fotomic  Dołączył: 09 Maj 2007
Satham7 napisał/a:
przykładowe zdjęcia z tego cudeńka http://www.dpreview.com/g...pusep1_preview/
podobno AF jest niestety wolny, nie odbiegający zbytnio od kompaktow, szkoda:(
U nas na forum jedna osoba piszę w kółko ten sam argument, naprawdę to jest nie sprawdzone, ja bym nie brał tego za pewnik.
 
Satham7  Dołączył: 02 Lis 2008
no ja mam nadzieje, ze to tylko takie pierwsze wrazenie odniesli z dcresource:)
jak potanieje to czy bedzie mial ten af szybki czy nie i tak go kupie:)
przydałby się do niego jeszcze jeden obiektyw , bo ta 17mm to troche mało, a za zoomami nie przepadam, cos takiego jak 40ltd:) albo naleśnik 24mm lub 25mm f/2.0 ech...
 

Rumpel  Dołączył: 08 Lut 2007
można podpiąć obecny naleśnik 25/2.8 ( czyli klasyczna 50-tka ) od 4/3 lub mający się ukazać obiektyw Panasonika pod m4/3 20/1.7. No i tylko kwestią czasu będzie ukazanie się innych olkowych szkiełek pod m4/3.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Rumpel napisał/a:
można podpiąć obecny naleśnik 25/2.8
Szkoda tylko, że do 25/2.8 trzeba dokładać konwerter i z naleśnika robi się piaskowa babka. ;-)
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Tak ogólnie o EP-1: pieje z zachwytu nad urodą tego aparatu, zwłaszcza ze szkłem 14/2.8. Cudeńko normalnie. Przy nim ten wcześniejszy panasonic wygląda jak wytoczony w piwnicy na podręcznym toczydle. :-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jak dla mnie mogliby jednak lepszy niz tani 230k punktow LCD dac - przynajmniej 460k punktow jak daje od jakiegos czasu Panasonic w swoich topowych konstrukcjach, ze nie wspomne o 900k w D300 czy K7. Tym bardziej, ze to glowne zrodlo kadrowania w tym aparacie. I synchro lampy do 1/2000 s bez HSS, jak ma LX3 :-P
 

ulro  Dołączył: 14 Lip 2009
Jest test: http://www.fotopolis.pl/index.php?n=9235

I cena - ok 3000 za body.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Mike Johnston opisuje swoje wrażenie z użytkowania E-P1:

http://theonlinephotograp...pen-review.html

Generalnie podoba mu się, ale strasznie narzeka na AF (który nazywa AFA - autofocus attempt, czyli próba autofokusa) oraz ekran tylko 230tys. pikseli.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Generalnie po pierwszych wrazeniach widac, ze E-P1 jest ladnym i milym aparatem, ale jesli idzie o mozliwosci i technike to zostaje nieco w tyle za Panasem, zwlaszcza w wersji GH1...
 
CLE  Dołączył: 24 Paź 2007
sylwiusz napisał/a:
Generalnie po pierwszych wrazeniach widac, ze E-P1 jest ladnym i milym aparatem, ale jesli idzie o mozliwosci i technike to zostaje nieco w tyle za Panasem, zwlaszcza w wersji GH1...


Ale jest to zupełnie inny pomysł na aparat - on nie udaje lustrzanki! Panasonic natomiast jest "lustrzanką bez lustra"

a co do AF-u jest rzeczywiście byle jaki i nie nadaje się do zdjęć sportowych, natomiast obiekty w miarę stabilne łapie :mrgreen:
 
Disintegrator  Dołączył: 06 Lut 2008
Mam EP-1 w domu i jeszcze troche polezy. chetnie odpowiem na ew. pytania, a w weekend zabieram go na miasto.
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
A moim zdaniem to gol do własnej bramki (jeżeli miała by być to propozycja dla przesiadających się z kompaktu na lustrzankę). Chociaż I-Phone też nie był idealny i miał znaczące błędy - to jednak jego design i kampania marketingowa z pod znaku I-life odniosły sukces w postaci ilości sprzedanych sztuk. I-Phone'owi brakowało MMS-ów i kilku innych pierdół - co poprawili softwarem, w olympusie nowy firmware nie doda ani wbudowanej lampy błyskowej ani raczej nie poprawi jakości pracy AF jakości zdjęć na wysokim ISO.

Czasem jednak wrażenia estetyczne są ważniejsze dla konsumentów niż racjonalne podejście i dla pięknego świecidełka są w stanie wybaczyć braki, nawet te najbardziej rażące.
Zarówno I-Phone jak EP-1 zakwalifikowałbym bardziej do puli gadgetów odpowiednich dla określonego dla nich rynku odbiorców niż jako przemyślany zakup dla "ciułacza".

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach