Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
A tak a propos kolorów, widzieliście już te zestawienia kolorystyczne srebrnych i czarnych Limitedów:





(źródło)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
faktycznie dobre na street ... nikt nie bedzie poważnie traktował fotgrafującego, ot ktos z jakąś kolorową "zabawką" foci ;-)
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Sreberko już zamówione :-D
Czarny do mnie nie przemawia. Srebrny pięknie wygląda i się ładnie wyróżnia. Będzie fajny kontrast. Jeszcze 77 za jakiś czas trzeba zdobyć ;-)
 
spirit  Dołączył: 21 Lip 2007
Crow napisał/a:
Sreberko już zamówione :-D


No to chyba czas na tradycyjne, staropolskie - nienawidzę cię i oby ci sczerniał. :!: :-)
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
spirit :-B

spirit napisał/a:
i oby ci sczerniał. :!: :-)

Ja wiem... tak się patrzę i zastanawiam, czy to w ogóle możliwe :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Crow, jak ci szczernieje, to i pewnie się ogniskowa wydłuży :-P
czyli z 31 zrobi się 43 albo i nawet 77 ;-)
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
A niech rośnie do 100 macro WR :mrgreen: Poza tym czarny wyszczupla a nie pogrubia :-P

Kupował ktoś w EURORTVAGD coś Pentaksowego? Dają tam normalnie kartę gwarancyjną od Apollo?
 
mas7odon  Dołączył: 01 Lut 2009
Ja kupiłem tam fgz540 i *55 1.4. Nie było żadnego problemu. Karta apollo i 2 lata gwarancji. Sam się zastanawiam nad tą 31 ltd ale nie chce wtopić kasy jeśli okaże się że pod koniec roku pentaks wypuści odswieżoną wersję 31 ( coś na kształt DA 100 ).
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Crow napisał/a:
Kupował ktoś w EURORTVAGD coś Pentaksowego? Dają tam normalnie kartę gwarancyjną od Apollo?

Tak, z ostatnich zakupów mam jedną więcej bo w którymś pudełku były dwie.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
To może też znaczyć, że... nie wszystkim dają tę jedną kartę. :lol:

[ Dodano: 2010-01-06, 21:51 ]
mas7odon napisał/a:
Sam się zastanawiam nad tą 31 ltd ale nie chce wtopić kasy jeśli okaże się że...

Myślę, że 31 Ltd jest chyba ostatnim obiektywem, którego zakup możnaby nazywać "wtopieniem kasy". Bo nawet jeśli będzie jakaś nowa wersja, to legendarny FA 31/1.8 Limited zostanie zawsze legendarnym FA 31/1.8 Limitedem.
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
nie chce was zalamywac ale ja jestem troche podlamany parametrem: praca pod swiatlo tego obiektywu - wezcie sobie zarowke strzelcie w nia tym szklem albo tylko popatrzcie w wizjer w taki sposob aby zrodlo swiatla bylo w oklicach srodka - szukalem sprawdzalem zadne szklo jakie posiadam nie robi mi takiej brzydkiej rzeczy jak 31ltd :cry:
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
filorp napisał/a:
szklo jakie posiadam nie robi mi takiej brzydkiej rzeczy jak 31ltd

Nie dramatyzujesz? Pokaż nam ten zonk.
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Zobaczcie 3 piersze fotki. Ktos nasadził naszego Pentaksika na Marka II :mrgreen:

http://pl.pixel-peeper.co...max=none&res=12

Jak poszperacie trochę dalej to znajdzie się tego więcej. Są też z K7.
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
Meggido napisał/a:

Nie dramatyzujesz? Pokaż nam ten zonk.

jest to efekt bardzo trudny do osiagniecia - teraz nie mam takich warunkow ale jakies dwa lata temu robilem zdjecia dziewczynie zionacej ogniem (k10 wtedy), w nocy na ulicy - takie tam zabawy... fakt ze lekko przeswietlilem ogien tzn byl on zdecydowanie przeswietlony ale uzyskalem naprawde ochydny nierownomierny gigantyczny blik pochodzacy z ognia wydmuchiwanego z ust cyrkowca... (zdjecia oczywiscie wyrzucilem) zrob np zdjecie lampie ulicznej na tle ciemnego nieba to powinienes uwiecznic taki blik... jak bedziesz nalegal to wyjde i zrobie takie zdjecie....

jesli chodzi o podpinanie pod canona to ten obiektyw chodzi podobno lepiej w tej konfiguracji niz na jakiejkolwiek puszce Pentaxa - mowa o np dzialaniu AF, (oczywiscie oprocz tego ze nie ma komunikacji na temat przeslony m body a obiektywem)

edit:2010/01/06-00:10
cos mi przyszlo do glowy.... namietnie uzywalem kiedys no name focus screena moze to od tego?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
filorp napisał/a:
mowa o np dzialaniu AF

no pewnie - MF zawsze pewniejszy od AF :mrgreen: :lol:
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
filorp, matówka raczej nie może mieć wpływu na to, co otrzymujesz na zdjęciach. Bo w chwili, kiedy robi się zdjęcie, matówka zostaje zasłonięta przez podniesione lustro.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
filorp napisał/a:
oczywiscie oprocz tego ze nie ma komunikacji na temat przeslony m body a obiektywem

Mógłbyś to rozwinąć? Bo nie wiem czy poprawnie zrozumiałem.

[ Dodano: 2010-01-07, 09:31 ]
Czy ten blik ma coś wspólnego np. z tym co na tym zdjęciu? http://www.flickr.com/pho...079163/sizes/o/
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
A ja słyszałem że z tym 31ltd są same problemy...bliki to raz ale podobno w nowszych produkcjach luzuje się bardzo szybko pierścień przysłony i ostrości....

[ Dodano: 2010-01-07, 11:03 ]
Nie no....joke ;)
To tak coby z zazdrości podkurzyć Kol. Crow'a
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
Meggido napisał/a:
Mógłbyś to rozwinąć? Bo nie wiem czy poprawnie zrozumiałem.
Nie wiem na ten temat zbyt wiele, jest filmik na you tube z 5mII podlaczonym do 31ltd... rozmawialem w jessopsie ze sprzedawca pytajac czemu nie maja nic z pentaxa na wystawie on twierdzil ze nie ma sensu bo dobre obiektywy pentaxa i tak lepiej dzialaja na canonie z przejscowka niz na pentaxie, a pentax nie ma dobrych tanich obiektywow.... :shock: nie wiem dokladnie jak to jest ale gosciu wierdzil ze automatyka przeslony na oryginalnym body pentaxa jest i tak duzo gorsza niz canonowski brak tejze bo np jest lepszy pomiar swiatla a i z lampa i obiektywem bez komunikacji o wartosci przeslony nie ma takich problemow - wiadomo ze na pentaxie trzeba uzywac lampy z wlasna automatyka albo trybu M lampy.... ale bliki sprawdze dzisiaj... na zdjeciu ktore przeslales nie widzialem zadnych....
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
filorp napisał/a:
nie wiem dokladnie jak to jest ale gosciu wierdzil ze automatyka przeslony na oryginalnym body pentaxa jest i tak duzo gorsza niz canonowski brak tejze bo np jest lepszy pomiar swiatla


przeczytaj to na spokojnie i pomyśl, czy to ma sens? W skrócie, brak automatyki jest lepszy od automatyki, bo pomiar światła jest lepszy - toż to jakiś bełkot.

Cytat

a i z lampa i obiektywem bez komunikacji o wartosci przeslony nie ma takich problemow - wiadomo ze na pentaxie trzeba uzywac lampy z wlasna automatyka albo trybu M lampy.


ale przecież fa31 ma wszystkie potrzebne styki i procesor chyba nawet i komunikuje się normalnie z body, więc o czym mowa? Że jak się okaleczy ten obiektyw przez mocowanie canona, to lepiej będzie działał na canonie? No to :-B dla tego sprzedawcy - wygląda na to, że miał rację :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach