MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
F80 nie obsługuje manuali

no fakt, zapomnialem o tym drobnym szczegole. ale to dlatego ze af mnie rozpuscil ;]
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Dada napisał/a:
Powiedzmy, że LX mu dorównuje.

uff..
bo już się bałem kolejnej krucjaty.. :-)
 
walec  Dołączył: 11 Sie 2008
kiedyś przeglądałem specyfikacje olków między innymi OM-1, on ma krycie 97% i powiększenie 0,92. MX ma krycie 95% i powiększenie 0,97. Nigdy w wizjer Olka nie patrzyłem, ale na podstawie tych suchych danych mam pytanie, skad wniosek o większych wizjerach w Olympusach?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
walec napisał/a:
wniosek o większych wizjerach w Olympusach?
Mam 3 Olki i 4 Pentaksy.
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
F80'tka, to moje niespelnione marzenie. Logika obsługi i rozmieszczenie wszelkich dzwigienek i guziorów, IMO są perfekcyjne. Po dwóch minutach, mogłem używać go, bez patrzenia na przyciski.

Ps. No i ten AF...
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
takseo napisał/a:
F80'tka, to moje niespelnione marzenie
ale to calkiem tanio mozna wyrwac, marzenie to np, nieużywany lx :-P
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
kefa napisał/a:
ale to calkiem tanio mozna wyrwac


no nie wiem czy tak tanio. Po dobrej okazji 300 zł body, do tego ok 500 zł za 50/1,8D i 1300 za 28/2,8D...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
takseo napisał/a:
no nie wiem czy tak tanio. Po dobrej okazji 300 zł body

Przeciez to 1/10 ceny przyzwoitej cyfry..
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
dan, duży koszt to pojęcie względne. Dla jednego jest to 300 zł dla drugiego 3000... No i nie mam żadnych szkieł na bagnet F.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
takseo napisał/a:
dan, duży koszt to pojęcie względne.
No przeciez napisalem jak duzy, porownujac wzgledem ceny cyfry..

takseo napisał/a:
Dla jednego jest to 300 zł dla drugiego 3000

Jesli na ogolnie dostepnym serwisie aukcyjnym mozna kupic za 300 zl, to dla obu jest 300 zl.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
takseo napisał/a:
F80'tka, to moje niespelnione marzenie. Logika obsługi i rozmieszczenie wszelkich dzwigienek i guziorów, IMO są perfekcyjne. Po dwóch minutach, mogłem używać go, bez patrzenia na przyciski.

Ps. No i ten AF...

Najsłabszy punkt F-80 to zatrzaski tylniej pokrywy. Są plastikowe i bardzo szybko się wyłamują. Nie pomaga wymiana całej klapki, tylko zatopienie zatrzasków metalowych.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
technik219 napisał/a:
Najsłabszy punkt F-80 to zatrzaski tylniej pokrywy.
A jak z ostrzeniem z af wieczorem i po zmroku? Bo np., taki mz-3 robi się już bardzo leniwy a czasem bardzo senny
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
kefa, Akurat w takich okolicznościach nie miałem okazji używać. Jednak z 50/1,8 śmigał tak, że kopara mi opadła.

 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
Ja mam obecnie pod strzechami F80 z 50/1,8 i 35/2 mam tez MZ-30 z FA35. Poki co zrobilem testowa rolke kazdym ale jeszcze nie wolalem ich. Dzis mam w planie to uczynic.

Coz moge napisac ze swoich wrazen to F80 to jest aparat wart kazdej zlotowki z tych marnych 300, ktore teraz za nia wolaja. Kiedys jak szukalem pierwszego aparatu dla siebie to marzyl mi sie F80 ale cena kolo 1200 byla dla mnie nie do przeskoczenia nie mowiac o jakims porzadnym obiektywie z AF do niego... Glowne atuty to cicha migawka,budowa oraz ergonomia, ktora podobnie jak do takseo przemowila do mnie w minute dziesiec.

Chcialem tylko nadmienic o AF. Ja mam tylko porownanie do MZ-30 z FA35 ale musze powiedziec, ze owszem F80 bedzie prawie zzawsze szybszy ale nie sa to roznice ktore pozwola na zrobienie przez to lepszego zdjecia. Ja bym nie przecenial tego za mocno. Do tego F80 uzywa takiej lampki podswietlajacej, ktora nie zawsze moze byc mile widziana. Tutaj wiadomo zalezy kto jakei zdjecia robi.

Podsumowujac F80 to bardzo dobry aparat ale nie nalezy go tak idealizowac.

pozdro

PK
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
AF ma podświetlenie lampką, która wystarcza na małe odległości. W nocy jednak wystarczy złapać w ramkę AF (możliwość podświetlenia) jakikolwiek świecący punkt, refleks na zderzaku samochodu czy coś takiego i AF działa aż furczy. Pod tym względem jest niezawodny. Tylko te zatrzaski... W moim "służbowym" jedna wyłamała się już po pół roku (co prawda intensywnego używania) i to wystarczyło by pokazał "error". Po wtopieniu zatrzasków metalowych działa już 4 rok i nic... Jednym słowem sprzęt nie-do-za...bania.
Podobnie zdziwiłem się jeśli chodzi o F-50 - model baaardzo amatorski. Użytkowany był w sposób typowo reporterski i wytrzymał 8 lat. W tym czasie zrobił nie mniej jak 50 tys. klapnięć. O FM-2 nie wspominam, bo tego to można wnukom w spadku zapisać.
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
PawelK, Nie wiem czy dobrze zrozumiałem.. nie da się wyłączyć tej lampki? Dawno nie miałem go w łapach, więc nie pamiętam, ale w mojej F65'tce przytrzymywało się guzik od wyboru pola af. W prawdzie tutaj go nie ma, ale chyba z tego nie zrezygnowali... :roll:
 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
technik219 napisał/a:
AF ma podświetlenie lampką, która wystarcza na małe odległości.


Tak ale czasami nie ma tych punktow i nie chce sie bic po galach ludziom. W tych momentach chetnie widzialbym opcje na jej wylaczenie. Choc moje doswiadczenie marne jest wiec nie upieram sie przy tym.

Edit

takseo napisał/a:
nie da się wyłączyć tej lampki?


Mozliwe. Jak juz wczesniej wspomnialem to ja go tylko tak na probe wzialem i za niebawem musze oddac to i prosze nie brac mnie za wyrocznie. Sprawdze ten patent co piszesz.
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
Cytat
Sprawdze ten patent co piszesz.

tyle że w F65 pole AF wybierało się za pomocą kombinacji przycisk + kółko. F80 tego niema, ma wybierak na tylnej ściance.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Dzieki panowie. Wlasnie mam pozyczonego f80 ale tylko z kitem i szkoda mi do niego rolki zapinać więc sobie czeka. Ale jak się trafi niedrogo 50 lub pożyczę to potestuje. Mz genialne jest to, że punkty af sa podswietlane, szczególnie przydatne w niecentralnych kadrach na pełnej dziurze z bliska :-)
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
takseo napisał/a:
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem.. nie da się wyłączyć tej lampki?

Wszystko się da wyłączyć i włączyć, tylko trzeba wejść na ustawienia "Custom". W instrukcji jest tabelka opcji (nie sądzę, żeby ktoś znał je na pamięć) i można tak ustawić jak się chce: podświetlenie aktywnego pola AF, lampkę, kolejność przeostrzenia AF, nawet to czy końcówka filmu ma się schować w kasecie, czy zostać ;-)
Jutro mogę podać szczegółowo wszystkie opcje.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach