dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Nie bedzie P645 Digital?
Pentax 645 Digital - projekt zamkniety:
http://fotopolis.pl/index.php?n=7027

Szkoda...
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
taaak. toniemy powoli. oj toniemy,
P rezygnuje z najlepszych projektów. ani słychu o FF a teraz rezygnacja z 645D. zaraz ogłoszą że najbardziej zyskowną jest jednak produkcja kompakcików i zrezygnuja z luster. :evilsmile: kurde. pisałem że ta współpraca z koreańskimi kolegami nie wyjdzie Pentaxowi na zdrowie.

po tak szacownej firmie jak P spodziewałem sie więcej ambicji
.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
ThomFoto napisał/a:
taaak. toniemy powoli. oj toniemy,
Uważaj, żeby przez sianie defetyzmu fala złości Cię nie zalała.

Ja też żałuję, bo to był świetny projekt. Widać, że chyba nie do końca był to tak zaawansowany projekt. Ciągle pokazywali jakieś wytwory, ale chyba nie pracowali nad tym na poważnie. A osotatnioi skoro zawiesili to pewnie nie opłacało sie odwieszać projektu.
Mam dziwne przeczucie, że to ma coś wspólnego z produkcją szkieł. Skoro nie mają mocy na produkowanie szkieł do 645D, to nie moga wypuścić korpusu. Z drugiej strony produkcja przez np. 3miesiące szkieł tylko pod 645D to ryzykowne posunięcie, bo nie wiadomo, czy rynek "chwyci", a jednocześnie można podkopać sobie rynek małego obrazka. Cóż, pozostaje mi wierzyć, że to nie jest całkowite wycofanie się ze średniactwa u Pentaksa. :roll: Kiedyś przecież przestaną sprzedawać nowe 645NII, a wówczas co?

[ Dodano: 2008-03-10, 13:41 ]
LINK

A na PMA07 było ładnie, nawet DFA645 pokazali.

Źródło
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
tref napisał/a:
Uważaj, żeby przez sianie defetyzmu fala złości Cię nie zalała.


za póżno. już mnie zalała fala złości gdy:
1. musiałem zrezygnować z 16-50 na którego czekałem ale niestety Pentax do dziś ukrywa numery serii obiektywów poprawionych a na loterie mnie nie stać
2. musiałem częściowo wysprzedac system P aby kupić konkurencyjny który daje wiecej możliwości . fakt zostawiłem to co najlepsze w P tylko że dziwnym trafem nie jest to nic z nowych propozycji firmy.
3. Nie podoba mi sie krótkowzroczność polityki firmy P. Nie wszystkie produkty muszą koniecznie przekładać sie na wzrost zysków. niektóre przynoszą te zyski pośrednio poprzez rozpoznawalność marki, prestiż, pokazanie potencjału firmy czy wreszcie poprostu zaistnienie w środowisku foto i mediach ... itd.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Mysle, ze 645D mial szanse na duzy sukces komercyjny, jesli bylby np. 25% tanszy od konkurencji.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
wolalbym poczekac na oficjalne stanowisko firmy.....
jezeli potwierdza.... to oznacz niestety absolutne wycofanie sie z rynku profi.....
szkoda
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
ThomFoto napisał/a:
pisałem że ta współpraca z koreańskimi kolegami nie wyjdzie Pentaxowi na zdrowie.
taaaa jak gadać bzdury to na całego :evil:
ThomFoto napisał/a:
toniemy powoli. oj toniemy
ratuj się zmień system :-P

[ Dodano: 2008-03-10, 15:44 ]
fotopolis napisał/a:
Przypuszczamy, że rezygnacja z cyfrowego średniego formatu ma związek z przejęciem Pentaxa przez koncern Hoya. Może to być początkiem zapowiadanych porządków w firmie. Japoński producent ma się teraz skupić na lustrzankach cyfrowych z serii K. Jednocześnie ciągle ma być dostępna analogowa wersja Pentaxa 645.


Fafniak napisał/a:
wolalbym poczekac na oficjalne stanowisko firmy.....

też tak uważam.
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
Cytat
ratuj się zmień system :-P


no po częsci zmieniłem. tzn dwusytemowiec ze mnie obecnie. mało ekonomiczne i wygodne ale że nie lubie podejmowąć pochopnych decyzji to zostawiłe parę gratów z P. zobaczymy co bedzie częscie w akcji.
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
ThomFoto, wybacz, ale bawi Cię taki trolling? W każdym wątku piszesz to samo. Ciągle tylko "16-50", "FF", "źle". Patrzę na autora - ThomFoto. Cóż za zaskoczenie. ;-) Już znamy Twoje stanowisko - dlaczego jesteś natarczywy? Złe słowo.. Nudą po prostu wieje. :-) Jak trollować, to przynajmniej na poziomie, men..
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
malyglod, daremne Twoje trudy. O tej nudzie pisalem ze 2 miesiace temu... i nic. :-P
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
To miała (ma?) być profesjonalna lustrzanka średniego formatu dostępna w konkurencyjnej cenie.
Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że projekt nie chciał się zbilansować, tzn. nie udało się pogodzić profesjonalnych parametrów z ceną na tyle niską, żeby profi gremialnie chcieli wejść w ten interes. A w rachunkach trzeba jeszcze uwzględnić przygotowanie produkcji szkieł, akcesoriów itp. oraz, co niebagatelne, zasoby, które ten projekt zajmował w dziale przygotowania konstrukcji (ci sami ludzie potrafią też pewnie projektować sprzęt dla mas) i które zająłby potem w zakładach wytwórczych

Niestety, to jest kapitalizm. Firma ma przynosić zyski i z tego rady nadzorcze rozliczają zarządy. Mękolenie na forach raczej nie ma dla nich wielkiego znaczenia, jeśli nie da się go przeliczyć na realne pieniądze :-/ .
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
malyglod napisał/a:
ThomFoto, wybacz, ale bawi Cię taki trolling? W każdym wątku piszesz to samo. Ciągle tylko "16-50", "FF", "źle". Patrzę na autora - ThomFoto. Cóż za zaskoczenie. ;-) Już znamy Twoje stanowisko - dlaczego jesteś natarczywy? Złe słowo.. Nudą po prostu wieje. :-) Jak trollować, to przynajmniej na poziomie, men..

To jest wycieczka osobista, nie sądzisz? :-P
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
matb nie to jest szczera prywatna opinia i to nieodosobniona ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Ej! Przestancie, bo nam watek zamkna :P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Żaba, nie prościej dodać do ignorowanych :-D
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
To co - moze scianke tylna z matryca zrobia?;-)

Pzdr
Spinner
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Jak się swego czasu nad 645D zastanawiałem, to miałem takie myśli:

1. Pentax nie pozwoli sobie na olanie użytkowników systemów 645 i 67
2. Pentax nie zaprzepaści kapitału (finansowego, czasowego, ludzkiego), jaki włożył w opracowanie optyki systemów 645 i 67
3. Pojawia się K20D i ani szu o FF.

- wniosek:
przynajmniej na jakiś czas system 645 będzie właśnie systemem FF, zaś lustrzanki małoobrazkowe zostaną na małej matrycy.

O, tak sobie, pogłówkowałem...
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Spinner napisał/a:
To co - moze scianke tylna z matryca zrobia?;-)

Marzyciel. Obawiam się, że we władzach firmy nie ma przekonania, że potencjalni klienci zainteresowani średnim formatem są obiecującym targetem. Na razie cały wysiłek idzie w zaspokojenie potrzeb zwykłych i trochę bardziej (ale nie za bardzo :-P ) ambitnych amatorów,
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Korba napisał/a:
To miała (ma?) być profesjonalna lustrzanka średniego formatu dostępna w konkurencyjnej cenie.


Wszystko poniżej Hassel+P+ jest konkurencyjne... Qrde... 30 kafli zielonych za głupie cyfrowe plecki... Masaker... Szkoda że Pentax rezygnuje ze średniego formatu... Ciekawe w czym był problem...
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Samp, Pentax pewnie też tak myślał, ale Hoya inaczej myślała i pieniążków mu nie dała.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach