalnym.
 

PUZO  Dołączył: 03 Cze 2007
Coś takiego w końcu popełniłem:
 

pola  Dołączyła: 26 Paź 2010
Tequila, Bajkowe zdjęcie... jest w nim coś z magii dziecięcego świata.... te krople wody na tle światło :)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
PUZO - Kurcze, niezłe.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Właśnie - prawie sobie ręce połamałem próbując je tak ułożyć :-P .
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
pola, dziękuję:)
 

Vera  Dołączyła: 24 Cze 2010
PUZO,
Wprawdzie swoje słowa napisałeś kilka dni temu, pewnie już ci przeszło i powróciłeś do wyjściowego stanowiska. Ja zaś dawno tutaj nie zaglądałam :oops: Jednak miło mi pomimo wszystko.
Fotografia to dziwna sprawa. Czasami mozna zobaczyć takie na ktorych manekiny ze sklepu wyglądają na żywych a ludzie jak manekiny. Czasami układ kilku kresek, plam, zestawienie kolorów i wzajemne kontrasty, to wszystko może spowodować o atrakcyjności obrazu który powstał.
Ale to tylko obraz. Rzeczywistość częstokroć jest smutna, szara. Chcemy od niej uciekać. Pewnie dlatego wszyscy tutaj mają aparaty. Z definicji narzędzie bardzo obiektywne, a mnie się zdaje że mniej obiektywnego narzędzia do przenoszenia myśli to człowiek jeszcze nie wymyślił. Pewnie jestem goopia, wiem.
:-/
 

PUZO  Dołączył: 03 Cze 2007
Vero
Vera napisał/a:
Wprawdzie swoje słowa napisałeś kilka dni temu, pewnie już ci przeszło i powróciłeś do wyjściowego stanowiska.

Napisałem, że masz wdzięczny nick oraz zjawiskową urodę. Napisałem również, że jesteś wredna i ruda oraz przyznałem, że goopia. Które stanowisko uważasz za wyjściowe Vero ?
Cytat
Fotografia to dziwna sprawa. Ale to tylko obraz. Rzeczywistość częstokroć jest smutna, szara. Chcemy od niej uciekać. Pewnie dlatego wszyscy tutaj mają aparaty. Z definicji narzędzie bardzo obiektywne, a mnie się zdaje że mniej obiektywnego narzędzia do przenoszenia myśli to człowiek jeszcze nie wymyślił.

Dokładnie nad tym samym często się zastanawiam oglądając różne zdjęcia tej samej osoby. Na każdym z nich jest ktoś inny. Wystarczy inne światło, kąt patrzenia, czy jak napisałaś zestawienie kolorów i kontastów. Nie ma nic mniej obiektywnego niż obiektyw. Tak sądzę.
Cytat
Pewnie jestem goopia, wiem.

To takie słodkie i rozczula. Wiesz o tym prawda?
 

wallace  Dołączył: 08 Maj 2010
PUZO napisał/a:

Vera napisał/a:
Z definicji narzędzie bardzo obiektywne, a mnie się zdaje że mniej obiektywnego narzędzia do przenoszenia myśli to człowiek jeszcze nie wymyślił.

Dokładnie nad tym samym często się zastanawiam oglądając różne zdjęcia tej samej osoby. Na każdym z nich jest ktoś inny. Wystarczy inne światło, kąt patrzenia, czy jak napisałaś zestawienie kolorów i kontastów. Nie ma nic mniej obiektywnego niż obiektyw. Tak sądzę.

Patrzę na to trochę z innej strony. Nie zarzucę obiektywowi nieobiektywności, jakby nie było, jego oko rejestruje to co nasze. Jego zaleta polega na tym, że potrafi wyłapać chwile, momenty w czasoprzestrzeni, na które my nie zwracamy uwagi, nie potrafimy zarejestrować (zatrzymać), nie mówiąc już o tym, że jesteśmy rozpraszani przez inne zmysły.

Każdy z nas na swój sposób postrzega świat, ale czy nie zdarzało Wam się dostrzec na zdjęciu, portrecie przyjaciela cechy, rysy twarzy, której to przez lata znajomości nie dostrzegaliście, a teraz ze zdumieniem stwierdzacie, że rzeczywiście ona tam jest?
 

PUZO  Dołączył: 03 Cze 2007
bEEf Bardzo dziękuję :-)

Apropos. Pamiętasz kiedyś Ci powiedziałem, że jesteś podobny do pewnego aktora. Przypomniałem sobie nazwisko. To Andrzej Precigs. Grał Teofila Różyca w "Nad Niemnem".

Cytat
Właśnie - prawie sobie ręce połamałem próbując je tak ułożyć .


Zupełnie niepotrzebnie, rękę trzymałem przed sobą. Dokładnie tak jak jest na zdjęciu. :mrgreen:
 

er_es  Dołączył: 27 Maj 2009
Tak sobie czytam o obiektywizmie obiektywu i po chwili zastanowienia dochodzę do wniosku, że jak większość narzędzi, może w zależności od intencji operatora, przynosić różne efekty. Może być obiektywne albo wręcz odwrotnie. Zależy to od tego w jaki sposób się go użyje. Z jednej strony zarejestruje tylko to co przeniosą fotony na film/matrycę, a z drugiej potrafi pokazać zamysł fotografa, z przekazem jakiejś myśli włącznie.
W każdym razie zadziwia wszechstronnością :-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
PUZO napisał/a:
Apropos. Pamiętasz kiedyś Ci powiedziałem, że jesteś podobny do pewnego aktora. Przypomniałem sobie nazwisko. To Andrzej Precigs. Grał Teofila Różyca w "Nad Niemnem".

A to ci. Emilka twierdzi, że faktycznie "pewne podobieństwo jest" ;-)
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
korzystając w czwartek z dostępu do manualnego nikkora 35 1.4, popełniłem takie dwa swoje-zdjęcia:



 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
pomieszałeś Canona z Nikkorem

wstyd :-P
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
wiem wiem, nawet przejściówka ze szkłem była
wolałbyś tego nikkora na swojej kadyszce? :-P
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
a mógłbym spróbować, ale się boję ;-)
 

me_how  Dołączył: 06 Lis 2010
Jakieś 2 lata temu popełniłem takie coś - telefonem komórkowym :-D


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach