trumil
[Usunięty]
  [trumil] lepiej nie ogladac, ta strona straszy kiczem
Na forum jestem po raz drugi , poprzednio jako pusio22.
Troche zarcia - ciezki temat - cwiczenia w pomieszczeniu z czerwonymi scianami, podklad zolty, zloty, czerwony, dalsze zdjecia - proby z bokeh'em

#1 - tamron 2.8/90


#2 - tamron 2.8/90


#3 - tamron 2.8/90


#4 - tamron 2.8/90


#5 - tamron 2.8/90


#6 - sonnar 2.8/180


#7 - sonnar 2.8/180


#8 - sonnar 2.8/180


#9 - sonnar 2.8/180


Prosze takze o uwagi/sugestie odnosnie ramek, dzieki

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
swiatlo niestety do bani....
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
Fafniak napisał/a:
swiatlo niestety do bani....

Za mało i zbyt punktowe. Nie mówiąc już o temperaturze...
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
trumil, tak jak powyżej, światło zbyt kontrastowe, spróbuj dodać drugie źródło światła i/lub odbijać istniejące jest blendą lub arkuszem białego papieru. Zdjęcia ciastek i naleśników kadrowałbym tak jak 3. - chyba że robisz to dla klienta i jemu podobają się takie kadry jakie są.

Zdjęć z Sonara nie rozumiem kompletnie, dla mnie nieciekawe.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Re: [trumil] bedzie fajnie jak ktos napisze
trumil napisał/a:
Prosze takze o uwagi/sugestie odnosnie ramek, dzieki

Ramki nie są takie ważne. :) Gdybyś o tym nie wspomniał, nawet bym nie zauważył, że są różne (przynajmniej nie od razu).
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ijon napisał/a:
Zdjęć z Sonara nie rozumiem kompletnie, dla mnie nieciekawe.

A mi się 8-mka podoba. Można by coś takiego swobodnie gdzieś użyć. Jedzenie fajne tylko o tyle, że głodny jestem akurat - o kontraście i kolorach już było ale mam wrażenie, że są za ciemne - szara bita śmietana?
 
trumil
[Usunięty]
Na swiatlo nie mialem specjalnego wplywu, na nic nie mialem wplywu. Usilowalem sie dopchac do malego stolu miedzy innymi robiacymi zdjecia. Jestem totalnym amatorem, k10 mam od grudnia. Zdjecia robie do szuflady bo za slabe aby gdzies je pokazywac. Ale chcialbym sie czegos nauczyc i dla mnie jest to jedyny sposob aby gdzies je zawiesic i czytac co ludzie pisza(konstruktywnie).
To jest fragment pomieszczenia, w ktorym odbywala sie sesja. Nie do oceny ale dla pokazania "klimatu" pomieszczenia.



Na stole o srednicy 2m stawiano w odstepach kilkuminutowych rozne potrawy, a gosc, ktory to wszystko organizowal podawal dane jakie nalezy ustawiac w aparacie, czyli czas, temperature itd. Wiem jak to sie robi w k10 ale dla mnie problemem byl aby w ogole zrobic wyrazne zdjecie, nurkujac pod sprzetem i lokciami. W wiekszosci zdjecia robily panie wiec bylo trudno a nikt na nikogo nie zwracal uwagi, kazdy sie pchal aby miec najlepsze miejsce. Byly 3 swiatla studyjne, po kolei zapalane,gaszone co kilkadziesiat sekund, caly czas zmieniali kolory, czerwony, zolty, zielony, niebieski. Przed lodami zrezygnowalem z dalszego robienia zdjec bo dla mnie to byla prawie trauma.
Jezeli chodzi o zdjecia z sonnara to byc moze sa one nieciekawe i niezrozumiale ale dla mnie byly cwiczeniem pt czy bokeh mozna zrobic. Tez mysle. ze 8ka jest najlepsza, pod warunkiem, ze wycialbym smieci kolo pilki z z 1 planu. Natomiast ja nie mam pojecia co to znaczy, "gdzies uzyc" ale Maciek dzieki za opinie. Szara bita smietana i dziwne kolory wziely sie stad, ze nie umiem prawidlowo wykorzystac oswietlenia jakie mam do dyspozycji/nie umiem zmienic tego oprogramowaniem. Jedno i drugi potrzebuje czasu. Zdjecia mebli ogrodowych i kortu robilem przy zapadajacym zmierzchu, zdjecie kola w mieszanym swietle zarowym i jarzeniowym. Dziekuje za wszystkie uwagi i prosze o jeszcze.
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
trumil napisał/a:
Jestem totalnym amatorem, k10 mam od grudnia.

Wojtku - nie bierz wszystkiego tak bardzo do siebie :-)
Nikt nie chce Ci udowodnić, jakim to jesteś amatorem. Sam też robię zdjęcia wyłącznie amatorsko. Na forum zaglądam i pokazuję swoje zdjęcia, żeby mi ludzie zwracali uwagę na błędy. Każdy dostaje krytykę - poczytaj więcej forum - zobaczysz :-)
Uszy do góry - najważniejsze, żeby mieć radość z fotografowania... {Zabrzmiało całkiem jak tytuł...)
Pozdrawiam.
 
trumil
[Usunięty]
Moze to tak zabrzmialo jak "skarga" ale nie mialem tego na mysli. Nikt mi nie musi udowadniac, ze jestem amatorem (czytaj - ucze sie jak), bo sam sobie z tego zdaje sprawe. Nie mam tez do nikogo pretensji, bo byloby idiotyczne gdybym mial. Wiem, na jakim poziomie sa te zdjecia i nie skreca mnie z wscieklosci jezeli ktos napisze, ze do niczego. W koncu przeciez jezeli ktos wypowiada sie w sposob krytyczny to daje jakies wskazowki co robic aby bylo lepiej. I oto chodzi. Natomiast na takim etapie na jakim jestem bede popelnial bledy wynikajace z braku wiedzy, praktyki, z nieznajomosci technik itd. I takie bledy mialem wlasnie na mysli.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wszystko jest trudne, zanim stanie się proste. :mrgreen: *)




*) stare ale jare ;-)
 
trumil
[Usunięty]
No to nastepne

#10 S-Takumar 2.5/135 f2.5, 3s, ISO200


na zdjeciu wyglada jakbym nie wyostrzyl ale to tylko zludzenie, to jest crop z tiff'a

 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
Z zarcia to 5 jest technicznie w miare akceptowalna. 8 mi sie podoba, mogloby byc troche jasniej i byloby jeszcze lepiej.
 
trumil
[Usunięty]
zy - nastepna edycja "tenisa" bedzie lepsza, musze poczekac do weekend'u bo leje nieprzytomnie
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
trumil napisał/a:
Natomiast ja nie mam pojecia co to znaczy, "gdzies uzyc" ale Maciek dzieki za opinie

Chodziło mi o to, ze jest to zdjęcie które swobodnie nadawałoby się do jakiejś publikacji reklamowej (broszurka, folderek, ulotka itp.) czy choćby nas potrzeby tematycznej strony www.
 
trumil
[Usunięty]
Chcialem teraz pokazac nastepne foto, moj pierwszy landscaping. Zdjecie jest zdecydowanie za ciemne, to wiem. Ale uzylem szerokiego kata Tamron 1:3.5/17, zdjecia robilem prosto pod slonce. Wszystko co strzelilem bylo we flarach a w miejscu gdzie jest slonce byly biala plama. Robilem ze skylight. Zalozylem wiec UV, nie pomoglo wiec kolej na CPL. Wyszlo cos takiego.

#11 Tamron 1:3.5/17


Zlikwidowalem jedna flare i zrobilem crop z prawej strony aby wywalic galezie drzewa. Wyszedl mi zachod slonca a to byl wschod slonca. Dajcie mi jakies tipy jak sie zabierac do robienia takich zdjec, prosze.

Update. Dzisiaj (11 kwiecien) rano byl mglisty poranek ale spoznilem sie bo zrobilo sie zbyt jasno i nie bylo juz tego klimatu mgly nad jeziorem ale wybralem to.

#12 Tamron 1:3.5/17

 
mysikrolik  Dołączył: 31 Sie 2007
A mnie mimo wszystko podobają się #8 i #9. Chętnie wziąłbym udział w takiej sesji :-)
 
trumil
[Usunięty]
Milo mi, sesja to stres, nie znam nikogo z tamtego towarzystwa ale chyba same grube ryby patrzac chociazby na sprzet. Moj pentax 10tka byl najtanszym aparatem, pw nastepnej kolejnosci chyba Hasselblat CM lub jakis Canon. W kazdym razie wszyscy sprawiali wrazenie, ze doskonale wiedza o co chodzi. Ja nie. Pogadalem troche z kilkoma osobami. Wszyscy sympatyczni, bardzo duzo informacji i tips przekazal mi wlasciciel tych stron
http://robertswiderski.com/
http://robertswiderski.net/

[ Dodano: 2008-04-11, 19:09 ]
Chcialem zrobic jeszcze raz pilki na korcie ale niestety pada i sa kaluze, nie ma sie jak polozyc. Przerobilem wiec 8 ale zostawilem paprochy po lewej od pilki na pierwszym planie. Dodaja jakby naturalnego wygladu zdjeciu. Czy powinny byc wymazane tak jak inne smieci?

#8 resubmission
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
Wiesz co... Przeszkadzają mi te ramki... Sam takich próbowałem i jednak to chyba nie to...
 
trumil
[Usunięty]
Bardzo podobaja mi sie czarno biale zdjecia. Nie umiem jednak "zrobic" tak aby to wygladalo sensownie. Chcialbym od czegos zaczac ale najpierw chyba musialbym sie dowiedziec na co zwracac uwage. Zdjecia zrobilem krzywo i musialem je obracac.

#13 Revuenon-S 1:2.8/35@2.8


#14 Revuenon-S 1:2.8/35@2.8


tak wyglada oryginal zdjecia, ktore obrabialem (nie do oceny-oczywiscie)



jeszcze jedna wersja

#15 Revuenon-S 1:2.8/35@2.8
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Powiem tak, gdyby kadr jeszcze bardziej przekrzywić ( w momencie robienia zdjęcia, bo teraz to już nie ma za bardzo z czego uciąć), to mogłoby wyjść coś naprawdę ciekawego. A tak "kolorystycznie", to 15. jest całkiem OK.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach