marbud  Dołączył: 21 Cze 2008
[marbud]conieco
kila fotek z nocnego spaceru po wrocławiu
mile widziane konstruktywne uwagi:)
1

2

3

4

5
 

takpoprostu  Dołączył: 10 Kwi 2008
Katedra (3) i Urząd wojewódzki (4) fajne.. przyjemne :) .... pozdrawiam kolegę z Wrocławia... mam tam rodzinkę, raz w roku bywam... piękne miasto ;-) :-B
 
marbud  Dołączył: 21 Cze 2008
dzieki! 4 to uniwersytet wrocławski no ale jak tak patrze to nawet troche podobne wiec mozna sie pomylic
 

KITT  Dołączył: 28 Lip 2008
Cieżko się przyczepić do czegoś ;-) ... No może kadr w ostatnim - z lewej bym ściął, ew. bardziej wyeksponował to podświetlone drzewko po środku. Respecta za odwage, tak po nocy ze statywem :mrgreen:
 
marbud  Dołączył: 21 Cze 2008
no szczerze mowiac troche mialem ciepło:)
ale mysle ze bylo warto
dziekuje za uwagi
 

andy68  Dołączył: 11 Wrz 2008
spróbuj to samo troche wczesniej - o zachodzie moze dojsc ciekawe tlo na niebie
jak dla mnie fotki ok
 
marbud  Dołączył: 21 Cze 2008
mozna by sprobowac , szczegolnie zdjecie nr3 nabraloby uroku
 
waldesss  Dołączył: 23 Cze 2008
nr 3 przypadł mi do gustu
 
marbud  Dołączył: 21 Cze 2008
jeszcze jedno , tym razem uniwerek od innej strony
6


[ Dodano: 2008-10-01, 22:54 ]
troche makro , uwielbiam taka tematyke ale narazie jestem na poczatku drogi ku lepszym zdjeciom
7
troche małe GO ale lubie patrzec mu mdz oczy:)


[ Dodano: 2008-10-01, 22:58 ]
8

9
ile trzeba było sie czołgac zeby go dorwać:)było to juz koło południa wiec byl ruchliwy

10
 

takpoprostu  Dołączył: 10 Kwi 2008
marbud napisał/a:
dzieki! 4 to uniwersytet wrocławski no ale jak tak patrze to nawet troche podobne wiec mozna sie pomylic


ouuu... :oops: .. nocą wszystko jest takie same ;-)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Całkiem ładne te nocne zdjęcia.
 
marbud  Dołączył: 21 Cze 2008
11


[ Dodano: 2008-10-08, 20:10 ]
12


[ Dodano: 2008-10-08, 20:11 ]
13


[ Dodano: 2008-10-08, 20:16 ]
14
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Nocne zdjęcia są słabe. Może nie tyle słabe, ile sztampowo-nieciekawe. Nie ma w nich nic, co by je wyróżniało na plus z setek czy tysięcy podobnych. Po pierwsze to są robione zbyt późno i czarne niebo im nie służy. Jednak "złota godzina" tworzy klimat nocnych fotek. Po drugie kadry - nie ma na nich nic charakterystycznego, specyficznego. Ot, cały pomysł na zdjęcie zamykał się w koncepcie postawić statyw i podpiąć szerokie szkło. A to na dobre zdjęcie trochę za mało, tym bardziej, że "okoliczności" (pogoda, jakieś akcje czy cośkolwiek) nie robią tego zdjęcia. No i niestety, sposób oświetlenia na przykład katedry czy Muzeum Narodowego nie sprzyja fotografowaniu tych obiektów, przynajmniej na sposób, w jaki Ty to uczyniłeś ;-/ Zobacz na dach Uniwersytetu, który się kompletnie zlewa z niebem. Przecież tak być nie powinno!
Kolejny problem, to nietrzymanie pionu. Ewidentnie zadarty do góry obiektyw czego rezultatem są krzywe mury - dla takiego zabiegu nie znajduję w tych zdjęciach żadnego uzasadnienia. Co chciałeś w ten sposób osiągnąć? Bo mnie to wygląda po prostu na spory błąd warsztatowy. Kompozycje kadrów też pozostawiają sporo do życzenia. Dzielone pół-na-pół (jak to pierwsze) - cóż ciekawego jest na tym czarnym niebie, że zabiera aż 1/3 zdjęcia? Podobnie na pozostałych fotkach.
Radziłbym następnym razem wybrać wcześniejszą porę. Przez zrobieniem zdjęcia się zastanowić co chcesz sfotografować i dlaczego akurat tak. I może zamiast pstrykać całe bryły skoncentrować się na fragmentach, detalach czy czymś takim? Bo niestety, fotografowanie architektury trudne jest, nawet nocą.

Makro też nie najlepsze. Na razie wygląda to na pierwsze zabawy z dużą skalą odwzorowania, kiedy satysfakcję sprawia trafienie z GO w obiekt ;-) Prawdę powiedziawszy ósemka to kompletne dno - wygląda jakby przez pomyłkę zdjęcie zrobione.
Poza tym generalnie Twoje zdjęcia wydają mi się jakieś mdłe, mało kontrastowe, nijakie. Problemy z wołaniem? Może trochę więcej zdecydowania w gięciu krzywych, dosyceniu kolorów itd. - powinno chyba pozytywnie zdjęciom posłużyć.

No, ale to tylko takie moje krytykanctwo. A ja się nie znam, sam słabe zdjęcia robię i tak dalej. W każdym razie życzę dużo zabawy z fotografowaniem (bo widać, że robienie zdjęć daje Ci jakąś frajdę), przecież o to w tej zabawie chodzi :-B
 
marbud  Dołączył: 21 Cze 2008
Dzięki MATB za poświęcenie czasu i napisanie co uważasz za dobre(hm chyba nic:) ) no i co za złe. Z dużą częścią Twoich uwag sie zgadzam. fotografią zajmuje sie od niedawna ( w sensie taka świadomą) więc robie zapewne masę błedów . Szkolę się i mam nadzieje polepszać swój warsztat , dlatego tez zamieszczam tu zdjęcia-poprostu liczę na konstruktywną krytykę i za taką Twoją wypowiedź uwżam. Co do makro zgodze sie z Toba ze narazie frajde dla mnie sprawia ze trafie z GO i wogóle, nagle tyle szczegółów hehe niesamowite no ale jak dojde do takiej wprawy jak co niektórzy na tym forum to będzie COŚ:) nie mogę sie jednak zgodzić z tym, że akurat 8 to dno bo to zdjęcie bardzo lubie-ale może to sprawa gustu no i że problemy z wywoływaniem bo akurat wszystkie zdjęcia robie w RAW i oprócz ekspozycji, czerni, winietowania to jakoś nic nie zmieniam , bo nie chce za bardzo ingerować choć może to błąd.
pozwoliłem sobie również na obejrzenie Twoich zdjęć .Moje są może nie za dobre ze wzgledu na błedy w sztuce i brak doświadczenia ale Twoje (moze poprawne technicznie ,choc trudno mi to ocenic) mi sie nie podobaja ze wzgledu na tematy-jak dla mnie troche wieje nuda, ale Ty lubisz takie zdjęcia i to najważniejsze!jęsli masz gdzies zdjęcia makro swojego autorstwa to bardzo prosze o pokazanie , moze sie coś nauczę.
pozdrawiam i dzieki raz jeszcze za opinie , takie są cenne
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
marbud, jeśli nie zauważyłeś to jest to wątek, w którym zdjęcia do oceny wystawił niejaki marbud a nie matb. Także odpuść sobie takie wycieczki...
 
marbud  Dołączył: 21 Cze 2008
Arti nie było żadnych wycieczek!przyjełem krytykę, bo napewno kolega, który mnie oceniał zna sie znacznie lepiej i moge sie od niego uczyć dlatego poprosiłem o inne zdjęcia o tematyce zbliżonej moim zainteresowaniom i tyle , dlatego nie wiem o co Ci chodzi? jeśli nie zrozumiałeś moich intencji no to cóż ja na to poradzę?
a na przyszłość to to jest miejsce do krytykowania i ewentualnego chwalenia zdjęć a nie komentowania czegoś innego. mam nadzieje, że teraz już mnie zrozumiałeś dobrze i nie masz mi za złe tego , że Ci to wytłumaczyłem tak łopatologicznie
pozdrawiam
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
marbud, na drugi raz opinie o zdjęciach kolegów proszę wypowiadać w wątkach autorskich.
Istnieje bowiem niebezpieczeństwo, że matb po prostu nie przeczyta tego co sadzisz o jego zdjęciach - byłaby to dla niego nie powetowata strata!

Jeśli chodzi o zdjęcia makro - zapraszam do wątku:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=11036
możesz sobie pooglądać wiele wspaniałych zdjęć.

I wiesz - żeby krytykować [bądź po prostu znać się] zdjęcia makro - nie trzeba koniecznie ich robić, więc Twoje argumenty są nieco chybione.
 
marbud  Dołączył: 21 Cze 2008
"Istnieje bowiem niebezpieczeństwo, że matb po prostu nie przeczyta tego co sadzisz o jego zdjęciach - byłaby to dla niego nie powetowata strata!"

zgadzam się z tym argumentem więc się napewno zastosuję . Dodam tylko, że ja nie twierdziłem ani ,że moje zdjęcia sa dobre( bo wiem , że jeszcze nie ) ani że kolega który poświecił czas na ocenianie mnie SIE NIE ZNA -poprostu chciałem zobaczyć jego i się czegoś nauczyć -tyle ! to odnośnie tego:
"I wiesz - żeby krytykować [bądź po prostu znać się] zdjęcia makro - nie trzeba koniecznie ich robić, więc Twoje argumenty są nieco chybione."
 
quasi  Dołączył: 08 Kwi 2008
mygosia napisał/a:
I wiesz - żeby krytykować [bądź po prostu znać się] zdjęcia makro - nie trzeba koniecznie ich robić, więc Twoje argumenty są nieco chybione.

Święte słowa (czasami o nich zapominam).
matb, ma sporo racji i jest szczery, a nie złośliwy.

marbud, nie łam się, jak wykonasz 100k zdjęć, to i tak mrugawka do wymiany:!:
A wśród nich, z pewnością znajdzie się X razy rewelacyjne zdjecie, takie na 100% :-B
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
marbud, chyba jednak nie dam się sprowokować... na razie... :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach