corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
Tomator, Taira i Jupitera też bym chętnie przypiął. Oczywiście nie na stałe, ale sprawdzić co i jak się nim robi, ....odłożyć....i sięgnąć po np.Taira gdy przyjdzie do wykonywania(tu wpisać odpowiedni motyw jaki otrzymam po badaniach). Tomator trzymaj te szkła, zawsze ci się przydadzą jak Pentax wprowadzi FF. (bo one są pełnoklatkowe)
 
Tomator  Dołączył: 30 Kwi 2007
corn napisał/a:
Tomator, Taira i Jupitera też bym chętnie przypiął. Oczywiście nie na stałe, ale sprawdzić co i jak się nim robi, ....odłożyć....i sięgnąć po np.Taira gdy przyjdzie do wykonywania(tu wpisać odpowiedni motyw jaki otrzymam po badaniach). Tomator trzymaj te szkła, zawsze ci się przydadzą jak Pentax wprowadzi FF. (bo one są pełnoklatkowe)

Ano... niezależnie od systemu i wersji systemu się przydadzą - tylko trza ich przećwiczyć wpierw.. :) co by wiedzieć, co potrafią..
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
mishieck napisał/a:
Jest tyle fajnych szkiełek pod M42 i tak mnie kusi żeby powrócić do korzeni. A korzystanie z przejściówki jest dla mnie zbyt upierdliwe.

Ktoś poradzi?

Mam tylko kila wymagań:
- automatyka ekspozycji (priorytet przysłony) + manual
- klin
- dość jasny wizjer
- nie za wielki


Generalnie to przydałby mi się taki P30n/t pod M42 8-)


Aha, Bessaflex trochę za droga jest mimo wszystko. :mrgreen:

Ponieważ temat został zamknięty, a ja już napisałem odpowiedź więc pozwoliłem sobie ją tu wkleić ;-)

Generalnie gdybyś odpuścił automatykę ekspozycji to polecałbym (jak zawsze chyba) Porst-a Compact Reflex SP (w oryginale Cosina CSR). Świetny mały korpus z pomiarem światła punktowym i centralnie ważonym.
http://www.m42.republika....ctreflexsp.html

Najfajniejsze zdjęcia zrobiłem tym aparatem, na cyfrówce rzadko jestem tak zadowolony ze zdjęć :-) (pewnie dlatego, że oglądałem odbitki albo slajdy, a nie bawiłem się w korekty na monitorze :-) ).
Co do automatyki ekspozycji to jest taki śmieszny patent Cosiny, który nazywa się AEC adapter - wsuwa się go do gorącej stopki aparatu, zakłada się go na pokrętło czasów i podłącza wężykiem do gniazda sterującego. Od tego momentu aparat sam sobie ustawia czas do ustawionej na obiektywie przysłony :-) Mam takie urządzenie ale raczej traktuję je jako ciekawostkę bo szybciej mimo wszystko dobiera się ten czas ręcznie, podejrzewam, że tempo jest podobne do prędkości działania pierwszych układów AF.
Można to urządzenie (oraz całą instrukcję) obejrzeć na stronie Butkusa:
http://www.cameramanuals..../cosina_csr.pdf
 

mishieck  Dołączył: 16 Paź 2008
Ciekawy jest ten Porst - poszukam coś więcej. Dzięki!
 
PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
Cytat
ekspozycji to polecałbym (jak zawsze chyba) Porst-a Compact Reflex SP (w oryginale Cosina CSR).


Automatyczna ekspozycja jest jedynie jak podłączy się ten adapter... jeśli go nie masz, jesteś skazany na manual...
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
PrzemoWu napisał/a:
Cytat
ekspozycji to polecałbym (jak zawsze chyba) Porst-a Compact Reflex SP (w oryginale Cosina CSR).


Automatyczna ekspozycja jest jedynie jak podłączy się ten adapter... jeśli go nie masz, jesteś skazany na manual...

Jeśli zacząłeś czytać od momentu, który zacytowałeś to ok, ale jeśli przeczytałeś całość, to nie wiem po co to napisałeś :->
Przecież napisałem:
Cytat
Generalnie gdybyś odpuścił automatykę ekspozycji to polecałbym(...)

później dopiero opisuję adapter jako protezę, która ma być rozwiązaniem tego braku.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach