WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
luhso napisał/a:
Dlaczego K-x (nie śledziłem wątków od dawna, nie jestem w temacie) ? ;-)

Przecież opiszon napisał: "jak najlepszych wysokich czułości".
pawelek-79, świetna plastyka, ładny bokeh - tego nie zmierzysz. Jedni to widzą, inni nie (na szczęście tylko nieliczni tego nie widzą).
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Benek napisał/a:
Twój autorytet badacza, pewność siebie i spore doświadczenie w przeprowadzaniu eksperymentów z zakresu optyki jest oczywiście wsparte eksperymentem, który dowiódł, że

Bez komentarza po prostu. Przykro się to czyta...

denvi napisał/a:
Benek, No trudno...dsk, ma taką radochę z nowego sprzęta, że chce wbrew fizyce udowodnić różnicę większą niż 1EV w głębi ostrości. Do tego stopnia, aż robi się mocno niemiły


Denvi, gdzie Dominiki był niemiły ? Ja nie widzę jakoś jego nadmiernej radości z nowego sprzętu. Stara się coś wrzucić przynajmniej. Inny Kolega (którego da się lubić), który zmienił system dostaje praktycznie spazmów i wrzuca wcale nie lepsze niż wcześniej fotki do działu bokeh.
Eh... zresztą, naprawdę niedługo na tym forum nic nie będzie można napisać co by nawet w domysłach mogło postawić w słabszym świetle pewną markę z jego "Kasieńką".

kaczor napisał/a:
Niektórym to na prawdę się nudzi, tylko by marudzili

Bo tak najłatwiej. Nie zakładać tematu, tylko czekać aż coś ktoś chce zrobić i wtedy pod nóżki powrzucać parę rzeczy. Raz Kolega Benek założył temat o DA*60-250 (innych tematów przez niego założonych nie pamiętam), obiecał lepsze fotki i sample i jakoś do tej pory cisza....

dsk, nie mogłem podjechać niestety dzisiaj do Micha i Moni vel tanta squda na sesję (chociaż już wyjechałem do nich to musiałem zawrócić). Jutro zrobię małą sesję w parku porównując K7+Sigma 30/1.4 + DA*55/1.4 oraz EOS5D Mark II + 30/1.4 + 50/1.2.
Wg mnie rozmycie ostrości to nie wszystko w zdjęciu. ISO w takich warunkach też nie jest najważniejsze. Sam jestem ciekaw jak to wyjdzie. Od razu uprzedzam, że EXIFY wytnę... na jakiś czas ;-)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
MacRayers napisał/a:
Wg mnie rozmycie ostrości to nie wszystko w zdjęciu.


Moim zdaniem to najmniej istotna część zdjęcia. Najważniejsze jest to, co mieści się w GO - po co inaczej robić zdjęcia? Dla barwnych plam? ;-)
 
MMM  Dołączył: 19 Cze 2009
Co w praktyce da wam kilka mm mniej lub więcej GO na największej dziurze tak naprawdę?
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
MMM napisał/a:
Co w praktyce da wam kilka mm mniej lub więcej GO na największej dziurze tak naprawdę?


No jak to co? PLASTYKĘ :evilsmile:
 

boober  Dołączył: 28 Wrz 2009
Jacek S napisał/a:
PLASTYKĘ

Niektórzy twierdzą że ona nie istnieje - to mit podobno... Ktoś ją widział? :-P
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
boober, ja ostatnio widziałem fajną plastyczkę :roll: Może być? :evilsmile:
 

boober  Dołączył: 28 Wrz 2009
Pentagram, jak fajna? Pokaż foty, albo od razu daj numer tel :-P
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Mnie najbardziej w FF spodobała się i zaskoczyła tonalność i jakość generowanych rawów a nie mniejsza GO, chociaż muszę przyznać że przy np. 50/1.4 na FF jest całkiem miła plastyka (moc rozmycia i jakby lepsza ostrość niż to szkło generuje na aps-c, porównywane z c40d).

Łatwiej o jasny szeroki kąt (stałki typu 28/2.8[jak~18/2na aps-c] za ok 400zł, zoomy typu 17-35/2.8-4[jak~11-24/2-3.5 na aps-c] za ok 700-900zł)

Do ślubów, reporterki, makro, ptaków i innych dzikich zwierząt wolałbym aps-c (większa GO mniejsze body, "dłuższe ogniskowe"), do portretów i szeroko rozumianej "fotografii artystycznej" FF (chociaż też nie koniecznie).
Kiedy ktoś mnie pyta o poradę jaki kupić aparat, jeśli ma zamiar używać go w podróży, fotografować naturę itp, albo po prostu pobawić się starymi szkiełkami zawsze polecam pentaksa. Jeśli ktoś od razu mówi że chodzi mu o portrety a nie jest bogaty, polecam Canona, chyba najtańsze rozwiązanie portretowe to jakiś tani canon (np400d) i 50/1.8, canon ma cropa 1.6 a to robi z pięćdziesiątki odpowiednik 80mm a nie 75 jak w P i N.

Nie wiem czy te porównania mają sens, bo wszystko zależy od potrzeb, i ktoś kto fotografuje spotkania rodzinne czy ptaki w locie, nie zauważy różnicy a ktoś inny może się nią zachwycać, ale z ciekawością będę obserwował ten wątek.


p.s. nie byłbym sobą gdybym nie dodał, że mam zamiar sobie za jakiś czas sprawić jakąś 55 z f1.2 na m42, żeby pobawić się właśnie najmniejszą GO na jaką mogę sobie pozwolić. 8-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Eldred napisał/a:
p.s. nie byłbym sobą gdybym nie dodał, że mam zamiar sobie za jakiś czas sprawić jakąś 55 z f1.2 na m42, żeby pobawić się właśnie najmniejszą GO na jaką mogę sobie pozwolić. 8-)

Ale potem nie będziesz twierdził, że Canon jest be ;-) gdyż Canonowska 50-tka 1.2 do tanich nie należy ;-) i musisz korzystać z półśrodków (zabawa z dendalionem...) ?
Jutro coś z niej wrzucę, specjalnie dla Ciebie na peeeeełnej dziuuuuurze... ;-)
 
mops  Dołączył: 23 Gru 2007
tanthalos napisał/a:
Na całe szczęście zachował się EXIF- zdjęcie bylo zrobione D700. 2 biura rzeczników nie zobaczyły różnicy między fotą z Pentaxa a D700. Fakt skomentujcie sobie sami.


Ale co tu komentować ?? Często fociłem wspólnie z fotografem uzywającym C5D... Klient chce dobre fotki - nie interesuje go zazwyczaj czy walniete 1dsMark czy Zorką 5 ;-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Nie wiem dlaczego nikt nie wpadł, że na inne rozmycie (nie GO) wpływa zwłaszcza konstrukcja obiektywu, która znacząco różni się w przypadku 50-tki i 30-stki... :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach