Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 055
Zasady zabawy są tu:
http://manufactura.home.p...opic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://www.jarekdabrowski.net/prc/raw/rc055.dng

To jest dng z GX-10, ze zmodyfikowanym nagłówkiem, aby można było go również otworzyć w PPL.

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 24.02.2008, do północy czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili (wszystko jest wyjaśnione w wątku z początku tego posta).

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc055_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc055_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc055_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc055_nick.

Miłej zabawy.
-----------------------------
Ciągle proszę o podsyłanie swoich rawów, można je wysyłać mailem na podany wyżej adres, lub wrzucać przez ftp:
ftp . jarekdabrowski . net (usunąć spacje, wiadomo)
juzernejm: rawchallenge
pasłord: oPona2007 (ważna wielkość liter)
(proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki)
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji - a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Po kliknięciu na małe zdjęcie, otworzy się ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjęcia dostępne również pod adresem
http://www.jarekdabrowski.net/prc/rc055.html

1. Adam Slawomir


2. Briho
Edycja RAWa w ACR:
Temperature: 2600
Fill Light: 5
Blacks: 5
Brightness / Contrast: +50 / +25
Saturation / Vibrance: -12 / -11
Darks: -17
Shadows: +18
Hue: Yellows -20
Saturation: Reds -30, Oranges +45, Yellows -68, Greens +30, Aquas +42,
Purples -95
Luminance: Oranges -15, Yellows +22
Lens Vignetting: +25
w PS-ie zmniejszenie i wyostrzenie


3. Cotti
Ponieważ nie miałam ochoty walczyć o szczegóły zdjęcia, chciałam zrobić coś, żeby wyglądało nieco malarsko, nieco tajemniczo... oddać nastrój, niekoniecznie patrząc, czy jest bardzo ostro. Głównie - zabawa suwaczkologią w acr 4.3 (ależ tu suwaczków!) plus dopieszczenie jeszcze krzywymi w PS.


4. Dd
obróbka:
-ACR
-wyostrzenie i krzywa w PS


5. Forestowy


6. lRem
Miętoszone mocno... Chyba przesunałem wszystko co się dało przesunąć.


7. Milo


8. Serioza
Najpierw kilka prób złapania balansu bieli, w końcu ręczna zmiana temperatury, żeby złapać w miarę naturalny kolor sufitu. Potem należało pozbyć się nadmiaru żółtego na parterze działając na odcień, nasycenie i jasność tego koloru. Dodatkowo podbicie saturacji niebieskiego w kalibracji kolorów aparatu. Następnie: odzysk i wypełnianie światłem, podbicie Clarity, odszumienie, podostrzenie, krzywa tonów na ustawiona na silny kontrast. Na koniec walka z aberracją chromatyczną.


9. Soviniec
Obróbka w RT23. WB na 2000, tint 0.6. Kontrast lokalny na 70. Niewielkie rozjaśnienie. Duży jpg w RT na 96%. Mały jpg w Irfan z dużego jpg, ale zapisanego w RT na 100%.


10. Zdano


11. Zorzyk
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Ciężko powiedzieć. Chyba wszyscy polegli.
 

MORKO  Dołączył: 25 Mar 2007
1. Zorzyk za techniczną doskonałość
2. ex equo(chyba tak to się pisze) Dd, Cotti za kilmat, nastrój i wrażenie artystyczne
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
mi się żadne nie podoba... ;-)
tylu wersji kolorystycznych (bo każde zdjęcie jest inne), to już dawno nie widziałam ;-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Soviniec - za klimat - połączenie Batmana i Heretica.

Reszta też mi się podoba :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Adam Slawomir - gdyby było ciemniejsze, to wychodzi pełne zróżnicowanie kolorów we wnętrzu.
Briho - dobrze się ogląda, ciepła tonacja.

Ciekawe, jak tam było naprawdę?
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
od razu pozytywnie zaskoczyło mnie zdjęcie przemielone przez Adama Slawomira, ponieważ sam usiłowałem walczyć z tą fotką i zniechęcony odpuściłem walkę dodatkowo doceniam efekt. Gdyby tylko Adam dodał trochę kontrastu (albo przyciemnił za radą Zorzyka) chyba nie byłoby się do czego przyczepić. Briho - też, jak na materię, z którą przyszło się zmagać, nieźle. U Cotti jest fajnie, ale kościół wygląda jednak jakby wynurzył się z jakiegoś morza i porosły go glony (trochę też glonowato jest u Zorzyka). Dd, za dużo żółtego i w ogóle wrażenie takiego betonu (miałem to samo, jak usiłowałem rozkminić tego RAWa ;-) ). Forestowy - też beton i dziwna, dość niemiła w odbiorze, trochę cielista dominanta, którą nawet trudno mi nazwać. IRem, Milo, Serioza - kolejne odsłony mniej lub bardziej udanej (ale nie zakończonej jednak zwycięstwem) walki. Soviniec - fajne, raczej nierzeczywiste, ale ma coś w sobie, kojarzy mi się z dekoracjami do starych filmów kostiumowych lub bajek typu "Panienka z okienka". Zdano - za zółto. Zorzyk - szacunek, ale chyba za ciemno, dziwnie to wygląda na witrażach, poza tym odcień światła na sklepieniach jest... nie wiem, za biały?
Ogólnie i tak gratulacje dla wszystkich, bo zdjęcie było strasznie niewdzięczne. :-B
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
cypis napisał/a:
trochę też glonowato jest u Zorzyka
Bardzo trafny opis :-B Walczyłem (nie do końca skutecznie) z przewagą purpury, dlatego w cieniach obok witraża zielonkowatości wychodzą, ławki są nieco za mało brązowe przez to. Na iinych zdjęciach występują różne zakalorowania z różnym nasileniem.

Najbardziej neutralne kolorystycznie (po przyciemnieniu) jest właśnie zdjęcie Adama Slawomira.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
cypis napisał/a:
Zdano - za zółto

Jak zwykle.
Ma ktoś kalibrator na oczy?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zdano, pociesz się, że zwykle na moim monitorze moje zdjęcie wygląda super, dopiero porównanie z innymi obnaża kaszanę to tu, to tam :-D
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
Dzięki za ciepłe słowo. Tak właśnie myślałem i nawet zrobiłem troszkę ciemniejszą wersję, ale na moim "monitorze" laptopowym jednak ta mi się bardziej podobała.

:-B

[ Dodano: 2008-02-25, 13:16 ]
Teraz jak patrzę na innym LCDku to faktycznie trochę jasno.. Może klapę w laptopie miałem trochę za bardzo odchyloną.. Muszę kurczę uważać, żeby trzymać kąt prosty (linia wzroku do powierzchni LCDka laptopowego) przy wołaniu RAWów bo inaczej tak to wychodzi :)
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Adam Slawomir jeśli "wołałeś" to zdjęcie na laptopie, to tym bardziej podziwiam twojego czuja :!:
 

briho  Dołączył: 28 Sie 2007
Przyznam, że to zdjęcie było ciężkie do obrobienia, a raczej ciężko było się zdecydować na jeden wariant kolorystyczny. Mi najbardziej do gustu przypadły wersje:
Adam Slawomir
Milo
Zorzyk
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
cypis napisał/a:
Adam Slawomir jeśli "wołałeś" to zdjęcie na laptopie, to tym bardziej podziwiam twojego czuja :!:


Tak, niestety/stety wszystko wołam na starym (3 lata) poczciwym Acerze 1621 8-)
I okazuje się, że odwzorowanie kolorów ma całkiem przyzwoite jedyny problem to właśnie jasno/ciemno bo przez pochylenie ekranu mam "manualną regulację brightness" :-) (prawo/lewo mam hue/saturation :evilsmile: )
W sygnaturce mam linka do mojej galerii na picasie więc można sprawdzić czy dobrze ten mój Acer kolory pokazuje czy źle :-) .

[ Dodano: 2008-02-25, 15:17 ]
Swoją drogą stoi w domu i się kurzy 17" Soniak G200, ale leń jestem, żeby się do niego z laptopem fatygować i podpinać.. Czasem sprawdzam na nim jak zdjęcia wyglądają, ale rzadko.
 
Soviniec  Dołączył: 04 Sty 2008
cypis napisał/a:
Soviniec - fajne, raczej nierzeczywiste,

Założyłem, że Księżyc był duży i nisko nad horyzontem :mrgreen:
Ale może by tak Zorzyk albo Adam Slavomir napisali coś o ciernistej drodze do uzyskania pokazanego przez Nich efektu?
Swoją drogą, czy taka lista manipulacji (2 - Briho) , jaką trzeba było wprowadzić, by uzyskać w miarę normalny wygląd zdjęcia, to jeszcze jest fotografia :cry: ?
 

briho  Dołączył: 28 Sie 2007
Soviniec napisał/a:
Swoją drogą, czy taka lista manipulacji (2 - Briho) , jaką trzeba było wprowadzić, by uzyskać w miarę normalny wygląd zdjęcia, to jeszcze jest fotografia :cry: ?

To tylko "na papierze" wygląda strasznie. W rzeczywistości suwakami przesuwa się niemal intuicyjnie. Dodam, że normalnie aż tak mocno w zdjęcia nie ingeruję, ale na potrzeby RAW Challenge lubię sobie poszaleć ;-)
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Qrcze, przegapiłem swoje zdjęcie na rc :-(
Najbliżej tego, co sam z nim zrobiłem (co nie znaczy jedynie słusznie ;-) ) jest Briho, chyba też Milo i trochę Żorżyk. Ale bardzo mi się też podoba Dd, świetny nastrój. Te organy po lewo powinny być imho złote. Oświetlenie rzeczywiście jest tu masakryczne.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Tylko zorzyk, reszta zupelnie mi nie pasuje :-P
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
A mi pasuje Forestowy.
Wygląda to w miarę naturalnie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach