trojan22  Dołączył: 29 Wrz 2008
TOKINA ATX AF pro 28-70mm 1:2,8 Pentax AF
8-) Panowie może ktoś powie czy takie coś na prawdę i istnieje pod pentaxa czy tylko ktoś się walnął myślałem ze Tokina nie robi już pod Pentaxa, ewentualnie czy może coś powiedzieć o tym szkle czy dać sobie spokój
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
trojan22, po pierwsze są tu również Panie!

Po drugie: bardzo proszę, abyś pisał swoje posty w taki sposób aby były czytelne/zrozumiałe dla wszystkich, tzn. np. aby zdania były rozdzielone w jakiś sposób.

 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
szklo nawet bylo na naszej forumowej gieldzie, choc nie pamietam kto je sprzedawal.
W kazdym razie bardzo wysoko oceniane i warte uwagi, choc ceny nowych - a mozna jeszcze kupic, sa deczko chyba przesadzone, bo w tym zakresie bardzo dobrego mozna kupic Tamcia za mniejsza kase. Natomiast uzywke jezeli trafisz w wersji PRO czyli z AF - za przyzwoite pieniadze - to chyba tylko brac, bo raczej zlych opinii o tym szkle nie bylo. No chyba ze rozmiar filtra :P
 
trojan22  Dołączył: 29 Wrz 2008
sołtys napisał/a:
trojan22, po pierwsze są tu również Panie!

Po drugie: bardzo proszę, abyś pisał swoje posty w taki sposób aby były czytelne/zrozumiałe dla wszystkich, tzn. np. aby zdania były rozdzielone w jakiś sposób.



Sorry sołtys , jeżeli że nie zrozumiałeś tematu, może to składu nie miało ale inni zrozumieli :lol: :lol: A za brak "Pań" przepraszam. Feminiści i feministki mnie zabiją aaaaaaaa, już mnie dorwali.

DJ_Direct dzięki za wyczerpującą odpowiedz, pomogłeś mi !!!!!! :-B
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
trojan22, nie chodzi o zrozumienie tylko o pisanie możliwie poprawne o co Ciebie proszę.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
trojan22 napisał/a:
Sorry sołtys , jeżeli że nie zrozumiałeś tematu, może to składu nie miało ale inni zrozumieli
- prosze abys zastosowal sie do prosbysoltysa, inaczej twoje posty beda ladowaly w smietniku
 
trojan22  Dołączył: 29 Wrz 2008
Ok Panowie /Panie :mrgreen: zrozumiałem , bede sie starał , aczkolwiek wolałbym poznać wasze opnie na temat obiektywu podanego w temacie postu, jeżeli takowe macie.
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
Słyszałem, że bardzo dobra jest Tokina AT-X Pro 28-70 ze światłem 2,6-2,8 a trochę słabsza 2,8.
Osobiście nie mam doświaczeń.
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
ktos z forum swego czasu kupil od jungli wersje PRO f2.8... niech sie przyzna :)
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
no wlasnie - to chyba Jungli sprzedawal i cena bodaj byla 900 srebrnikow :)
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
DJ_Direct napisał/a:
chyba Jungli sprzedawal

A to nie była Tokina 28-80 2.8?
To jeszcze wyższa półka, jak czytałem.
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
Cytat

Słyszałem, że bardzo dobra jest Tokina AT-X Pro 28-70 ze światłem 2,6-2,8


Miałem to szkło, w tej pierwszej, najlepszej wersji. Kawał obiektywu, aż miło go wziąść do ręki. Optycznie rewelacja - poprostu cud miód!
tylko kurde, pod warunkiem, że sie ostrzyło ręcznie... AF łapał ostrość daleeeko przed obiektem - koło pół metra na trzech. zależało to od oświetlenia, czasem był mniejszy... ale mój k10d nie miał problemu z innymi szkłami.
Odsprzedałem ten obiektyw na giełdzie, opisując dokładnie jego skłonności chyba za 700-750,- kupujący też miał problem z focusem.
Ale jak by sie trafił model bez tej przypadłości, to biore chętnie, naprawde optycznie rewelka.
 
trojan22  Dołączył: 29 Wrz 2008
TOKINA ATX AF pro 28-70mm 1:2,8 Pentax AF mogę kupic tak za 900 złociszy jak myślicie warto. Trochę mam pietra (FF/BF), niestety nie mogę jej wcześniej sprawdzić .
Chcę kupić tamrona 28-75 2.8 lub sigmę 24-70 2.8 no i teraz jeszcze zastanawiam się nad tytułową Tokiną co byście mi polecili ? zdaje sie na wasze doświadczenie

zbyllu napisał/a:
Słyszałem, że bardzo dobra jest Tokina AT-X Pro 28-70 ze światłem 2,6-2,8


ta o której piszesz używana chodzi powyżej 2000 zł- za drogo jak dla mnie

[ Dodano: 2008-10-01, 15:24 ]
H.M. napisał/a:
tylko kurde, pod warunkiem, że sie ostrzyło ręcznie... AF łapał ostrość daleeeko przed obiektem - koło pół metra na trzech.


właśnie tego sie obawiam , dzięki

[ Dodano: 2008-10-01, 15:27 ]
a tak na marginesie mało tego na rynku wtórnym(tytułowej tokiny) chyba dlatego ,że taki mód ;-)
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
Cytat
Słyszałem, że bardzo dobra jest Tokina AT-X Pro 28-70 ze światłem 2,6-2,8



ta o której piszesz używana chodzi powyżej 2000 zł


ee, bez jaj...
poniżej tysiąca spokojnie kupisz.
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
trojan22 napisał/a:
TOKINA ATX AF pro 28-70mm 1:2,8 Pentax AF mogę kupic tak za 900 złociszy jak myślicie warto. Trochę mam pietra (FF/BF), niestety nie mogę jej wcześniej sprawdzić .
Chcę kupić tamrona 28-75 2.8 lub sigmę 24-70 2.8 no i teraz jeszcze zastanawiam się nad tytułową Tokiną co byście mi polecili ? zdaje sie na wasze doświadczenie


only s24-70 :P
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
H.M. napisał/a:
ee, bez jaj...
poniżej tysiąca spokojnie kupisz.

Chodziło raczej o Tokinę AT-X Pro 28-80 2.8
Jeśli masz do sprzedania poniżej 1000 złociszy to ja biorę natychmiast :mrgreen:
Nawet pomyślałbym o 28-70 2.6-2.8 za taką cenę. :-P

[ Dodano: 2008-10-01, 16:46 ]
Acha. A te "spokojne" zakupy gdzie się robi, jeśli nie u Ciebie?
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
Ja kupiłem rok temu za 750,- za tyle samo sprzedałem. Podobnie chodzi na allegro i ebaju. 800-1000 PLN to optymalna cena za ten obiektyw. (oczywiście, cały czas pisze o tej pierwszej wersji PRO robionej na licencji brzmiącej z francuska firmy na "A" - ni cholery teraz sobie tej nazwy nie moge przypomnieć) wersje póżniejsze PROII i SV chodzą jeszcze taniej.
Nawet biorąc pod uwage niedawny boom na lustrzanki - 100% ceny w góre nie podskoczyły.
Cytat
[ Dodano: 2008-10-01, 16:46 ]
Acha. A te "spokojne" zakupy gdzie się robi, jeśli nie u Ciebie?

A sedna tego pytanie nie rozumiem.
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
trojan22 napisał/a:
TOKINA ATX AF pro 28-70mm 1:2,8 Pentax AF mogę kupic [...]
Chcę kupić tamrona 28-75 2.8 lub sigmę 24-70 2.8

Każdy dobry, jak trafisz w dobry egzemplarz. Jak zależy ci bardziej na szerokm końcu, bierz S, jak bardzej na długim, bierz Tamrona - Tokina ma z całej trójki najmniejszy zakres. Jeśli zależy Ci na oszczędności miejsca i wagi bierz Tamrona, jeśli ważnejsze jest dla Ciebie wykonanie, bierz Tokinę. Każdy ma swoje zalety i wady, tak samo jak problemy z ff/bf może mieć każdy.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Mam tokinę 28-70/2,6-2,8 a w zasadzie pentax nie wykrywa tego 2,6. Przy 2,8 jest bardzo miękki efekt soft i nie jest to przeostrzenie tylko mniejsza rozdzielczość. Porównując do sławnego tamrona obiektyw ma jakąś ludzką głębie ostrości w przeciwieństwie do tamrona. Z tamrona portrety są jakieś takie płaskie choć ostrość jest na 2,8 odrobinę wieksza. Na K10 w słoneczny dzień muszę dać minusową korekcję - 0,5 wystarcza. Za swój obiektyw wersji II dałem 750 zł w testach wypada lepiej niż I. Dystorsja praktycznie jest niezauważalna nawet przy negatywach. W cyfrze można nieraz dostrzec fioletowe paski aberracji chromatycznej ale nie jest ona większa od starej optyki pentaxa. Obiektyw sprawdza się znakomicie przy zdjęciach w trudnych warunkach kiedy trzeba fotografować w deszczu (uszczelnienia) i o zmroku.Wersję 2,8 tokina wypusciła jako połowę tańszą alternatywę niestety jakość nie była już tak dobra. Pozdrawiam
 
trojan22  Dołączył: 29 Wrz 2008
H.M. napisał/a:
ee, bez jaj...
poniżej tysiąca spokojnie kupisz.
_________________
i tu muszę podyskutować , niestety zbyllu ma racje przekopałem alledrogo , e-bay, amazon i natknąłem się na jedynie dwie szt. jedna to Tokina AT-X Pro 28-70 2.6-2.8 (poprawcie mnie jak skopałem oznaczenie) za jakieś 2100 złociszy, a druga to tytułowa za jakieś 900 zł.


H.M. napisał/a:
wersje póżniejsze PROII i SV chodzą jeszcze taniej.
Nawet biorąc pod uwage niedawny boom na lustrzanki - 100% ceny w góre nie podskoczyły.
H.M
podaj mi namiary chętnie po negocjuje ;-)

szczypiorrr dzięki za podpowiedz , masz 100% racji w tym co napisałeś każde szkło ma swoje plusy i minusy, dla mnie najlepiej by wyglądało połączenie sigmy i tokiny , chociaż rozmiary mnie przerażają, i waga :-|

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach