zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
O treści w naszych postach
W trosce o zdrowie psychiczne wszystkich PT Forowiczów P@PL, nie piszmy (nie piszcie ;-) ) tak:
Cytat
ktoś używał takiego aparatu:
http://www.allegro.pl/ite...tyw_293cm_.html


Tylko raczej tak (to jest tylko przykład):

Cytat
ktoś używał SFX-a, http://www.bdimitrov.de/kmp/bodies/SF/SFn.html


Za kilka tygodni będzie można dostać kręćka, bo się okaże, że aukcja zakończona i nie bardzo wiadomo o czym była mowa i jakiego sprzętu dotyczył link.
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Popieram i przyłączam się do prośby :!:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie zgadzam się, wtedy będzie zbyt łatwo.
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
Nie zgadzam się, wtedy będzie zbyt łatwo.


Ale będzie przyjemnie ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
sunshine napisał/a:
Ale będzie przyjemnie

Dla przyjenności to jest chodzenie po górach i focenie, Internet zaś dla bólu pleców i zaćmy :evilsmile: o zdrowiu psychicznym zorzyk już wspomnniał.
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
zorzyk, Proponuję, żebyś to przykleił/dołączył do jakiegoś FAQ bo na pewno czytających FAQ jest więcej niż tych, którzy wiedzą co to dimitrov....
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pełna treść tej porady znajduje sie w:

PENTAX@PL Strona Główna » Nasze sprawy » FAQ - forum otwarte » Jak pisać... czyli zanim zaczniesz zadawać pytania :-)
http://manufactura.home.p...p=144633#144633


Jak pisać... czyli zanim zaczniesz zadawać pytania :-)

Szanowy Czytelniku,

1. Zanim założysz nowy wątek sprawdź, czy już coś podobnego było omawiane. Na 99% było :evilsmile:
Jeżeli mimo wszystko dalej czegoś nie wiesz, to kontynuuj istniejący wątek.

Jeżeli nowozałożony wątek powiela się z juz istniejacym,
to ten nowy powielający wątek może zostać zamyknięty i/lub skasowany.


2. Zanim założysz nowy wątek zastanów się, czego ma dotyczyć i wybierz odpowiedni dział.

3. Jezeli zakładasz nowy wątek, nadaj mu sensowną nazwę !!!
Przykład bardzo złej nazwy: Pomocy... mam problem :evil:
Przykład dobrej nazwy: DA 18-55 / autofocus nie działa :-)

4. Nie odwołuj się do serwisów aukcyjnych! Aukcje się kończą, linki znikają i nikt nie wie, o co chodziło!
Pisz po prostu pełną nazwę obiektywu / aparatu itp.
Pisz poprawnie i nic nie wymyślaj: żadnych przecinków w nazwie nikt nigdy nie używa, tylko kropki.

Przykłady:
DA 18-55 <-- jest OK
Pentax 18/55 <-- jest bardzo źle, bo nikt nie wie, o co Ci chodzi
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Zorzyk, ostatnio serfując po necie znalazłem takie CUŚ. Nazywa się allegro archiwer i działa od niedawna... Niektórym na forum mogło by się to przydać. Ja sprawdzałem czy działa do b. starych aukcji. Niestety nie udało mi się odtworzyć ich treści. Może dlatego, że ten archiwer działa dopiero od miesiąca i aukcje które nie są aż tak stare da się w nim wyszukać. Mówię to tobie bo wydajesz się być "strażnikiem procedury" a narzędzie to mogło by czasem ułatwić tobie i innym pracę. Pozdrawiam ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dosć niedawno spotkałem się z Allegro Archiverem, ale to jest przedsięwzięcie niezależne od Allegro, i mówiac szczerze może go z dnia na dzień już nie byc.... Ale uważam, że to dobrze, że on jest.

sunshine napisał/a:
wydajesz się być "strażnikiem procedury"

:mrgreen: :-B
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Szybka odpowiedź - nie wiedziałem że jesteś ;-) Wysłałem PW ale widzę że nie trzeba było ;-) Pozdrawiam ;-)
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
Jakiś czas temu też istniał taki serwis, ale niestety w związku z naruszaniem praw własnośći danych (lub innych -nie pamiętam) musieli zakończyć działalność. Podejrzewam, że tak też będzie z tym serwisem....
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Allegro same powinno zadbać o to by archiwizować swoje aukcje. Wiem że to robi, ale nie udostępnia tego nikomu. A mnie np. interesuje - jak ktoś dostał nega i mówi że opis nie zgodny ze stanem faktycznym a sprzedawca mu w negu odpisuje - przecież było napisane że ma ryskę - pozatym był zdjęcia itp... No to kurcze - sorry - ktoś musi mieć tu rację. Jak ja chcę kupić coś innego od tego sprzedawcy i mam wydać sporo kasy na licytacji (bo leci np. SMC 50 f/1.2) i sprzedawca pisze że jest jedna mała ryska na obudowie to info na temat poprzednich aukcji tego użytkownika stanowiło by jakiś wyznacznik jego uczciwości. A teraz nie wiem czy dawać 700 zeta za coś co dostanę i będę musiał zaraz odsyłać lub kłucić się z gościem że towar niezgodny z opisem bo ma zaoliwione listki itp. Trochę się rozpisałem - i to trochę OT ale dla mnie polityka allegro w tej kwestii jest mało przemyślana.

Jakby za duży OT się zrobił to nie będę miał pretensji jak mój post pójdzie do kosza ;-) Chcę tylko wiedzieć czy tylko ja tak to widzę - a może ta polityka allegro jest podyktowana jakimiś prawnymi przepisami. Nie wiem :-|
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Też mnie lekko irytuje to o czym pisze sunshine. A szczególnie kiedy do archiwum trafia opis aukcji, w której zarówno kupujący jak i sprzedawca obrzucili się w negatywnych komentarzach stosem wyzwisk i wulgaryzmów nie wspominając nawet słowem czego aukcja dotyczyła. Moim zdaniem aukcje, w których podsumowaniu padł choć jeden komentarz negatywny powinny zawsze być do wglądu... Kiedy coś kupuję staram się w wystawianym komentarzu napisać na wstępie co było przedmiotem transakcji. Ułatwia mi to potem identyfikację sprzedawcy, kiedy aukcja zostanie przeniesiona do archiwum, a użytkownicy przeglądający komentarze potencjalnego sprzedawcy nie muszą klikać by dowiedzieć się za co dostał on ode mnie komentarz pozytywny (jak dotąd ;-) ).
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Podejrzewam, ze dopóki jedynym celem allegro jest zbieranie wpłat za ogłoszenia i pobieranie prowizji od sprzedaży - czemu zresztą trudno sie dziwić, dopóty nie będą zainteresowani jakimikolwiek inwestycjami w coś, co nie jest bezpośrednio związane z bieżącą działalnością.
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Tiaaaa, niestety :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach