mechamick  Dołączył: 12 Kwi 2008
[mechamick] Debiut
No niestety nie będzie chyba debiutu bo nie wiem jak/ nie mam uprawnień do wstawienia zdjęć :(
Czy ktoś może to zmienić??
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie wstawiamy zdjęć na nasz serwer - wrzuć np. na flickr.com i używając funkcji IMG podaj linki do fotek (więcej info w odpowiednim wątku). Czekam na premierę:).
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Tu http://manufactura.home.p...opic.php?t=7149 jest instrukcja jak to zrobić.
 

mechamick  Dołączył: 12 Kwi 2008
no chyba już wiem jak to zrobić :)
dzięki za pomoc

[ Dodano: 2008-04-17, 18:49 ]
a zatem raz jeszcze. nie bijcie za mocno jako że to pierwsze foty ;)

1.



2.



3.



4.

 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
1. - w porządku, kolorystyka bardzo mi się podoba, kadr świetny. Szkoda uciętej kierownicy
2. - kolory są OK i to wszystko co mogę napisać o tym zdjęciu
3. - ???
4. - rozjaśniłbym lewą stronę, poza tym OK, fajnie uchwycony moment, rozmycie też mi się podoba.
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
1 - podoba się, ciekaw jestem, jak by wyglądało takie ujęcie z ostrością na kierownicę i małą GO
2 - przy jedynce, dwójka słabo wypada, taki "pstryk"
3 - kadr zbyt zwyczajny, kiepskie światło (pewnie to sklep...), trochę za ciemne
4 - z pomysłem, ale mogłeś poczekać aż "coś" ciekawego wejdzie w 2gi plan, pewnie ktoś zaraz pomarudzi na temat tonalności:D, pewnie się czepiam;)
 
mloskot  Dołączył: 10 Mar 2008
Ijon napisał/a:
2. - kolory są OK i to wszystko co mogę napisać o tym zdjęciu


Może lekko skompresować kadr aby wyciąć biały prostokąt po lewej, który trochę burzy kompozycję, IMHO?
 

mechamick  Dołączył: 12 Kwi 2008
Fakt z tą kierownicą nie pomyślałem wtedy. Mam bardzo podobne zdjęcie w całości jednak ostrość na rdzawy błotnik bardziej mi się podobała w tym z uciętą kierownicą. A to podobne zdjęcie wygląda tak:



[ Dodano: 2008-04-17, 19:38 ]
Co do rybek. Spodobał mi się w nich taki 'niemy krzyk'. Gdybym miał rozjaśnić resztę to te ryby nie byłyby z kolei zbyt jasne?? A tak to w jakiś sposób koncentruje na nich uwagę...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
4. bezdyskusyjnie fajna, szczególnie to rozmycie świetlne drugiego planu.

1. i 2. - powiedz dlaczego te zdjęcia są takie zażółcone? Domyślam się, że tak miało być, tylko - dlaczego? Próbowałeś zrobić je w neutralnym WB??

 

mechamick  Dołączył: 12 Kwi 2008
Pierwsze zdjęcia były bez ruszanego WB - jak to:




Potem - ponieważ było pochmurno zmieniłem WB na zacienione. I taki efekt.
A to zażółcenie... Nie uważacie że całkiem fajnie sie zgrywa z tą rdzą??
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Acha... to teraz już wiesz, do czego służy WB zacienione :evilsmile:
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Kompozycja kadru najbardziej podoba mi sie na pierwszym ,mimo amputacji czesci kierownicy.Czwarte-faktycznie najlepsze.Na trzecim zostawiłbym tylko sam narożnik tego pojemnika.Wtedy ów "niemy krzyk" byłby lepiej "słyszalny",a rytmika kompozycji dałaby ciekawsze ujęcie.
 

mechamick  Dołączył: 12 Kwi 2008
Kolejne zdjęcie zatem (choć to nie pentax niestety)
A co powiecie o tym? Mnie się bardzo podoba to zdjęcie...

5. (1.)




I takie drugie:

6. (2.)

 

Musical box  Dołączył: 02 Wrz 2007
mechamick, no i gdzie wcięło numeracje? pierwsze super - droga do mgły, to jakaś kolejka była? Na drugim bez ekscesów, liście na ziemi nie są wstanie mnie powalić na kolana - ale znajdą się i tacy.
 

mechamick  Dołączył: 12 Kwi 2008
Numeracja naprawiona - zapomniało mi się...
A to faktycznie kolejka. Na Snowdon - najwyższą górę Walii. Widoków dużo nie było, ale za to fajne zdjęcie można było trzasnąć ;)
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
mechamick napisał/a:
A co powiecie o tym

Hm... Patrzeć i patrzeć ;-)
O ile jedynka jest świetna, to dwójka już mniej.
 

mechamick  Dołączył: 12 Kwi 2008
Kolejna porcja
Tym razem niemieckie klimaty:


7. (1.)



8. (2.)

 

oscar  Dołączył: 02 Paź 2007
Czemu powielasz numerki?
Mnie sie podoba 1, ale ta z gory tej strony posta. To fotka prosto z aparatu, czy mgle dorabiales?
Ale w sumie 1 z dolu tez mi sie podoba. A 2 z dolu jestem ciekaw czy nie daloby sie skadrowac ciekawiej zeby bylo 2/3 budynku i tylko 1/3 jednobarwnego nieba.

Ale ja jestem amatorem wiec to tylko takie glosne myslenie :P
 

mechamick  Dołączył: 12 Kwi 2008
Z numerkami racja - nie pomyślałem - już poprawione. Mgła z aparatu - nic nie dorabiałem (za to widoków w górach było mało ;( )
Co do skadrowania dolnej 2. czyli obecnej 4 - szczerze mówiąc nie próbowałem, to było trochę nieoczekiwane zdjęcie, ale mógłby być problem z tym co w lustrze...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mechamick napisał/a:
Z numerkami ... już poprawione.
Z tym, że nie na pewno :evilsmile: Zacznij (tak jak jest) od 1. na pierwszej stronie i kolejno..... bo teraz jest 1. również na drugiej stroni, a jak tref wydłuży stronę do 20 postów, to może być śmiesznie 8-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach