Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Grendel napisał/a:
Ciekawe w czym był problem...

Pewnie w bilansie kosztów (i czasu) dalszych prac nad prototypami (doprowadzenia puszki do atrakcyjnych dla profesjonalistów możliwości) oraz przewidywanych kosztów produkcji z jednej strony a szacunkami wpływów ze sprzedaży z drugiej.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref napisał/a:
a też żałuję, bo to był świetny projekt. Widać, że chyba nie do końca był to tak zaawansowany projekt. Ciągle pokazywali jakieś wytwory, ale chyba nie pracowali nad tym na poważnie. A osotatnioi skoro zawiesili to pewnie nie opłacało sie odwieszać projektu.

z tego co czytalem wywiady z wazniakami z Pentaksa, projekt byl praktycznie gotowy do odpalenia na rynku. I zgadnijcie o co sie rozbili? No, co kuleje najbardziej w naszym kochanym JSS? Oczywiscie, dystrybucja. Potem weszla Hoya i o podejmowaniu ryzyka nie bylo juz mowy.


Cytat
Mam dziwne przeczucie, że to ma coś wspólnego z produkcją szkieł. Skoro nie mają mocy na produkowanie szkieł do 645D, to nie moga wypuścić korpusu. Z drugiej strony produkcja przez np. 3miesiące szkieł tylko pod 645D to ryzykowne posunięcie, bo nie wiadomo, czy rynek "chwyci", a jednocześnie można podkopać sobie rynek małego obrazka.

tylko ze Pentax caly czas produkuje zarowno puszki jak i szkla 645 i 67 - ilosci znikome, ale tez rynek nie jest duzy.


Cytat
Cóż, pozostaje mi wierzyć, że to nie jest całkowite wycofanie się ze średniactwa u Pentaksa

podobno nie. Za Spinnerem - zrobia scianke :evilsmile:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
l_uka napisał/a:
podobno nie. Za Spinnerem - zrobia scianke

Hmm... czyli trzeba w 645N zainwestować? Zawczasu.
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
a może jednak będzie 645D?

 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
predoo napisał/a:
a może jednak będzie 645D?

Masz jakies informacje na ten temat?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
predoo, dosc ciekawe co tam pisza...

[ Dodano: 2008-03-28, 11:55 ]
dan, http://forums.dpreview.co...thread=27343144
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
milo napisał/a:
dosc ciekawe co tam pisza...
oby tak było, sam z niedowierzaniem czytałem o zrezygnowaniu z tego projektu, zobaczymy

podkreśliłem link, może będzie lepiej czytelny
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
zbyllu, było

ale nie w tym temacie ;-)
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
No to sorry.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Kurczaki, zbyllu zamorduję Cię, o mało zawału nie dostałem, jak przeczytałem tytuł wątku. :mrgreen: Dopiero co poszła fama, że będą sprzedawać go w Japonii, a tu teraz zupełnie odwrotna wiadomość. Nie spojrzałem od razu na datę i zacząłem czytać, a tu wątek na dwie strony, coś mnie jednak tknęło aby spojrzeć na datę i mi ulżyło :-P
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
No to 'sorry II'
:-B
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Zbyllu, Ty to potrafisz podkręcić atmosferę . . . . . . :mrgreen:
2x :-B dla Ciebie
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
dobra, to potrzymajmy jeszcze ten wątek na topie

żeby to nie była tylo "samospełniająca się przepowiednia"

[ Dodano: 2009-03-07, 10:46 ]
:-P
 
tabu25  Dołączył: 01 Gru 2008
coś takiego znalazłem dziś

" W 2005 roku firma Pentax zaprezentowała prototyp średnioformatowego aparatu cyfrowego, nad którym wówczas pracowano. Od tamtego czasu w tym temacie nie działo się nic, aż do tegorocznych targów PMA.

Po 4 latach, w trakcie targów PMA firma Pentax zapowiedziała powrót do prac nad zapowiedzianym w 2005 roku aparatem średnioformatowym. Digital 645 ma zostać zaprezentowany podczas tegorocznych targów Photo Imaging Expo w Tokyo, jak zapowiedział John Carlson z Pentax USA. Wiadomo już, że średnioformatowy Pentax na pewno trafi na rynek japoński.
Natomiast nie można się go spodziewać na rynku amerykańskim, ponieważ producent spodziewa się tam sprzedaży nie przekraczającej 200 sztuk. Na chwilę obecną nie ma informacji związanych z wprowadzeniem Digital 645 na rynek europejski. "
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
tabu25, te 7 postów nad twoim, dotyczą właśnie tego newsa

apel do kolorowych - może zamknąć ten wątek, żeby nie było żadnych chorób sercowych wśród forumowiczów
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
opiszon, popieram. Jak dziś zobaczyłem, po całym dniu zajęć to aż dostałem bólu zamostkowego. Zamknąć i wyrzućić.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Nie piszcie... w tym... wątku... nowyyyychhhhhh... wiadomościiiii.... (moje biedne serce) :-P ;-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Jak to dobrze, że nie czekam na cyfrowe 645. Serce mam zdrowsze. ;-)
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
ale zdjęć dobrych nie zrobisz, za małą masz matrycę

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach