patham  Dołączył: 07 Cze 2012
Limited 15mm f4 i lampa błyskowa
Witam,
mam mały problem z limitedem 15mm f 4. Problem polega na niedoświetlaniu zdjęć o 3 ev podczas fotografowania z lampami metz 58af2, 52af1. Gdy używam samyanga 14mm oraz rybiego oka problem nie występuje. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
A z jakim aparatem?
Masz wgrany najnowszy firmware w lampie?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Liczy się również fw w body bo to body rządzi lampą.
 

patham  Dołączył: 07 Cze 2012
K5. Zmieniłem w lampach i nic nie pomogło. Zaraz zabiore sie za body ale z tego co pamietam to niedawno aktualizowałem
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Opisz to dokładnie bo na razie jest to tylko hasło, które nie wskazuje na potencjalną przyczynę problemu.
 

patham  Dołączył: 07 Cze 2012
Kupiłem na forumowej giełdzie limiteda 15mm. Podczas robienia zdjec bez lampy wszystko jest ok. Jak założę jedną z dwóch posiadanych lamp zdjecia zostają niedoświetlone. Muszę ustawić lampę na +3 ev aby zdjęcie było w miarę doświetlone. Przy innych obiektywach zjawisko to nie wystepuje. Zmieniłem firmware w lampach jak i w body. Nie przyniosło to żadnego efektu.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W jakim trybie aparat, w jakim położeniu głowica lampy, czy wysunięty wbudowany rozpraszacz itp. Czy bez lampy obiektyw pracuje poprawnie?
 

patham  Dołączył: 07 Cze 2012
Aparat w trybie M. Lampa była ustawiana na kilka sposobów: palnik w sufit, palnik na wprost, wysunięty rozpraszacz. Obiektyw bez lampy pracuje bez zastrzeżeń. Z samyangiem 14mm jak z innymi posiadanymi obiektywami wszystko działa poprawnie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przy tej ogniskowej nasadka szerokokątna musi być wysunięta i opuszczona. Pomiar światła powinien być matrycowy.
 

patham  Dołączył: 07 Cze 2012
Tak tez jest ustawione
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jakie body?
 

patham  Dołączył: 07 Cze 2012
body k5
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Resetowałeś body po wgraniu fw?
 

patham  Dołączył: 07 Cze 2012
OK. Zrobione i nie pomogło
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To pewnie jakiś błąd w oprogramowaniu.
Próbowałeś opisać sytuację i zadać pytanie w serwisie?
 

patham  Dołączył: 07 Cze 2012
Widocznie będę musiał się tam udać.
Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach