aron  Dołączył: 16 Sie 2008
A spust jest nadal tak "miękki" i "czuły", szczególnie jeżeli chodzi o wciskanie do połowy, jak to było w k200d i k10d?
 
Weelkoo  Dołączył: 09 Cze 2008
pytanie do osób już K-7 posiadających - jak się spisuje akumulator? zapewne już macie orientacyjne pojęcie na ile można liczyć podczas użytkowania...
 

sever  Dołączył: 07 Maj 2008
Moje zabawy z K-7 + 60-250 wrzuciłem TUTAJ
a fotki w pełnej rozdzielczości prosto z puszki TU
 

Klod76  Dołączył: 06 Cze 2009
akumulator
zrobilem ponad 1000 w weekend a akumulator pokazuje nadal 100% naladowania......
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Re: akumulator
Klod76 napisał/a:
zrobilem ponad 1000 w weekend a akumulator pokazuje nadal 100% naladowania......


To akurat jest normalne w pentaxach. Po kilku następnych fotkach będzie 0% :mrgreen:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Marek napisał/a:
To akurat jest normalne w pentaxach. Po kilku następnych fotkach będzie 0% :mrgreen:
Ale nie w K-7. 1000 zdjęć na jednym ładowaniu, to zresztą też nieczęste w poprzednich modelach...
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Poza tym aku w K-7 ma 3 kontakty elektryczne, trzeci jet zapewne informacyjny o stanie naladowania - wskazania powinny byc dokladniejsze w praktyce.
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
sylwiusz napisał/a:
Poza tym aku w K-7 ma 3 kontakty elektryczne, trzeci jet zapewne informacyjny o stanie naladowania - wskazania powinny byc dokladniejsze w praktyce.


Powinny, ale skoro Klod76, zrobił już ponad 1000 zdjęć i ma 100% to coś szwankuje... no chyba, że na jednym aku idzie zrobić ponad 2000 zdjęć, co byłoby fantastycznym wynikiem.
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
siwyyy77 napisał/a:
Powinny, ale skoro Klod76, zrobił już ponad 1000 zdjęć i ma 100% to coś szwankuje...


Potem będzie wskazywał długo 2/3, 1/3 a na końcu pustą baterię. Nawet na wskazującym pustą jeszcz można trochę popstrykać i nawet pooglądać zdjęć. Jedynie włączenie w tryb LV lub filmu wyłączy aparat. Dopiero migająca pusta bateria oznacza całkowicie wyczerpaną. Gdy wskaźnik naładowania pokazywał 1/3 to jeszcze sporo zdjęć w niedzielę zrobiłem. Dopiero dzisiaj będę ładował.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Jacek S, sprawdzałeś ile zdjęć zrobiłeś na tym ładowaniu?
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
jaad75 napisał/a:
Jacek S, sprawdzałeś ile zdjęć zrobiłeś na tym ładowaniu?


Pewnie z 800 zdjęć na weselu i poprawinach, ale to nie jest reprezentatywne bo sporo przeglądałem dla pewności. I dzisiaj dobiłem bakterię LV przed włożeniem do ładowarki.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Jacek S napisał/a:
ale to nie jest reprezentatywne bo sporo przeglądałem dla pewności.
Dla mnie właśnie jest, bo w ten sposób zwykle używam aparat... :-)
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
jaad75 napisał/a:
Dla mnie właśnie jest


Ja też, ale że ten był pierwszy raz w boju to oglądałem więcej i dokładniej niż zwykle. K20 miałem jako drugi, to znam go na tyle że wystarczy mi rzut oka na histogram i już nie wracam do tego zdjęcia.
 

Napinator  Dołączył: 02 Wrz 2007


Gdyby ktoś zechciał poczytać zapraszam TUTAJ
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
W trybie odtwarzania można powiększać i pomniejszać oglądane zdjęcia nie tylko pokrętełkami. Zielony guzik pomniejsza zdjęcie, a guzik +/- powiększa. Przydatna rzecz.

P.S. Niestety dłuższa klapka z wbudowaną lampą niewiele pomaga na podpiętą 16-50. Żeby nie pokazywał się na fotce cień obiektywu, trzeba fotografować z ogniskową 30mm i dłuższą.
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
Benek napisał/a:
W trybie odtwarzania można powiększać i pomniejszać oglądane zdjęcia nie tylko pokrętełkami. Zielony guzik pomniejsza zdjęcie, a guzik +/- powiększa. Przydatna rzecz.


w K200D jest podobnie.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Pokażcie filmiki z K-7. W tych wszystkich rozdzielczościach. Jestem ciekaw jak to wygląda, no i czy bardzo wyraźny jest efekt "jelly". Czemu tak o tym wszystkim cicho?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
pawelek-79 napisał/a:
no i czy bardzo wyraźny jest efekt "jelly".

Pionowe linie tańczą jak pijane. Niestety.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Benek napisał/a:
Pionowe linie tańczą jak pijane. Niestety.
Wiadomo - CMOS, ale jest zauważalnie lepiej, niż w przypadku D90.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Dzisiaj pomacałem go w fotoexpercie i całkiem zgrabna rzecz. AF z kitem WR daję radę wyraźnie pewniej niż K20. Chociaż mam wrażenie, że po wrzuceniu go na punkt centralny, a nie auto zwolnił. Było dość ciemno ;-) Ogólnie wrażenia pozytywne, guziory w dobrych miejscach i łatwo się połapać. Jest dość nieduży, ale jak weźmie się w rękę to czuć masę. Dobrze leży. Wpadnę do nich kiedyś z tamronem zobaczyć jak sobie radzi ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach