opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
tref napisał/a:
Nadzieję, że będzie dostępny nie tylko w JP, ale też w USA i w Europie, mam równie wielką jak ta, że on wreszcie wejdzie do produkcji.


tref, najwyżej z Japonii będziesz ściągał ;-) mamy przecież forumowe wtyki
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Coś czasami jednak piszą o Pentaksie w PL.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
apioo napisał/a:
a nie, że tylko 200 na cały świat? :-)

Nie. Oszacowano, że na rynku USA sprzedałoby się nie więcej niż 200sztuk, nie było mowy o Europie.
 
apioo  Dołączył: 07 Paź 2008
gebi napisał/a:
Nie. Oszacowano, że na rynku USA sprzedałoby się nie więcej niż 200sztuk


Wiem-dokładnie o to mi chodziło.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Aaa, to taki żart był :->
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Podano cenę za 645D. Za korpus z obiektywem 55 2,8 (z SDM-em) Pentax chce 9500,00 dolarów. To ledwie 1,5 ceny Nikona D3X......
Może być ciekawie.

Link : http://photo.net/medium-f...sTT?unified_p=1

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
MacRayers napisał/a:
Podano cenę za 645D. Za korpus z obiektywem 55 2,8 (z SDM-em) Pentax chce 9500,00 dolarów. To ledwie 1,5 D3X......
Może być ciekawie.
oooo, no to muszę Magdzie powiedzieć że z naszych nerek powinno starczyć jak dolar stanieje :evilsmile:
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
I gdyby tak dolar staniał do 2 zł...
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
Ale to cena wyjściowa więc i tak poleci w dół choć pewnie nie za dużo.
 
apioo  Dołączył: 07 Paź 2008
gebi napisał/a:
Aaa, to taki żart był :->


Nie wiedziałem :-> :-P

:-B ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ja w odróżnieniu od reszty napiszę coś w temacie " Nie bedzie P645 Digital?"

więc w razie gdyby nie było jednak 645d, to wygląda na to, że jest jakaś chińska alternatywa - cyfrowa "ścianka" (ścianko-kaseta :?: ) do 645NII


Cytat
http://photo.net/medium-format-photography-forum/00SD4n
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
MacRayers napisał/a:
Podano cenę za 645D. Za korpus z obiektywem 55 2,8 (z SDM-em) Pentax chce 9500,00 dolarów. To ledwie 1,5 ceny Nikona D3X......
Może być ciekawie.

Nawet nie 1,5x, tylko raptem 19% drozej - MSRP D3X to 8000$, czyli jakies 5000 zl drozej. Zobaczymy jeszcze jaka matryce ostatecznie wloza do 645D, bo odmowili komentarza na jej temat. Ja bym chcial, zeby to byl duuuzy CMOS Samsunga w technologii jak ta z K20D. Bo bylaby to wowczas pierwsza maloszumna matryca w sredniej klacie. Przy 30 MPix mialaby i tak 2x wieksze fotocelki niz to co w K20D - efekt moglby byc przyjemny - niskoszumiace ISO 3200 przy takiej ilosci pikseli. No ale poki co to marzenia. Rownie dobrze moga wlozyc CCD Dalsy badz Kodaka, ktore sa bdb, ale tylko na niskich ISO...
 

boober  Dołączył: 28 Wrz 2009
 

Ice  Dołączył: 25 Sie 2007
Zdecydowanie będzie i to już niedługo:

http://www.optyczne.pl/24...o_tygodnia.html

Zobaczymy wtedy miny tych, którzy ciągle na słowo Pentax, kwitują to ironicznym uśmieszkiem.
 
marek-raven  Dołączył: 29 Cze 2008
 

Gaclaw  Dołączył: 30 Lip 2008
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Pentax 645D
W marcu PIE 2010 (czyli Photography Imaging Expo) na którym to ma być przedstawione dłuuuuuuuugo oczekiwane body Pentaxa - tzw. cyfrowy średni o wielkości matrycy 6 x 4.5 cm.
Tyle ze wstępu. ja odliczam i czekam. Jeżeli będzie kosztować do 25k zł. - jest szansa na to że znalazłby kilku nabywców. Kurcze, za takie pieniądze chyba założę własną firmę z jednorazowym dofinansowaniem na sprzęt ;-) Jest szansa na to że Pentax pokarze że ma jaja oraz wyznaczy nowy kierunek w wyścigu. W końcu jak wynika z jednego z wywiadów z Nedem Bunnelem - Pentax ma zmniejszyć rozmiary 645D coby zwiększyć jego ergonomię użytkowania w terenie. Czekamy ;-)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Jeśli będzie rozmiarów 645n to z ergonomią w terenie problemów nie będzie. No i dwie rolki.. ech ten ficzer bym przygarnął do swojego klocka :-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Wydaje mi się, że póki co można kontynuować w tym wątku: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=10610
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
jorge.martinez, powiem szczerze - szukałem wątku na temat 645D i wszsytkie informacje są porozrzucane po 16 wątkach - od plotki ploteczki, po kilka wątków o tematyce jego rychłego nadejścia na najbliższych targach po wątku o informacji że go nie będzie. Nie mówiąc o offtopicach na temat 645D przy okazji dyskusji np. o lampach błyskowych itp.
Nie mam nic przeciwko żeby kontynuować w którymś z tamtych ale myślę, że tytuł "Pentaxa 645D nie będzie" nie jest zbyt trafny do dyskusji na temat jego rychłego pojawienia się i może wprowadzać ludzi w błąd. Tym bardziej, że jest stary i niektórzy (np. ja) będą błądzić. Zmieńmy tytuł lub zacznijmy nowy topic - który jasno określa co jest w nim zawarte.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach