janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Tamron SP 70-210/3,5 adaptall 2
Własnie wszedłem w posiadanie tego szkiełka. Po wstępnej ocenie jestem nim zachwycony. Mam pytanie do osób które miały z nim do czynienia. Z jego danych wynika, że posiada zakres przysłon 3,5-32 a z moją kadwusetką ma zakres 4-22. Czy to jest prawidłowe? I drugie pytanie, czy jest jakiś patent na problemy z kontaktowaniem na styku body-adapter lub adapter-obiektyw. Nie wiem gdzie tkwi przyczyna, że po podpięciu nie od razu korpus widzi ustawioną przysłonę tylko trzeba poruszać obiektywem we wszystkie strony żeby załapał.
 

Szakal  Dołączył: 18 Gru 2006
Gratulacje z obiektywu - sam na niego poluję ;-)
- odnośnie przysłony - tak chyba już jest z cyfrowymi body - u mnie światło 2.8-3.8 w jednym obiektywie, i 3.8-4.0 w drugim - w obu K10 widzi stałą przysłonę 4.0, za to Super A już od 2.8.
Jeśli chodzi o styk - to przynajmniej w połowie przypadków muszę "dokręcić" nieco obiektyw do body, żeby styk zaskoczył
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Szakal napisał/a:
Gratulacje z obiektywu - sam na niego poluję ;-)
- odnośnie przysłony - tak chyba już jest z cyfrowymi body - u mnie światło 2.8-3.8 w jednym obiektywie, i 3.8-4.0 w drugim - w obu K10 widzi stałą przysłonę 4.0, za to Super A już od 2.8.

Dzięki Szakal, tak przypuszczałem ale równie dobrze mogło coś być zepsute. Do tego styku to się trzeba będzie przyzwyczaić, choć nie powiem, że mnie to nie drażni.
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
janek_wu napisał/a:
Własnie wszedłem w posiadanie tego szkiełka.

Gratuluje, zazdroszcze. Tez na niego poluje. Gdzie Ci sie udalo ten obiektyw zakupic?
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Kupiłem na włoskim ebayu, na ryzyko, ponieważ nie było żadnego zdjęcia tylko sam opis. Koszt zakup + przesyłka + opłata za przelew zagraniczny wyniosły mnie 340 zł. Na szczęście obiektyw i szkła są w bardzo dobrym stanie. Do tego doszedł jeszcze adapterek adaptall 2 za 260 zł i do pełni szczęścia brak tylko AF. ;-) Ale jest potwierdzenie ostrości więc nie prędko się pozbędę tego tele. :mrgreen:
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
W koncu przyslo do mnie to szkielko. Mam pecha :-( . Niezaleznie od wybranej wartosci przyslony jak probuje przymknac obiektyw (albo dzwigienka popychacza, albo ze zdjetym adapterem - wciskajac dzyndzla) przyslona domyka sie o malutka wartosc (na moje oko to jest f4). Wyglada na to, ze mechanizm ustawiania wartosci przyslony jest uszkodzony :(.

Orientuje sie ktos czy to da sie naprawic?

EDIT: moze ktos polecic dobry serwis w Warszawie?
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Co prawda nie w Warszawie a w Poznaniu polecam Zakład Naprawy Optyki p. Szczepana Kostrzewskiego. Jest to fachowiec który poza tym, że potrafi dokonać niezwykłych rzeczy w beznadziejnych sytuacjach to ma wielkie zamiłowanie do tego co robi i jest niezwykle życzliwie nastawiony do każdego klienta. Bardzo jest ceniony na forum KKM. http://www.klubkm.pl/forum/showthread.php?t=10750
A może się sam zdobędziesz na odwagę pomajstrować przy tym obiektywie? Nie wygląda to skomplikowanie. Kilka śrubek i wszystko powinno być jasne. :mrgreen: Ja oczywiscie nie namawiam, to tylko taka mała sugestia. :-D
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Balem sie do niego samemu zagladac. Odebralem go juz z naprawy z zakladu pana Adama Bienka (bardzo w porzadku).

Chyba mam superowe szkielko za nieduza sumke :mrgreen: . Nie mam znajomego z Pentaxem, wiec nie wiem jak wypada w porownaniu z pasticzakowym Tamronem. Cos tam porownywalem z Canonem 100-200 (tez jakis plasticzak), to wiadomo kto byl Sprite a kto Pragnienie :-B

[ Dodano: 2008-08-25, 15:51 ]
janek_wu A ten tamronik co teraz wisi na allegro to twoj? 180PLN to taniuchno chyba jak za te szkielko.
 
sauat  Dołączył: 25 Sie 2007
j** szkiełko. Też takiego mam. Jeszcze koło 2002 roku kosztował w Kanadzie ponad $600 baksów. Jak go kupiłem miałem chyba sigmę 70-300. Różnica była kolosalna na korzyść Tamrona. Sigma koło f/8 była w środku mniej ostra, niż Tamron przy f/4.
W ogóle to ten Tamron miał 2 wersje - wcześniejsza oznaczona 19AH i późniejsza 46A. Pierwsza ma lepszy kontrast i lepsze odwzorowanie kolorów, druga ma lepszą ostrość - wszystko w minimalnym zakresie. Wczesniej był 52A - gorszy kontrast i ostrosć w porównaniu z późniejszymi.
Pochodzi z serii SP - Super Performance, którą to serię zrobiono bez oglądania się na księgowych - miała być super jakość pod każdym względem.
Co do potwierdzenia ostrości - zupełnie się nie pokrywa z tym, co pokazują kliny na matówce. Jeśli robię wg wskaźnika to mam totalne mydło.
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Szklo zacne. Czasem mozna je, jak widac, upolowac za przystepna cene. Wczoraj poszlo na allegro za 180 PLN. Ja sciagalem z UK za 280PLN :D. Wypatrywalem go pare miesiecy na allego i nic, a jak juz sie pojawilo to bylo za pozno :evil:
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
kierdel napisał/a:
janek_wu A ten tamronik co teraz wisi na allegro to twoj? 180PLN to taniuchno chyba jak za te szkielko.

Dopiero dzisiaj spostrzegłem ten dopisek do posta. Ten Tamron był mój. Ogólnie w porządku ale estetyka trochę szwankowała. Trochę rys i drobnych przetarć lakieru, kilka zagnieceń na krawędzi tubusa i nieco pyłków w środku. Sprzedałem go bo udało mi się upolować identyczny w idealnym stanie, wygladający jak nóweczka za jedyne 150 zł. :-D Więc te 180 zł za tamtego mnie nie martwi. Gdyby był w lepszym stanie wizualnym to poszedł by za wiekszą kwotę. Ale wkrótce bedę miał także Vivitara series-1 70-210/2,8-4, wersja 3 (od Komine) no i będzie mały dylemat, którego puścić pod młotek?
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
janek_wu napisał/a:
Sprzedałem go bo udało mi się upolować identyczny w idealnym stanie

Szczesciarzuuu :evilsmile: . Ebay?
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Jasne, że Ebay. Czasem można trafić na tzw. okazję. Choć za pierwszego Tamronika to przepłaciłem sporo. Ale ostatecznie stówkę w tę czy tę można przeżyć. :mrgreen:
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Jak bedziesz puszczal Tamrona do ludzi to przyjmij ze jestem pierwszy w kolejce :-P
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
kierdel napisał/a:
Jak bedziesz puszczal Tamrona do ludzi to przyjmij ze jestem pierwszy w kolejce :-P
Zamierzasz ich kolekcjonować? :evilsmile:
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
:) Po prostu fajne szkielko jest, chcialbym z nim sie zwiazac na dluzej to tez bym zamienil na troszke piekniejsze co by dluzej sluzylo. Zreszta chyba mnie dobrze rozumiesz skoro sam zaczales sprowadzac na potege :mrgreen:
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
No jasne. W nowych szkłach nieraz trzeba przebierać, a co dopiero w 20-letnich. Tym bardziej, że nie ryzykuje się wielkiej straty przy takich cenach w razie wpadki.
 
dr_Fell  Dołączył: 30 Sie 2008
@janek_wu: jak możesz to napisz jakie wrażenia - co lepsze, tamron czy vivitar od komine, bo właśnie szukam któregoś z tych szkieł.

dzięki.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Oba obiektywy są zbliżone. Tamron ma ładniejszą plastykę, lepiej radzi sobie pod światło i mniej aberruje. Vivitar jest mnimialnie ostrzejszy na pełnym otworze i bardziej poręczny, gdyż jest krótszy od Tamrona, którego dodatkowo wydłuża adapter. Nie zdążyłem wiele popracować z Vivitarem, bo wysłałem go do serwisu. W trybie A ustawiał przysłonę ok. 2 stopnie szerzj niż wprowadzona na korpusie i przez to prześwietlał zdjęcia. Przy okazji zostanie wyczyszczony i zakonserwowany. Nadal nie wiem który zostawić. Dr_Fell, kupuj takiego jakiego uda ci się zdobyć w przyzwoitej cenie bo nie jest to takie łatwe.
 
dr_Fell  Dołączył: 30 Sie 2008
mam na oku tańsze nieco a podobno niewiele gorsze szkła 46a i 103a - tylko trochę się gubię w adapterach. Na adaptall 2 w wersji "A" mnie na razie raczej nie będzie stać, a jeśli chodzi o podstawowe wersje to czy w wypadku tych szkieł adaptall będzie kompatybilny z adaptall 2 ? spotkałem się z różnymi opiniami jednak ogólnie jeśli dobrze zrozumiałem to w wypadku pentaxa różnicy nie będzie. Widziałem szkła 103A i 46A sprzedawane z adaptall w wersji 1 chyba...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach