dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Dla jakości zdjęć, czy nawet możliwości ich wykonania w trudnych warunkach, na pewno zrobiłoby to dobrze. :-) Dużo większy wpływ ma na to szkło niż nowszy aparat. Ja tylko zakładam, że szybko aparatu nie zmienię, dlatego wolałem od razu kadyszkę kupić. :-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Francesca, usuwanie kurzu to kicha i w sumie do niczego potrzebne nie jest. Można sobie darować. Ale SDM to już może być coś. Co prawda obecnie szkieł z SDM w Pentaksie jak na lekarstwo, niemniej jednak może się to zmienić. Tyle tylko, że zanim się to zmieni, to K100D może się okazać na tyle przestarzały, że i trzeba będzie puszkę zmienić. "Na dziś", jeśli się nie ma zamiaru używać nowych gwiazdek DA z napędem ultradźwiękowym, to SDM jest zbędny. Zresztą chyba (póki co) to wszystkie szkła SDM mają silniczki. Więc w sumie różnice między k100d a k100dS są pomijalne.
Natomiast K200 to już inna bajka, bo to inny aparat. Chyba jednak "lepszy" od k100 - bardziej nowoczesny, z większą funkcjonalnością itd. I to jest alternatywa do kastody.
 

gorky  Dołączył: 25 Kwi 2006
Ja kupilem tydzien temu od Meggido uzywany K100D w stanie absolutnie idealnym. Przez ostatnie pare dni bawie sie nim dosc intensywnie i jestem zachwycony - to naprawde bardzo dobry aparat i niewiele mi w nim brakuje.

Gdybym mial wieksze fundusze, to wzialbym K10D albo K200D, ale tylko ze w wzgledu na uszczelnienia - aparat towarzyszy mi w roznych dziwnych eskapadach i troche sie boje ze cyfranka moze wymagac wiecej ochrony niz np. moj Super A.
Dla mnie wiazalo sie to jednak z koniecznoscia doplacenia okolo 800 zlotych, a to przekraczalo moje mozliwosci.

Na Twoim miejscu nie myslalbym o zmienianiu kasetki na supersetke - jezeli w ogole rozwazalbym zamiane to na K200D.

Z drugiej strony wlasnie jestem pod ogromnym wrazeniem plastyki starych manualnych obiektywow i roznice w cenie wolalbym chyba wladowac w szkla ;)

Tyle jak chodzi o moje zdanie ;)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
matb napisał/a:
Zresztą chyba (póki co) to wszystkie szkła SDM mają silniczki.
Chyba chodziło ci o to, że te szkła mogą być napędzane silniczkami w koprusie. Ale to ma się zmienić.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
dsk napisał/a:
Do tego dochodzi możliwość podłączenia do wersji Super drogich szkieł z silnikiem SDM i obsługa SDHC, czyli karty o pojemności powyżej 2GB.

Tak rodzą się mity... Każdy Pentax ma możliwość obsługi SDHC wystarczy zaktualizować oprogramowanie. Ponadto obecnie produkowane szkła SDM mają możliwość ostrzenia za pomocą śrubokręta, choć może się to zmienić (choćby Sigma 50-150/2.8 chyba nie będzie już miała takiej możliwości).
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ze swoją kasetkę nie-super bez problemu używam karty SDHC 4GB.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
marucha napisał/a:
Tak rodzą się mity...

Przepraszam. :oops: Chciałem pomóc, ale zajrzałem najwyraźniej na starą stronę o tym. Dobrze, że czuwacie! :-B

 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
dsk, spoko :-B :mrgreen:
Masz wielki plus za to, że potrafisz przyznać się do błędu - to zdarza się niezbyt często, niestety...
 
kinga31  Dołączyła: 24 Cze 2008
witam
Jestem laikiem co do pentax k100D super.Zakupilam go dzisiaj i mam pyatnie,czy jest mozliwosc robienia widzac na ekranie LCD.
Bardzo prosze o pomoc. :->
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
Nie ma takiej możliwości w K100DS
 
kinga31  Dołączyła: 24 Cze 2008
dzieki
Ok dziekuje za odpowiedz,czy jakas ciekawostke mozesz mi napisac co do tego aparatu.Niestety aparat kupilam za granica i nie ma menu w j.polskim.jestem b.zadowolona z ceny jaka dalam za niego plus obiektyw 18-55.Patrzylam na stronach w internecie to ceny byly duzo wyzsze.Ja zaplacilam za niego 360euro:)
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
kinga31 napisał/a:
kupilam za granica i nie ma menu w j.polskim

ten model nie ma menu polskiego, a co mogę napisać hmm... ja ma K100D nie "super" ;-) , i jestem zadowolony, może chcesz instrukcje po polsku?
 
kinga31  Dołączyła: 24 Cze 2008
Super to sie okaze za jakis czas,mam go zaledwie pare godzin.
Co do instrukcji to jezeli nie bedzie dla ciebie problemu to bardzo prosze.
Mam jeszcze pytanie,bawilam sie troche i robilam zdjecia i po jakims czasie bateria mi padla.Po kilku minutach wlaczylam go i bylo ok,bateria cala.Hmm nie rozumiem.Niestety nie mam zadnego zasilania,mam 4,,paluszki''.Mam pytanie ile mi baterie wytrzymaja:)i jak najlepiej jest ladowac czy kupujac ladowarke do baterii czy zasilacz?
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
co do instrukcji znajdziesz tutaj i wiele przydatnych informacji
http://pentax.org.pl/view...100d+instrukcja
a jak nie to podaj maial tylko jakoś nie moge odszukać u siebie na dysku
co do baterii to K100D wymaga dobrych akumulatorków jak odnajede wątek o zużyciu energii to wkleje
 
kinga31  Dołączyła: 24 Cze 2008
hej jestes??
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
wątek na temat akumulatorków
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=1883

ps instrukcje odnalazłem, w wątku który podałem sporo linków z instrukcja jest nieaktualnych niestety, ja mam do K100D, a K100D różni się tylko funkcją DR-czyszczenie matrycy i ma styki do obsługi nowych obiektywów z napędem SDM

[ Dodano: 2008-06-24, 20:35 ]
i działający link z instrukcją http://rapidshare.com/fil..._k100d.zip.html

[ Dodano: 2008-06-24, 20:43 ]
i link do instr. K100DSuper-PL reszta zależy od Ciebie i miłej zabawy
http://rapidshare.com/fil...strukcje_pl.zip
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Wskaźnik baterii w Pentaksach trochę wariuje - w sensie pokazuje długo, że pełne, potem przez krótki czas, że puste i... się wyłącza. Najlepiej kupić zewnętrzną ładowarkę do akumulatorków AA. Nawet nie wiem, czy zasilacz ładuje baterie. ;-)
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
matb napisał/a:
usuwanie kurzu to kicha i w sumie do niczego potrzebne nie jest.


Rozumiem, że powtarzasz zasłyszane opinie, nie poparte własnym doświadczeniem ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W tym przypadku powtarza wielokrotnie powtarzane opinie użytkowników
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Cytat
W tym przypadku powtarza wielokrotnie powtarzane opinie użytkowników


Ciekawe tylko czy użytkowników, którzy używają czy nie używają ;-)

PS. Kiedyś zasugerowałem się przy kupnie skanera opinią użytkowników, że Digital ICE nie jest potrzebne i kupiłem skaner bez tej funkcji. Najbardziej z tego cieszyła się osoba, która kupiła ode mnie ten skaner za pół ceny po miesiącu. Mniemam, że niestety zasugerowałem się opiniami użytkowników, którzy nigdy nie używali skanera z D-ICE ;-)


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach