Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
janek_wu napisał/a:
Zamieszczone w teście cropy z K7 nie zgadzają się ze stanem faktycznym. Ściągnałem oryginalne zdjęcie z K7 http://www.imaging-resour...0100_NR_MED.HTM i dla porównania z D90 http://www.imaging-resour...90hSLI0100.HTM. Już na pierwszy rzut oka widać, że z cropem coś jest nie tak, bo na zdjęciu szczegóły w czerwieni są jak najbardziej w porządku. O co tu więc chodzi?
...
Z tych dwóch próbek wyżej oceniam K7. Nie chce mi się odszukiwać zdjęć testowych pozostałych aparatów, myślę że K7 im nie ustępuje w tym względzie (poza D700). :-D
janek_wu, świetnie, że sciągnąłeś i porównałeś. Muszę jednak Cię zmartwić. Zamieszczone cropy są z ISO1600, a Ty porównywałeś ISO100. :-/
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Pentagram aaa... to na ISO 1600 domyślnie włączone jest odszumianie na poziomie "Medium" (z dopuszczalnych Off, Low, Medium, High). Piszą o tym odszumianiu przy pierwszym obrazku przy porównaniu z D5000.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
andrusz, masz rację i zapewne o to właśnie chodzi, ale wygląda fatalnie. :-?
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Pentagram napisał/a:
andrusz, masz rację i zapewne o to właśnie chodzi, ale wygląda fatalnie. :-?

Bright ma ciut podkręcone kolorki, do tego kontast +1 i ostrość +1. Dodasz do tego odszumianie i takie JPGi się dostaje.

Kurczę nie mogę tam znaleźć RAW-ów - bo sam bym sprawdził jak wyjdzie na ISO 1600, ustawieniach Neutral i bez odszumiania :-/

[ Dodano: 2009-09-10, 01:27 ]
Znalazłem te RAWy :-) Oto plik ISO 1600 wywołany na ustawieniach Natural (w tym trybie kontrast i kolory są na 0, a ostrość -1) i z redukcją szumów w PDCU kolejno: 0, 50 i 100 (żadne inne ustawienia nie były ruszane):

 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Pentagram napisał/a:
janek_wu, świetnie, że sciągnąłeś i porównałeś. Muszę jednak Cię zmartwić. Zamieszczone cropy są z ISO1600, a Ty porównywałeś ISO100. :-/

Pentagram, :-B . Wydawało mi się, ze na wstępie testu powinno się znajdować zdjęcie z którego pochodzą cropy. Jestem zmartwiony, Pentax ani chybi zbankrutuje. :-/ Ale nie wierzę żeby aż taka utrata szczegółów nastąpiła przy ISO1600, mz to zasługa fotografa, co potwierdzają próbki andrusza. ;-)

Edit: W uzupełnieniu, żeby nie było niejasności ponownie cropy K7 vs. D90 tym razem już ISO1600, w obu przypadkach NR off.



Obraz z D90 jest mniej zaszumiony choć chyba ma trochę mniej szczegółów, niestety coś za coś. W każdym razie trochę to inaczej wygląda niż zamieszczone w teście cropy, odszumiane przez aparat. Czy lepiej czy gorzej kazdy sam oceni. ;-)
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Byłeś szybszy Marcinicus... ;-)
Pozdrawiam i idę czytać..
Przeczytałem.. No cóż Optyczni są przewidywalni.. Włączenie podświetlenia aparatu to jedna z głównych wad ;-) Ale test jak test-nie najgorszy chyba (jak na Optycznych)
Pozdrawiam
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
dużo się rozpisali o AF ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
"Wygląd korpusu K-7 uległ nieznacznej zmianie w stosunku do modeli K10D/K20D."

Nie wiem, czy jest sens dalej czytać.

Ciekawe, co powinno się zmienić w puszce DSLR, żeby zmiana wyglądu była "znacząca". Brak otworu na obiektyw? Lampa otwierająca się do środka? Zamiana miejscami wizjera i mocowania statywowego?
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Hmmm...no wypadł średnio.... ;-)
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
BartekKw napisał/a:
Hmmm...no wypadł średnio....


czego się spodziewałeś, to pentax ;-) :evilsmile:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
siwyyy77 napisał/a:
czego się spodziewałeś, to pentax

czego sie spodziewales, to optyczni.

[ Dodano: 2009-09-14, 16:10 ]
:mrgreen:
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Nie narzekajcie na test, słowa takie jak:

"Pentax K-7 to jednak aparat, który mimo rozmiarów może bezpośrednio konkurować z takimi modelami jak Nikon D300s, czy Canon 7D"

świadczą, że gdzieś tam w pojmowaniu terminu "bezstronny" u Optycznych, zaszła widoczna zmiana.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Eeee noo..., "optyczni" zaszaleli! Spodziewałem się ocen w przedziale 3,2-3,7 no max 4,0 za jakość wykonania. Na prawdę wysokie noty (Pentax zawsze miał u nich -1 w każdej kategorii, chyba za "sowieckie" logo).
To jest najlepsze:
Jego cena, która wynosi 4800 PLN w porównaniu do 6600 PLN za D300s wydaje się nie być wygórowana i rekompensuje wady Pentaxa w stosunku do Nikona.
Bo w drugą stronę być nie może, Nikon nie ma wad!!! :-P
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
W sumie napisali to co wszyscy przewidywali, jedyne co mnie negatywnie zaskoczyło to bardzo głupio rozwiązane podświetlanie górnego LCDka. Jak jeszcze trochę stanieje, to chyba się skuszę.

[ Dodano: 2009-09-14, 16:39 ]
denvi napisał/a:
Bo w drugą stronę być nie może, Nikon nie ma wad!!! :-P
Gdyby było odwrotnie, to K-7 kosztowałby ponad 6 koła a D300s można by kupić z 4 z hakiem. Wady pewnie jakieś tam posiada, ale pomimo tego, producent potrafi sprzedać go za 2 tysiące PLN drożej. To pewnie przez ten znaczek na aparacie.
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Jak to jest z tym podświetlaniem górnego LCD - w K20 jest przypisany do kompensacji ekspozycji, a tu?

A test jak każdy inny w łoptycznych trzyma poziom...

 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Crow napisał/a:
Jak to jest z tym podświetlaniem górnego LCD- w K20 jest przypisany do kompensacji ekspozycji, a tu?
Spustem migawki:
instrukcja K-7 napisał/a:
LCD panel is illuminated when the exposure metering is performed. You can
set it to not illuminate in [29. LCD Panel Illumination] in the [A Custom
Setting 5] menu (p.87).
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Crow napisał/a:
Jak to jest z tym podświetlaniem górnego LCD- w K20 jest przypisany do kompensacji ekspozycji, a tu?
W K-7 można go włączyć lub nie. Gdy opcja podświetlenia jest włączona, to górny wyświetlacz zapala się po każdym naciśnięciu spustu. Wyłącza się po paru sek.
 
kasza  Dołączył: 13 Lis 2006
argawen napisał/a:
Gdy opcja podświetlenia jest włączona, to górny wyświetlacz zapala się po każdym naciśnięciu spustu.
Najbardziej upierdliwe to jest przy używaniu zewnętrznej lampy. Wtedy wyświetlacz lampy też co chwila się zapala.

kasz
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Widząc jaką gafę strzelili co za problem wydać soft z funkcją przypisującą podświetlenie pod inny przycisk - nawet pod kompensację. A jak jest w Najkonie D90?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach