oyo555  Dołączył: 02 Wrz 2006
Do robienia zdjęć na rajdach samochodowych Pentaxa Ci nie polecam. AF, jest za wolny. Jestem zwolennikiem tego systemu i sam urzywam teraz K 100D zamiennie z MZ-3, ale do focenia pędzących samochodów ten sprzęt się po prostu nie nadaje i nie słuchaj nikogo kto Ci będzie mówił inaczej. Wywalisz kasę i będziesz niezadowolony.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
oyo555,
oyo555 napisał/a:
Jestem zwolennikiem tego systemu i sam urzywam teraz K 100D zamiennie z MZ-3, ale do focenia pędzących samochodów ten sprzęt się po prostu nie nadaje i nie słuchaj nikogo kto Ci będzie mówił inaczej
- czy ktos tu napisal ze pentax nadaje sie do focenia rajdow ???? chyba nie..... tym bardziej z AF .....
Przy rajdach bardziej przyda sie doswiadczenie gdzie stanac i jak zrobic dobra dynamiczna fote niz super szybki AF.......no chyba ze mowisz o gazetowych pstrykaczach....no ale to nie ta liga :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pewnie ze C 1Ds z 300 2.8 i 70-200 2.8 IS to podstawa.....ale czy pxm robi zawdowo rajdy? Chyba nie :-P
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
oyo555 napisał/a:
Do robienia zdjęć na rajdach samochodowych Pentaxa Ci nie polecam. AF, jest za wolny. Jestem zwolennikiem tego systemu i sam urzywam teraz K 100D zamiennie z MZ-3, ale do focenia pędzących samochodów ten sprzęt się po prostu nie nadaje i nie słuchaj nikogo kto Ci będzie mówił inaczej. Wywalisz kasę i będziesz niezadowolony.


:-/

To zapytam inaczej czy w tej klasie sprzetu (powiedzmy do 3K z kitem) jest jakis aparat, ktory ma AF wybitnie szybszy niz K100D ? Czy np. Nikona D50/70s czy Canon EOS 400D wypada pod tym wzgledem zdecydowanie lepiej?

[ Dodano: 2006-10-26, 11:14 ]
Fafniak napisał/a:
[
ale czy pxm robi zawdowo rajdy? Chyba nie :-P


eee.... no jasne, ze zawodowo nie :-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Być może Canon 400D. Ale on ma chyba coś namieszane z czujnikiem krzyżowym (jeden, środkowy), który działa z jasnymi szkłami. Musiałbyś się zapytać na forum Canona o szczegóły. Tym nie mniej wciąż bardziej polecam Ci przetestowanie aparatu w akcji. Umów się z kimś na najbliższy rajd i sprawdź.
Focenie szybko przemieszczających się elementów można rozpatrywać pod wieloma względami: focisz panoramując, czy też od frontu obiekty zbliżające się na Ciebie. W wielu sytuacjach w zupełności wystarczy to, o czym pisał Fafniak - manual i ustawienie na odpowiednią odległość ostrości. Zresztą poszukaj wypowiedzi Deepera - on foci na hali hokeistów - Ci też w miejscu nie stoją a i za jasno tam nie jest.
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Ehhhh...jak nie urok to sraczka... Chyba kase, ktora mam na lustro przepije i uj... :-/
Chyba musialbym wydac 20K pln, zeby aparat był OK...
Najgorsze jest to, ze chore sa ceny sprzetu do naszych zarobkow, bo taki szwab czy inny anglik mialby to w dupie, kupiłby se Pentaxa, a jak by mu nie pasował to wzialby cos innego i nie odczuł by tego.... A tu Polska, czlowiek sie sra z kazda zlotowka, ehhhh.... :-/
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
pxm, mam podobne rozterki do twoich i biorę jeszcze pod uwagę nikosia D50 a nawet D80, ale im więcej czytam tym bardziej wydaje mi się że tak naprawdę różnice miedzy tymi puszkami nie są tak wielkie, jest dużo szumu i zachwytów nad C i N ale w gruncie żeczy Pentax wcale gorszy nie jest, poczekaj jeszcze może trochę na prawdziwe testy kadyszki i jak to będzie to, to może warto dozbierać tę różnicę w cenie, sam tak kombinuję, a już niebawem jak ktoś mnie nie ubiegnie to założę temat K100D vs K10D ze wszystkimi moimi rozterkami ;-)
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
tomecki napisał/a:
pxm, mam podobne rozterki do twoich i biorę jeszcze pod uwagę nikosia D50 a nawet D80, ale im więcej czytam tym bardziej wydaje mi się że tak naprawdę różnice miedzy tymi puszkami nie są tak wielkie, jest dużo szumu i zachwytów nad C i N ale w gruncie żeczy Pentax wcale gorszy nie jest, poczekaj jeszcze może trochę na prawdziwe testy kadyszki i jak to będzie to, to może warto dozbierać tę różnicę w cenie, sam tak kombinuję, a już niebawem jak ktoś mnie nie ubiegnie to założę temat K100D vs K10D ze wszystkimi moimi rozterkami ;-)


tomecki, K10 nie bedzie wchodził w gre (D80 rowniez). Bede mogl wydac max 3K (na body z kitem).
Poki co rozwazam Pentaxa K100D wlasnie, Canona 400D oraz czekam na nowa puszke Nikona - nastepce D50.
Juz bylem prawie pzrekonany do K100D (pomimo stos. malej ilosc mpx, małej wielkosc body, malego wyboru lamp z p-ttl), ale ten AF mnie troche bardziej martwi... Kusi stabilizacja, dobry jakosciwo kit, duzy jasny wizjer, dobra cena, ponoc tanie szkła..
 
eryk Dołączył: 18 Lip 2006
Witam !
Nie tyle aparat, ale jasny obiektyw .Sam doświadczyłem jego braku .Kitowy obiektyw sprawdził się w dobrym świetle, w gorszym nie za bardzo , a fotografowałem konie w galopie.No i miejsce, z którego jest robione ujęcie jest ważne i rady moich szanownych przedmówców :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
najlepiej gdybyś kupił:
Pentax SMCP-FA* 28-70 f/2.8 AL Autofocus Zoom
a jeszcze lepiej
Pentax SMCP-FA* 200 f/2.8 ED IF
tylko jeśli mówisz, że masz 3k PLN to współczuję. Oczywiście będziesz się czasem denerwował, tak jak ja denerwuję się na DS'a, ale chłopaki dobrze mówią - zależy od szkła i od miejsca w jakim się ustawisz. Rajdy mają tę przewagę nad lodołamaczami Deepera, że on musi czekać, aż oni mu się ładnie ustawią, a Ty możesz się ustawić i czekać, kiedy nadjadą ci szaleńcy. Jeśli mądrze się ustawisz jesteś w stanie zniwelować trochę niedoskonałość sprzętu (trochę, nie znaczy całokowicie).
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
W zasadzie tref ma rację. W wielu sytuacjach AF może nawet być zbędny. Ustawiasz ostrość (ręcznie lub nawet najpowolniejszym AFem) na to miejsce, w którym chcesz sfotografować samochód i cykasz, kiedy się tam pojawi. A pojawi się, bo musi jechać po trasie rajdu. Ja tak trochę fotografowałem zawody i treningi jeździeckie (skoki i cross). Czaiłem się przy interesującej mnie przeszkodzie, ustawiałem ostrość i cykałem zdjęcie we właściwym momencie. Żadnych problemów z nieostrymi zdjęciami nie miałem. Nie wiem jak by mi to wychodziło z AF-em, bo sprzętu posiadającego taki wynalazek wówczas też nie miałem. Oczywiście gorzej, jak się nagle zdarzy coś ciekawego gdzie indziej, niż upatrzone miejsce.
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Panowie, ale co Wy z tymi rajdami ? :-)
Pisalem bardziej o wyscigach na 1/4 mili, ani słowa o rajdach. Juz tlumacze jak to wyglada.
Otoz staja dwa auta na linii startu i scigaja sie na dystansie 400 metrow :) Czyli: zdjecia robie stojac z boku i panoramuje, albo stoje z przodu (z tyłu) i pstrykam zblizajace sie (oddalajace) auta :) (wtedy z małą GO, by tło ładnie bylo rozmyte, a auto ostre)
Na paradach porowozow podobnie, albo panoramowanie z boku, albo z roznych kątów strzały nadjezdajacych stalowych potworow :)

Dwie przykladowe fotki z podobnych zawodow (jakies zagraniczne, nie moje) -







Oczywiscie nie wykluczam, ze kiedys znajde sie na jakims rajdzie i fajnie byloby popstrykac tez takie fotki :) (takze zdjecie nie mojego autorstwa)

 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
ja robiłem walki rycerzy na koniach (walki na kopie). Było już ciemnawo i mój DS nie bardzo chciał trafiać z AF, więc ustawiałem MF i zdjęcia ok. Jednak jak zobaczyłem fotki z N D2X to mi szczęka opadła (bez porównania, DS 2,5 kl/s, D2X 8.8kl/s - jak film poklatkowy) i na dodatek AF tam jest super. Jednak nie ma co porównywać, dwie różne klasy sprzętu, dwie róóóżne ceny. Nie mam teraz nic lepszego, więc wrzucę to:
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
A jeszcze takie małe pytanko.

Jak ma sie AF K100D do tego Samsunga GX-10 z tego filmiku?

http://www.youtube.com/wa...za9azUHz4&eurl=

Wynika z tego ze AF w Samsungu jest bardzo szybki w por. do Alfy i EOSa.
Wiem, ze ten Samsung to odpowiednik K10D, a nie K100D, ale czy AF w "kasetce" ma rowniez taka predkosc czy jednak wolniej?
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Są jakieś inne źródła potwierdzające, że ten soniak ma AF taki do bani. Bo oglądam ten test któryś raz, i odnoszę wrażenie, że przy alfie gość oszukuje. Wciska spust do połowy, a potem dopiero dociska. Widać takie dodatkowe napięcie palca tuż przed wyzwoleniem migawki. To by dyskwalifikowało wartość całego filmiku. Ale może to ja się przyczepiam...
 

ma1y  Dołączył: 24 Wrz 2006
PiotrR napisał/a:
Są jakieś inne źródła potwierdzające, że ten soniak ma AF taki do bani. Bo oglądam ten test któryś raz, i odnoszę wrażenie, że przy alfie gość oszukuje. Wciska spust do połowy, a potem dopiero dociska. Widać takie dodatkowe napięcie palca tuż przed wyzwoleniem migawki. To by dyskwalifikowało wartość całego filmiku. Ale może to ja się przyczepiam...
no właśnie nie ma - pisali gdzies że do dynamicznych np d80 lepszy do statycznych a100 szybszy. tez byłem zaskoczony tym filmikiem
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Panowie ja pytalem jak sie to ma do K100D... To nie temat o alfie :P
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
pxm, przyzwyczaj się. :mrgreen:
 
PROMASTER  Dołączył: 22 Wrz 2006
...a nieuwazanie przypadkiem, ze owa stabilizacja jest troche przereklamowana?
roznica w body K100, a K110 to ok. 250zl, czyli jakies dobre szkielko manualne...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
PROMASTER napisał/a:
a nieuwazanie przypadkiem, ze owa stabilizacja jest troche przereklamowana?
- nie
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
PROMASTER napisał/a:
...a nieuwazanie przypadkiem, ze owa stabilizacja jest troche przereklamowana?
roznica w body K100, a K110 to ok. 250zl, czyli jakies dobre szkielko manualne...

Sporo zależy od tego, jak się każdy trzęsie... ale...
http://forums.dpreview.co...essage=20614879
300mm z ręki przy 1/30 sekundy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach