Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
gelopa napisał/a:
właśnie szukam kogoś z takim obiektywem chetnego na pożyczenie na weekend w celu sprawdzenia jak to będzie
taaa, życzę powodzenia :->
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na forumowych zjazdach to normalna praktyka.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
eee na zjazdach to co innego ;-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
23 i 24 świetny klimat :-D
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
GaleoPa Przejrzałem Twoje zdjęcia z jarmarku w PicasaWeb. Jedno, co rzuciło mi się w oczy to, że zamieszczone w Picasie są takie inne, tak jakby to nie były Twoje zdjęcia. Mnie się wydaje, że są chyba niedoświetlone. Brak tym zdjęciom tego co prezentyjesz tutaj na forum. Brak nasycenia kolorów, podniesionego kontrastu.
Pomijam to, że w Twoim wykonaniu tematyka architektury jest no...rawie doskonała, bo tematy z ludzmi...to raczej nie osiągają tego poziomu.

Może tak na potrzeby innych uczestników forum opracujesz jakiego tutka, jak krok po kroku postępować z ustawieniem aparatu, jak następnie postępować przy opracowywaniu zdjęć rejestrowanych w jpg - ach by uzyskiwać efekty chociaż zbliżone do Twoich dokonań. Pozdrawiam !
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
Nazwany, fotografia ludzi to całkiem inna bajka :-D przyznaję się bez bicia, że fotografowałem ludzi (poza rodziną) po raz pierwszy.A co do innego stylu kolorystycznego to chyba nie bardzo by pasowało do portretów ale dla pewności wieczorem sprawdzę :-D

co do tutka .... to nie ma co opisywać w aparacie tylko ostrość mam ustawioną na maksa, a nasycenie w PS uzyskuję warstwami: ostre światło oraz mnożenie i odpowiednio ustawione krycie (czasami stosowana tylko na części fotki). a reszta zależy od tego jaki efekt chce się osiągnąć.
Każda fotka jest inna i tutaj żadne sztywne porady nic nie dadzą
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
24 extra.
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
23 i 24 super,te zdjęcia na prawdę wyglądają jak HDRy ale jak piszesz, że nie, to ja Ci wierzę
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
22


23


24
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Super jak zwykle (^_^)
Nie masz dosyć tej bramy? :-P
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
22 i 23 mi sie podobają, 24 juz nie tak. Szkoda tylko, ze 22 leci w prawo.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Świetne, z klimatem.
 

pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
djack napisał/a:
Świetne, z klimatem.

Podpisuję się. Jednak skrzywienie w 22 mi się nie podoba. Ale ja dziwny jestem ;-)
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
25


26


27
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Jak Ty zrobiłeś to zdjęcie??? (25) przecież tam skąd musiałbyś je robić jest pełno drzew, albo musiał byś mieć Sigmę 10-20 i jeszcze chyba trochę wyprostować kąty. :shock:
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
Eldred, mylisz się strasznie :mrgreen: trzeba tylko pospacerować i odpowiednie miejsce się znajdzie. To było zrobione z ulicy Zamkowej - stanałem na murku dlatego jest prościutkie
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
27 mi się podoba.
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
To może zdradź tajemnicę, który obrabiacz grafiki ma te 2 magiczne suwaczki o których wczesniej pisałes?
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
26. i 27. - świetne, idealny klimat :)
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
28


29


30

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach