kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Co do JPG-ów to mysle podobnie jak inni. Jeżeli bawisz się zdjęciami w PS lub innym programie graficznym to faktycznie RAW-y sa do tego lepsze
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
hmmm ..... no do zabawy w programie graficznym jak najbardziej RAWy dają więcej możliwości, dają też możliwość naprawienia tego o czym się nie pomyślało w czasie robienia zdjęcia (balans, etc) ale ja za bardzo nie lubię i nie jestem zwolennikiem zbytniej ingerencji w fotkę (jak zrobiłem tak mam). W programie graficznym robię tylko te zabiegi, które były (są) możliwe do zrobienia w ciemni czyli żadnych sztuczek.

Chyba na usprawiedliwienie i obronę mogę powiedzieć, że jpegi są jak klisza - jak coś spartoliłeś to nie ma przebacz, trzeba było pomyśleć :mrgreen:

Ale to takie moje spojrzenie na pstrykanie
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
:-D :-B :-B :-B
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No tak, ale z tego co widzę, to prawdopodobnie już w aparacie masz suwaki koloru i kontrastu poprzestawiane na maksa a w analogu takich suwaków nie ma. W każdym razie efekt mi się podoba (^_^)
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
kilka nowych fotek z Lublina:
5

6

7

8


zapomniałem ponumerować :oops:

 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Pierwsze i ostatnie z ostatniego zestawu najbardziej mi sie podobają (moze czas pomyslec nad numeracją zdjęć, wiele to ułatwi).
Na ostatnim wygląda jak po pożarze. Nie wiem czy efekt zamierzony ale mi się bardzo podoba :-)
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
5 i 8 - dla mnie rewelka.A tak przy okazji: czy na lubelskiej Starówce można juz bezpiecznie psytrykac takie zakamarki,bez obawy,że straci sie sprzęt,albo w wersji "soft" usłyszy "s...padaj !" W czasach studenckich czesto włoczyłem sie tam,ale pojawianie sie z aparatem na wierzchu nie było zbyt mile widziane przez "tubylców".
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
MarWoj, moim zdaniem jest duużo lepiej, widać więcej policji na starówce, pracuje tutaj od 9 miesięcy i nigdy nie słyszałem nawet o jakiejś sytuacji tego typu, kręcę się z kasetką (z gripem i dużym szkłem więc pewnie wygląda na drogi ;p) i po starówce prawie codziennie i nigdy żadnych kłopotów nie miałem.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Eldred, "moje czasy" to 1992-94 - ale nie zaśmiecam dłużej watku.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Podoba mi się 4. i 8., generalnie na wszystkich jest bardzo ładne światło.
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008

 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
[rK] napisał/a:
Ja bym wzial swieczke i poszukal czlowieka.


a ja na fotkach z miasta (architektury) celowo unikam ludzi :-)
 

andreo  Dołączył: 27 Cze 2008
Dużo nie napiszę...
1/ Witaj
2/ FOTY WYPAS... Wszystkie mi się B.Podobają
3/ czy to nie są HDR'y????

Pozdrawiam i Dobrego Światła Życzę

Zapraszam do mojego wątku ...Tu...
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
a teraz trochę z innej beczki :mrgreen:
zdjęcia z konceru Teo Barea COMPANIA DEFLAMENCO w Lublinie
na zdjęciach Teo Barea i María Marquez
9


10


11


12
 
maslot  Dołączył: 11 Cze 2008
Ja bym troszkę niżej skadrował - na poziomie kolanek :-)
 
g70104sm  Dołączył: 25 Cze 2007
Kurcze, te zdjęcia byłyby bardzo fajne, gdyby nie tragiczna jakość. 9 i 10 jeszcze wyglądają, ale 11 i 12 to straszna masakra (jakościowa).
maslot, jak już szerzej, to ja to bym tancerzowi w ogóle nóg nie ucinał, zwłaszcza flamenquitos. ;-) W tym przypadku cięcie na poziomie kolan to jakby głowę uciąć.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Wszystkie Twoje zdjęcia z okolic architektury dla mnie są boskie.
Ostatnie próby z ludźmi na scenie wysoce odbiegają od Twoich poprzednich dokonań.
 
maslot  Dołączył: 11 Cze 2008
g70104sm napisał/a:
maslot, jak już szerzej, to ja to bym tancerzowi w ogóle nóg nie ucinał, zwłaszcza flamenquitos. ;-) W tym przypadku cięcie na poziomie kolan to jakby głowę uciąć.

To była porada natury ogólnej - w klasycznym ujęciu fotografujemy głowę, popiersie, do kolanek (plan amerykański) i całą sylwetkę :-)
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
mnie się 6 szczególnie spodobała. Ogólnie dobra robota.
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
i znów moje miasto :mrgreen:

13


14


15


16


17

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach