Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jak już wspomniałem - miłośników systemu NX zapraszamy do wątku "Rozterki miłosne".
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
A ahtyści do działów ahtystycznych...
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
sołtys napisał/a:
Kfan napisał/a:
Jak tak dalej pójdzie to będzie źle z tą firmą.

Rotfl (szkoda, że nie ma emotki tarzająco-śmiejącej)


A z jakiego powodu byś sie tarzał ze śmiechu?
Wchodzę do różnych sklepów wszędzie na pólkach jest Sony Nikon i Canon.
Gdzieniegdzie jest Olympus Panasonic i Samsung. W wielu marketach dla idiotów itp można spotkać wszystkie te firmy razem ale Pentaxa okazjonalnie
Pentax w stałej sprzedaży?Owszem jest ale tylko do spotkania w Auchan z modelem K30.
Niestety tylk korpus s kitem o obiektyw juz trudno wszystko co jest obecne na półce do Canikonów, W Foto Jokerze nawet szkła do Samsunga są nawet portretówka leży sobie na półeczce a Pentaxa zero, po prostu żenua.
Jeżeli towaru nie ma w sklepach to znaczy nie sprowadzają bo nie schodzi.
Jakbyś miał sklep to oferowałbyś to na czym możesz zarobić, czyż nie?

Widać że Sony mocno prze do przodu.
Weszli na rynek bezlusterkowy po Panasie, Olku i Samsungu a teraz są na czele i obawiam się że wkrótce po dopracowaniu paru aspektów będą poza konkurencją....
Uderzyli w rynek amatorski bardzo mocno świetnymi bezlusterkowwcami jak tytułowe A7 i równocześnie kompaktami jak np RX10 24-200/F2,8 matryca 1".
Mają w ofercie tanie i drogie bardziej i mniej zaawansowane a jednocześnie wszystko oferuje przyzwoity poziom. Pentax ma wszystko przestarzałe odstające parametrami i drogie za drogie..matryce musi kupować od Sony...
No to "śmiejta się" dalej.
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
"Pentax ma wszystko przestarzałe odstające parametrami i drogie za drogie..matryce musi kupować od Sony... "

:shock:
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
WojtekKawecki napisał/a:
"Pentax ma wszystko przestarzałe odstające parametrami i drogie za drogie..matryce musi kupować od Sony... "

:shock:


Wilku co masz takie duże oczy?

Od poczatku cyfranek Pentax montował matryce Sony z przerwą na K20d/K7 gdzie miał matryce od Szajsunga w czasie kiedy te firmy współpracowały.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Kfan, powinieneś to samo napisać na forum Nikona.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Znowu wizja kononowiczowsko-komunistyczna :mrgreen: . Niczego nie będzie, Sony będzie, dla każdego to samo. Nie tak dawno Kfan prorokował coś podobnego Samsungowi, ale -ups- nie wyszło. Serwisantom towaru zabrakło. :-P
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Kfan, może byś zmienił nick na NXfan, bo wprowadzasz dezorientację :-)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Na Flickrze, koncie Rona Schefflera, cała masa sampli z A7 i różnych szkieł.

http://www.flickr.com/photos/ronscheffler/
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
janek_wu napisał/a:
Kfan, może byś zmienił nick na NXfan, bo wprowadzasz dezorientację :-)


Widzisz nie takie to proste.
Bardzo jestem ZA aby bagnet był uniwersalny dla wszystkich producentów a to niestety mrzonka.
Systemy bezlusterkowe umożliwiają podpinanie wielu systemów do jednego korpusu poprzez adapter.
Jak wiemy w srodze ewolucji powstały pewne niezgodoności które powodują ż ez nowszymi korpusami wielu firm nie za bardzo można używac starsze obiektywy.
I tu Pentax zachowuje się bardzo dobrze - wciąż możemy podpinać wszystko co powstało z optyki dla tego systemu.
Problem jest jednak w tym, ż enie ma do czego.
Bo jak podepnę świetnego zooma jakim jesty moja Sigma 70-210 do PAS-C to jej używalność znacznie się pogarsza z powodu wycropowanego obrazka a ja bym chciał,żeby dalej mi oferowała 70-210 bo z klatki FF to ekwiwalent 105-315 po prostu sobie wycropuję w postprocesie.

I do tego celu przydałby mi się Pentax z matrytcą FF i owszem jestem za aby był bezlusterkowy z bagnetem K.

NX jest systemem nowym i chwalę bo prezentuje świetny stosunek ceny do jakości choć ma wiele braków to dalej uważam, że oferuje amatorowi więcej niż jakikolwiek inny system kiedy weźmiemy pod uwagę finanse.
Benek za 2800 ma niezły komplet obiektywów to jest mniej niż jakiś głupi naleśnik do Fuji testowany ostatnio na optycznych -chyba 14/F2,8 za ok 4000 PLN!!!

Dawno temu juz pisałem, że koncepcja K01 byłla świetna ale należało dać matrycę FF i wizjer. Design juz pomijam.
Gdyby te dwie cechy wprowadzono to być może K-01 byłlby rozchwytwanym korpusem oi produkowany byłby do dziś a np ja mógłbym sobie podpinać do niego starocie warte kilka stówek i robić nimi zdjęcia nie gorsze technicznie niż z APS-C i takie jak a czasów analogowych.
Jestem z tych co widzą "mityczną plastykę" i chętnie zakupiłbym sobie cyfrankę dającą takie możłiwości.

Skoro więc to Sony wychodzi naprzeciw moim oczekiwaniom a inne firmy nie to zostanę fanem bagnetu Sony i adapterów na inne systemy.
 
komisarz_ryba  Dołączył: 30 Wrz 2012
janek_wu napisał/a:
Kfan, może byś zmienił nick na NXfan, bo wprowadzasz dezorientację :-)


Taki wniosek wysnules po jego peanach na czesc sony w ostatnim poscie? Czy moze nie rozrozniasz NEX od NX is Sony od Samsunga?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
komisarz_ryba, akurat janek_wu bardzo dobrze zauważył i myślę że rozróżnia te skróty

 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Kfan napisał/a:
Skoro więc to Sony wychodzi naprzeciw moim oczekiwaniom a inne firmy nie to zostanę fanem bagnetu Sony i adapterów na inne systemy.
Sony kusi, to prawda.

Moim zdaniem sukces tego projektu zależy w dużej mierze od kwoty $, którą będzie się żądało w sklepach za tańszy @7. Jeśli po względnej stabilizacji ceny, która nastąpi pewnie parę miesięcy po debiucie, bezlusterkowe FF-Sony będzie kosztować 15-20% mniej od najtańszych DSLR-FF, to wróżę firmie od telewizorów spory sukces. Nawet w naszym nadwiślańskim kraju.

Ha! Jeśli Samsung będzie dalej budował dziwne smartfonopodobne korpusy, zamiast czegoś klasycznego, sam się chyba na tego soniaka skuszę w perspektywie roku-dwóch. Tym bardziej, że nie jest to sprzęt utrzymany w tak rzygotliwej (i niestety wciąż tak popularnej) retro-stylistyce... :mrgreen:
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Pierwsze ceny ze skąpca:
- A7 - 6200zł
- A7+28-70 - 7450zł
- A7r - 11999zł

Ponoć SEL 10-18mm F/4 daje rade w trybie ff - winieta nie zabija, można ja usunąć w pp.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Czyli droższe od d600. :-| Sądzę więc, że na razie szału nie będzie. Przynajmniej u nas.
 
polmaj  Dołączył: 09 Sty 2010
Dla posiadaczy optyki dalmierzowej , szczegolnie szerokich szkiel to moze byc lakomy kasek
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
polmaj napisał/a:
Dla posiadaczy optyki dalmierzowej , szczegolnie szerokich szkiel to moze byc lakomy kasek

Widziałeś linka od wuzet? Moim zdaniem apetytu nie zaostrzają :-|
 
polmaj  Dołączył: 09 Sty 2010
WuWu84 napisał/a:
polmaj napisał/a:
Dla posiadaczy optyki dalmierzowej , szczegolnie szerokich szkiel to moze byc lakomy kasek

Widziałeś linka od wuzet? Moim zdaniem apetytu nie zaostrzają :-|


Witaj z powodu roznych przepychanek, sam temat sie rozmydla i musialo mi umknac , posiadam modul gxr z bagnetem leici m i heliara 12mm po podpieciu go do tego soniaka byloby naprawde szeroko , tym bardziej ze cena ma byc ludzka w granicach 5-6 tysiecy ,pozdr
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
wuzet, dzięki za linka. Czyli potwierdza się, że odległość bliska bagnetu i matrycy robi swoje, promienie świetlne padają już pod bardzo dużym kątem, mikrosoczewki nie pracują optymalnie dla starych konstrukcji obiektywów, w związku z tym widać paskudną winietę, w zasadzie efekt lunety bo czerń w rogach. Moje przypuszczenia wysnute gdzieś wcześniej w tym wątku się potwierdziły, będzie działało dobrze z zaprojektowanymi pod to obiektywami. Dziękuję za uwagę.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
polmaj napisał/a:
eliara 12mm po podpieciu go do tego soniaka byloby naprawde szeroko

Szkoda tylko, że w tym szerokim kadrze i tak dużo do wycięcia aby to w miarę wyglądało :/
Link od wuzet: http://www.flickr.com/photos/ronscheffler/

Jest tam też szkiełko 12 mm

[ Dodano: 2013-10-24, 17:12 ]
dagio napisał/a:
Moje przypuszczenia wysnute gdzieś wcześniej w tym wątku się potwierdziły, będzie działało dobrze z zaprojektowanymi pod to obiektywami

Obiektywy dla SLR też pewnie dadzą radę. Myślę, że to wciąż ciekawy korpus dla posiadaczy szkiełek FA, F, A, M itp - wystarczy przejściówka i powinny działać bez przeróbek.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach