Matewka  Dołączył: 16 Wrz 2006
Porządki na dysku - Cache photoszopena
Witam. Mój biedny dysk C codziennie płacze, że więcej nie uradzi, więc postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce. "Oczyszczanie dysku" jest do bani, bo bierze pod uwagę pliki nieużywane od dłuższego okresu czasu (chyba miesiąc).
Pierwsze pytanie: Czy da się gdzieś ten okres "ważności" plików skrócić?
Drugie pytanie: Czy stanie się coś złego (zaraz po fakcie pewnie nie, ale w przyszłości?) jeśli ręcznie usunę wszystkie pliki z katalogu 'C:/documents_and_settings/użyszkodnik/ustawienia lokalne/dane_aplikacji/adobe/Camera_raw/cache' ?
Czy są jakieś inne "tajne" miejsca, w których PS trzyma pliki tymczasowe?
 

kafciok  Dołączył: 24 Lut 2007
Pierwsze pytanie:
Nie wiem, nie używam

Drugie pytanie:
Zasadniczo nie powinno. Nie wiem dokładnie, co ACR tam trzyma (zapisuje podglądy?), niemniej jednak ja to wywaliłem już dwukrotnie i żyję ;-) Ale rekomenduję sprawdzić czym są te pliki, może bardziej zorientowani się wypowiedzą. Ale nie sądzę żeby usunięcie ich było niebezpieczne.

[ Dodano: 2008-08-18, 20:37 ]
Co do samego PH, wszelkie pliki tymczasowe są usuwane po zamknięciu programu.
Nie wiem, czy używasz "Bridża", albo File Browsera, to te programiki również zapisują gdzieś miniaturki przeglądanych plików, żeby przy kolejnym przeglądaniu tego samego folderu było szybciej. Bridge zapisuje w C:/documents_and_settings/użyszkodnik/ustawienia lokalne/dane_aplikacji/adobe/Bridge/Thumbnails/Cache - w pracy miałem tego 2 GB :shock:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Większość aplikacji używa jakiegoś katalogu na swoje pliki tymczasowe: albo systemowego "temp" i "tmp" albo własnego, które zwykle można zmienić. Tak jak napisał kafciok zwykle te katalogi są zakładane gdzieś w katalogu "usera" na C:. Najlepszym rozwiązaniem jest ujednolicenie tego i zmuszenie każdej (no, prawie każdej ;-) ) aplikacji, aby zapisywała tam, gdzie my chcemy, a najlepeij na innej partycji (a jak to będzie inny dysk fizyczny, to szybkość operacji też na tym zyska).

Żeby znaleźć, gdzie dany program ma swój śmietnik, najlepiej zbadać jego marzędzia, ustawienia, setup itp gdzieś w menu opcji/narzędzi...

Niektórych się nie da zmusić do takich działań i będą zapisywać wszystko swoje na dysku C: (gdzieś tam), ale Photoshop, Bridge, Lightroom, Firefox, Opera, Internet Explorer, itd. dają sobie to zmienić. Katalog poczty też dobrze mieć na innej, niż systemowa, partycji.

Na tej stronie można poczytać więcej ciekawych informacji również na tem plików tymczasowych.
 

Matewka  Dołączył: 16 Wrz 2006
Świetny link zorzyk, wielkie dzięki :) Biorę się za lekturę!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach