Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
polmaj napisał/a:
mrawi, rece opadaja na takie argumenty , ktos kto ma juz lustrzanke chce dokupic sobie kompakt ,ale taki z rawem i manualnymi ustawieniami , nie jest zadna tajemnica ze w fotografi najwazniejsze jest swiatlo , co do aparatu ze spieprzona matryca to odpal sobie flicra i zobacz ile dobrych zdjec ludzie tym zrobili , natomiast jak wpiszesz w wyszukiwarce samsung nx 10,100 badz inny to posucha ,czyzby zajmowali sie tylko testami i kampania reklamowa najtanszych i najlepszych na swiecie aparatow :mrgreen:


Chyba słabo szukałeś....
Poza tym co to ma do rzeczy?
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
polmaj, nie daj się podpuszczać, głęboki oddech i pozycja lotosu. Nie próbuj ciągnąć tematu, bo to nie ma sensu. Przyjmij, że tak jest. ;-)
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Polecam czipsy lub chrupki. ;-)
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
polmaj napisał/a:
przy dobrym swietle wszystkim mozna zrobic dobre zdjecie , ja do nexow nic nie mam ,7 chetnie bym przygarnal , pozdr


Sorry ale kompletnie już nie wiem do czego zmierzają Twoje posty.
Z tematu ponoć dla Ciebie istotnego - dystorsji, gdzie porównywałeś jabłka ze śliwkami przeszedłeś na internetowe tagi....
To mam być argument w dyskusji? Ku czemu?

serafin1 też się bawie w składanie takich panoramek aczkolwiek uzywam do tego 30stki bo ma maleńkie dystorsje a i inne parametry też niezłe.
Na Twojej mamy przykład na to, że te krytykowane tu zakrzywienia mogą wyjść bardzo efektownie mnie się ta panoramka gór bardzo podoba.

Co do drugiej to niby pamiątkowy pstryk ale przy okazji mała uwaga do mrawi- w tym przypadku zdjecia z kompaktowego Canona wyjdzie nieco inaczej i nie chodzi o detaliki lecz o to że będzie inna plastyka - na tej fotce widac fajny efekt przestrzeni takie 3d na 2d. Są tacy, którzy sobie ją cenią choć nie wszyscy.
No i tak naprawdę to najważniejszy argument ku temu czy zdecydować sie na kompakt z małą matrycą czy z dużą w zależności od własnych potrzeb.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
polmaj napisał/a:
przeczytaj dokladnie ostatnia strone watku ,moze cie oswieci :-D

Zgodnie z zaleceniem przeczytałem uważnie i dalej nie wiem o co ci kaman.

Napisałeś, że zdjęć zrobionych NX10 we flikrze jest mało, bo ludzie posiadający ten aparat fotografują tylko plansze testowe oraz zajmują się kampanią reklamową produktów foto z logo Samsunga. Ten sposób wnioskowania bardzo mnie zdumiał. Moim zdaniem twoja teza jest kompletnie chybiona.

Dlatego napisałem, że zdjęć zrobionych Samsungami może dlatego jest mało, bo to stosunkowo rzadkie aparaty. W dodatku zauważyłem, iż brak większej liczby zdjęć z Samsungów być może wynika również z faktu, że jego właściciele nie są zainteresowani upublicznianiem swoich zdjęć.

Do tego co napisałem nie odniosłeś się wcale. Za to wytoczyłeś ni z gruchy ni z pietruchy argumenty o jakichś mądralach, baniach i samorozwoju oraz swojej irytacji. Dlatego dalej nie wiem o co ci kaman.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jakbym skasował całą ostatnią stronę wątek nic nie straci.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Trzy ostatnie.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
alekw napisał/a:

Chyba ważniejsza jest wielkość, ergonomia i wygoda obsługi oraz ogólne zadowolenie z nowej zabawki.

Dokładnie dlatego też próbuje powoiedzieć ze efekty z każdej zabawki będa zbliżone o ile zastosujemy podobna optykę.
alekw napisał/a:


A żeby dodać ognia do oliwy, gdybym kupował kiedyś bezlusterkowca, to wybrałbym to co jest najbardziej popularne, czyli micro 4/3 :-D

No czyli tytułowego EPLa-3 :?: 8-)
 
polmaj  Dołączył: 09 Sty 2010
na temat . kupilbym x10 , uzywalem przez dluzsza chwile i do wiekszosci zastosowan daje rade no i ten feeling , a teraz offtop Benek odpowiedzialem ci po co ludzie upubliczniaja zdjecia , moze przeczytaj jeszcze raz , Kfan sam mnie prosiles wyzej zebym przyblizyl problem dystorsji no to podalem przyklad , stwierdziles no fakt sa ale konkurencja tez je ma , no i mozna je wykorzystac artystycznie , wtedy zrozumialem ze dialog jest bezcelowy i go zakonczylem ,to co cytujesz bylo odpowiedzia na post mrawi
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Kfan napisał/a:

alekw napisał/a:


A żeby dodać ognia do oliwy, gdybym kupował kiedyś bezlusterkowca, to wybrałbym to co jest najbardziej popularne, czyli micro 4/3 :-D

No czyli tytułowego EPLa-3 :?: 8-)


Raczej GF1 lub GX1 moze OM-D (chociaz go na oczy nie widzialem) + jak najmniejsze obiektywy zblizone do 28mm i 50mm na pelnej klatce.
Przy czym mam specyficzne wymagania, wynikające z fotografii miejsko-ulicznej i akurat dla mnie osobiscie wazniejsza jest wielkosc, ergonomia i szybkosc niz jakosc szkla. No ale wybralem X-100 :-D
 
polmaj  Dołączył: 09 Sty 2010
alekw ricoh gxr +staloogniskowy modul28mm +wizjer vf2 , spelniloby twoje wymagania , no ale to troche drozej od x100,pozdr
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
polmaj napisał/a:
alekw ricoh gxr +staloogniskowy modul28mm +wizjer vf2 , spelniloby twoje wymagania , no ale to troche drozej od x100,pozdr


bralem pod uwage, podoba mi sie ten aparat (z opisu i ze zdjec), tylko gdzie go u licha poogladac na zywo :-D
 
polmaj  Dołączył: 09 Sty 2010
ja akurat mam te mozliwosc w Gdyni jest sklep w ktorym byl na stanie , Cyfrowe.pl tym handluja , pozdr
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
polmaj napisał/a:
, Kfan sam mnie prosiles wyzej zebym przyblizyl problem dystorsji no to podalem przyklad , stwierdziles no fakt sa ale konkurencja tez je ma , no i mozna je wykorzystac artystycznie , wtedy zrozumialem ze dialog jest bezcelowy i go zakonczylem ,to co cytujesz bylo odpowiedzia na post mrawi


NO właśnie bezcelowa bo rozumiem że zarzucasz dystorsję sprzętowi A kiedy nie ma jej adekwatny sprzęt B.
Wykazałlem że B jednak też ją ma a Ty o Sigmieże ma mniejszą.

Weźmy i porównajmy np dystorsję X10 którego jak sądzę hołubisz i EX-1, któremu zarzuciłeś tą wadę.
Na początek jest jeden szkopuł - EX1 ma o 4 mm krótszy ekwiwalent ogniskowej więc aby go odnieść do X10 trzeba przestawić zoom na 28 mm.

BTW ja tam do X10 nic nie mam poza tym, że ostrzegam potencjalnych nabywców przed wadliwą matrycą i tym, że jest drogi zwłaszcza był na początku a to stawia dylemat czy nie lepiej spożytkować pieniądze na sprzęt CSC.
Z EX1 sprawa jest zupełnie inna bo kosztuje mniej niż 900 PLN i oferuje 24 mm a to dla mnie akurat ważne w kompakcie z niewymienną optyką.
Kolejną sprawą jest gabaryt. Juz EX1 nie należy do maluszków w zasadzie jego gabaryty to dla mnie górna granica tolerancji. a X10 dla mnie byłby już za duży.
Dlatego jestem ciekaw jaki poziom zaprezentuje EX2F który został oficjalnie ogłoszony.
24mm i F1,4 to IMO spory atut nawet jak będą dystorsje ;-)

[ Dodano: 2012-07-10, 12:00 ]
alekw napisał/a:

Raczej GF1 lub GX1 moze OM-D (chociaz go na oczy nie widzialem) + jak najmniejsze obiektywy zblizone do 28mm i 50mm na pelnej klatce.

OM-D widziałem w MEdia Markt. Jest piękny jak "piękna" jest jego cena..
Tez mi sie podoba choć wbudowanego flasha bym chciał w takim korpusiku.
Drugim sprzętem z m4/3 który mi się podoba jest GH2 Panasonica moze być z 14-140 OIS.
Moje potrzeby względem obiektywów są większe owszem lubię stałki ale czasem lubię też zoomy.
No i jak przychodzi do obiektywów to zaczynam miec tak że cenę korpusu przeliczam na liczbę obiektwów jakie za niego moge kupić :evil:
 
jungli
[Usunięty]
Ech chlopaki, moze zrobcie takiego jpga EPLem... albo jakims innym tam nxem...



pozdroofka
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
jungli, co to?
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Jak nie X10, to nie wiem. ;-)
 
jungli
[Usunięty]
Tomekkarol,

denvi ma racje, moje X10, zajefajne te pierdzidelko...

pozdroofka

PS
orby - srorby, gadaja tak, ktorzy w reku aparatu nie mieli, owszem problem istnieje ale jak dla mnie jest marginalny, robilem ostatnio ekspozycje po 5-8s i nic nie zlapalem, musza zaistniec specyficzne warunki.

Podobno wersje wyprodukowane maj 2012 i od pewnego nr serii maja juz nowa matryce, a ta stara i tak mozna wymienic do konca 2013, niestety nie rozstane sie z moim x10, na razie nie ma takiej potrzeby:)

No to moze jeszcze na zachete:
 
Armakuz  Dołączył: 17 Lis 2009
Można w tym maleństwie uświadczyć jakąś namiastkę kontroli głębi ostrości? Ładny bokeh to już chyba strefa marzeń? Byłbym wdzięczny za jakieś sample, najlepiej portretowe.

Pytanie dotyczy x10.
 
jungli
[Usunięty]
Armakuz,

Pewnie, ze mozna, wszystko zalezy od podejscia do tematu, dodatkowo aparat ma ciekawa funkcje robienia portretow z rozmytym sztucznie tlem, daje rade, jak sie dobrze przemysli jak to zrobic:)

tymczasem na szybkiego pelna dziura 112mm za cora mebelki jakies 3m.
Cos powazniejszego bede robil w weekend albo w przyszlym tygodniu, to podkleje.






85mm iso 400



pozdroofka

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach