GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
[GeloPa] chodzę pstrykam i o Wasze zdanie pytam
oto kilka moich wypocin :-D
jestem ciekawy opinii Szanownych Forumowiczów, być może ktoś już to widział ale zechce się podzielić swoją opinią z innymi

są to fotografie Starego Miasta w Lublinie
ostatnio jestem zafascynowany architekturą a zwłaszcza jej fragmentami, które często mijamy i ich nie zauważamy.

fotki lekko muśnięte programem graficznym

1.


2.


3.


4.



te fotki zostały zrobione Pentaxem K10D

P.S. niestety ale nie mogę dodać zdjęć :cry: z pół godziny z tym walczyłem i niestety nie wyszło. jak ktoś może pomóc to zmienimy :-)

 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Jak ja mogę, to i Ty możesz. Klikasz prawym przyciskiem na zdjęcie i bierzesz wlaściowości. Tam kopiujesz adres z "Właściwości obrazka" i wklejasz tu, wklejając link między [img] [/img]

Pozdrawiam.

 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
Maciej, :-B :-B :-B :-B dzięki za pomoc :mrgreen:
:oops: ja wklejałem adres z paska adresów :oops:
 

baudet  Dołączył: 07 Lut 2008
gelopa, piękne zdjęcia. Pewnie w wielu miastach mamy takie miejsca, ale mi takie zdjęcia nie wychodzą...
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
gelopa napisał/a:
lekko muśnięte programem graficznym

lekko? :-)

Nr 4 najbardziej by mi się podobało gdyby faktura ścian mniej konkurowała ze świetlnymi plamami w kształcie okien. Oczywiscie to tylko moje skromne zdanie.
 

Musical box  Dołączył: 02 Wrz 2007
kristofo napisał/a:
Nr 4 najbardziej by mi się podobało gdyby faktura ścian mniej konkurowała ze świetlnymi plamami w kształcie okien. Oczywiscie to tylko moje skromne zdanie.
jak dla mnie odbicia świateł z innych okien są tutaj głównym tematem (nie wiem czy był to zamiar autora). Tworzą ze ścianą integralną część, jakby te okna tam były. Super
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Piękne zdjęcia, a czwarte to bym sobie powiesił w pokoju nawet w jakimś sporym formacie (^_^), robisz w rawach? jeśli tak to czym wywołujesz?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Troche za duzy kontrast i saturacja jak na moj gust...

dz.
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
głownie robię w jpg, raczej z wygodnictwa :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeśli i tak wszystko obrabiasz to nie bardzo rozumiem stronienie od rawów.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
gelopa napisał/a:
głownie robię w jpg, raczej z wygodnictwa
Robienie w JPG i obrabianie w komputerze, to tak jakby robic odbitki z negatywu, skanowac je i wtedy dopiero obrabiac :-P

dz.
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
nie rozumiem jednej rzeczy, cały czas mówicie o obróbce jakby to była zasadnicza sprawa w tych fotkach, napisałem że są lekko "muśnięte" raptem zazwyczaj wykonuję dwa zabiegi które zajmują 15 sekund (oprócz zmiany rozmiaru i kompresji) i na pewno nie ma tutaj znaczenia czy robię to na jpgu (tiffie) z rawa czy na jpgu z aparatu.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
gelopa, jak dla mnie mogłeś w ogóle nie pisać o tym "lekkim muśnięciu programem graficznym".
Kwestia warsztatu jest rzeczą wtórną, bo przede wszystkim pokazałeś bardzo ciekawe, klimatyczne, nastrojowe foty. Dobrze wypatrzone i coś mówiące. Podobają się.

No i chyba o to chodziło.
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
wolałem się przyznać bez bicia że coś tam przy nich było kominowane :mrgreen:
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
gelopa napisał/a:
oś tam przy nich było kominowane
A tak z ciekawości. Co konkretnie przy nich kombinowałeś? Oprócz rzecz jasna zmiany rozmiaru i kompresji.
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
za pomocą dwóch zabiegów (nie wiem czy mogę zdradzać własne tajemnice :mrgreen: ) został wzmocniony kontrast oraz kolorystyka, zazwyczaj tylko to robię aby bardziej wyeksponować fakturę ścian

[ Dodano: 2008-05-04, 16:04 ]
witusch napisał/a:
Jak dla mnie to wyglada na pseudo HDR

a czym jest pseudo HDR ???
 
ktotek  Dołączył: 22 Kwi 2008
Bardzo zachęcające foty, szczególnie 3 i 4 ze wskazaniem na 4 - zarówno kadr jak i gra świateł super. Niedawno byłem na starówce w Lublinie - macie tam motywów...
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
witusch napisał/a:
Sa programy lub pluginy, ktore nasladuja HDR np. ReDynaMix HDR.

ciekawy program i faktycznie można otrzymać podobne efekty
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
gelopa, nie chciałbym abyś odniósł wrażenie, że moja uwaga do "muśnięcia" była zarzutem, sam sporo muskam swoje zdjęcia i nie uważam, że to coś nagannego. Oczywiście są puryści, którzy uważają, że zdjęcie jest skończone w momencie naciśnięcia spustu migawki ale ja do nich nie należę. Zauważyłem tylko, że kolorystyka i kontrast w twoich fotkach są dość wyśrubowane, stąd moja uwaga.
:-B :-B :-B
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
kristofo, absolutnie tak nie pomyślałem, bardziej mnie zdziwiła reakcja innych na to że robię w jpgach

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach