Ola  Dołączyła: 09 Mar 2008
[Ola i dagio] czyli hurtownia zdjec z 1 imprezy
Sama nie wiem od czego zacząć. I nie wiem czy dobry wątek dobrałam. Bo ja wcale nie wymagam od was oceny zdjęć ;-)
Ostatnio w Malborku odbył się IV Etnofestiwal - aby wam przybliżyć jego tematykę chodzi o gry na bębnach 'afrykańskich' i fireshow [ tak ogólnie].
A my, że interesujemy się tym tematem trochę ;-) wybraliśmy się tam już po raz drugi, nie po to by tylko grać na bębnach ale i zrobić małą dokumentację festiwalu.
Nie piszę tego wszystkiego po to byście oceniali zdjęcia ale żeby wam przybliżyć ową 'kulturę' etno.
Zdjęć trochę jest, bo chyba ponad 300 :-P czyli wyzwanie dla wytrwałych :mrgreen:

Komentarz mile widziany :->

www.skocz.pl/fotoetno

Pozdrawiam


Ps. Kieruję was do katalogu Entofestiwal IV - zdjęcia z III również sa nasze ale z IV lepsiejsze ;-P :->

 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Ola napisał/a:
i zrobić małą dokumentację festiwalu


A nie pomyliliście czasem "małej dokumentacji festiwalu" ze zrzutem z karty? Bo trudno się to ogląda. Nawet jak na "nieprofesjonalny reportaż" to znacznie za dużo materiału.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Mertz, nie marudź.. było tam kilkadziesiąt osób, każdy chciał mieć zdjęcie po wszystkim.. jak Ci się źle ogląda wejdź tu, wybrałem kilka swoich.. http://foto.dagio.cba.pl/thumbnails.php?album=18

Zaufaj, że połowa i tak poszła do kosza.. nie ma 2 takich samych zdjęć, a dokumentacja była jak widać dokładna ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dagio napisał/a:
Mertz, nie marudź..
Nie nie marudź, tylko to prawda. Jak widzę miniaturki 300 zdjęć, to nawet nie zabieram się za oglądanie.
dagio napisał/a:
każdy chciał mieć zdjęcie po wszystkim..
No i dobrze. Dac każdemu po zdjęciu i już.
dagio napisał/a:
Zaufaj, że połowa i tak poszła do kosza..
A jakie to ma znaczenie, ile poszło do kosza?
dagio napisał/a:
wybrałem kilka swoich.. http://foto.dagio.cba.pl/thumbnails.php?album=18
I tak trzeba było od razu.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
No i dobrze. Dac każdemu po zdjęciu i już.


biorą.. oglądają i biorą kolejno..

Jarek Dabrowski napisał/a:
A jakie to ma znaczenie, ile poszło do kosza?


żadnego dla mnie, jest to wyjaśnienie dla Mertza

Jarek Dabrowski napisał/a:
I tak trzeba było od razu.


TAK JEST !!!!!!!!!!!!!!!!!!

czekam na dalsze wyżywki na ten sam temat, czyli:
"nie chce mi sie ogladac 300 miniaturek, bo czasu nie mam, bo zdjecia sa nudne, nie interesuje mnie co sie dzalo na imprezie, ale interesuje mnie kilka fajnych fotek z niecodziennego wydarzenia".

Jeśli jednak ktoś chce napisać cokolwiek innego, na przykład że słonecznie było, że fajna impreza mogła być, że chętnie wybierze się tam za rok, to proszę się nie krępować :-)

PS: Koleżanki i Koledzy Forumowicze, dajcie sobie spokój z tym tematem, jeśli to taka męka, na prawdę. Sam jestem zadowolony z kilku swoich zdjęć, reszta to fabryka, dziękujemy za uwagę :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Sorry, nie jestem w stanie polemizować z Tobą.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Jarek Dabrowski, takie stwierdzenia o niemożności polemizowania wkurzają po prostu. Napisałem całą prawdę, o czym tu polemizować, że można inaczej? JASNE ŻE MOŻNA!!

A swoją drogą, gdybym sam posegregował te zdjęcia według kolejno:
1. dnia festiwalu
2. formy warsztatowej
3. koncertu

to by wyszło raptem kilka zdjęć z 1 pojedynczego wydarzenia, to chyba nie tak strasznie źle?
:-B <- nie wiem czy nie pogardzisz, ale ja złośliwy w swojej wypowiedzi nie chciałem być pod żadnym względem. Śmiertelnie powqażnie chyba podszedłeś do tego.. to ja sorry

 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
dagio napisał/a:
czekam na dalsze wyżywki na ten sam temat, czyli:
"nie chce mi sie ogladac 300 miniaturek, bo czasu nie mam, bo zdjecia sa nudne, nie interesuje mnie co sie dzalo na imprezie, ale interesuje mnie kilka fajnych fotek z niecodziennego wydarzenia".


O, podpisuję się.
Dobrze, że masz świadomość.

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dagio napisał/a:
Napisałem całą prawdę
A wiesz, że prawda jest jak dupa? Każdy ma swoją.

[ Dodano: 2008-07-09, 00:54 ]
dagio napisał/a:
nie wiem czy nie pogardzisz
Skąd to podejrzenie? Że niby za późno?
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
A wiesz, że prawda jest jak dupa? Każdy ma swoją.


po co te słowa? Byłeś? Wiesz czego chcieli organizatorzy? Ja tego nie robiłem dla frajdy robienia.. mieliśmy zrobić zdjęcia wszystkiego co się działo.. i się to stało..

[ Dodano: 2008-07-09, 00:55 ]
Samp, mam świadomość, ponieważ nie robiłem tam zdjęć dla frajdy, tylko na prośbę organizatora. Problem polega na promocji imprezy, w tym roku nie udało się dostać dofinansowania, biorę więc udział w rozdmuchiwaniu całości.. taki szczytny cel.. dlatego absolutnie nie zmuszam do przedzierania się przez tą manufakturę.. to jest właśnie taki materiał wyjściowy do wyboru tego, co zechce organizator czy inna gawiedź, w zasadzie nie ma się co całością chwalić.. w końcu nie ja temat założyłem, ale fakt że jak się ukazał to nie radziłem też go usuwać, ciekaw byłęm jak się potoczy.. no i już jasne

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dagio, to ja może inaczej. Nie neguję potrzeby zrobienia pierdyrliarda zdjęć na jakimś wydarzeniu, później wyrzucenia połowy a reszty wrzucenia na Picasę i pokazywania zainteresowanym. Ale pokazywanie tego na forum, bądź co bądź, fotograficznym, naraża autora na tego typu uwagi jak moja, niejako z definicji.

EOT.

 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Jarek Dabrowski, wspaniale napisane !

Więc jak Ola przeczyta to zrozumie, dlaczego Jej napisałem, że ja nie założyłbym tego wątku :-) bardzo serdecznie pozdrawiam
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
dagio napisał/a:
Problem polega na promocji imprezy, w tym roku nie udało się dostać dofinansowania, biorę więc udział w rozdmuchiwaniu całości.. taki szczytny cel..


Jasne. No to rozdmuchnięte.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dagio napisał/a:
wspaniale napisane
Musiałem jakoś tą dupę przykryć, nie?
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Samp, przeczytaj mój post wyżej.. tu nie zamierzałem tego robić, ale przyjmuję na klatkę.. branie udziału w rozdmuchaniu polegało na zrobieniu pierdyliarda (podoba mi się ten termin) zdjęć.

Jarek Dabrowski, jasne.. jednak brak namiastki emocji w Twoim pisaniu (wiem, że nie używasz emoticon) wyczula, przynajmniej mnie, na dobór słów i ich ciężar.. lżejsze pisanie lepiej do mnie trafia
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
Całkowicie popieram Jarka Dabrowskiego. Bo niby dlaczego na poważnych konkursach fota nie proszą o reportaż składający się z 300 zdjęc, tylko np. z 6ciu. Daje do myślenia....
 

max shreck  Dołączył: 23 Wrz 2007
Szkoda, że nie daliście znać. że jesteście w Malborku bo bym się pojawił w MDKu. Mam nieszczęście mieszkać w tym mieście od 30 lat. Pozdr.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dagio, nie jest problemem ile zdjec zrobiliscie, tylko ile pokazaliscie ludziom niezainteresowanym. Nie robi sie tego po prostu i tyle. Pomijajac ilosc, ogladanie utrudnia bigos - kolory od sasa do lasa, duzo zdjec z rozjechana ostroscia, polowa zdjec ma niepoprzycinane poziomy i jest mdla, wbrew temu co piszesz kadry sie powtarzaja, bardzo dobre zdjecia wymieszane sa ze zdjeciami typu WTF. Moim zdaniem, fotograficznie to nie byl jednak wasz dzien. Rozumiem, ze przeznaczenie zdjec bylo zupelnie inne, a w dodatku klimat imprezy oddany bardzo dobrze, wiec mozna smialo powiedziec, ze jest OK. Szkoda tylko tego falstartu ;-)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
max shreck, wybacz. jakoś umknęło..

dzerry napisał/a:
dagio, nie jest problemem ile zdjec zrobiliscie, tylko ile pokazaliscie ludziom niezainteresowanym.

przeczytaj ze zrozumieniem co dotąd napisałem, albo streszczę, szkoda że pokazaliśmy..

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach