bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 702
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
===============================

Zasady zabawy są tu: https://bakulik.pl/pentax/RC/ W tymże wątku proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do pobrania: https://bakulik.pl/pentax/RC/raw/rc702.dng (21,6 MB) – MD5: C2D3B2FF0DED236212B070EBE4C71E6D

Wyniki obróbki proszę przysyłać na adres: pentaxrawchallenge3 <-at-> gmail ->dot<- com

Czas nadsyłania – dopóki nie pojawią się wyniki. ;-)

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

UWAGA, NOWOŚĆ. Proszę dołączyć plik wygenerowany za domyślnych ustawieniach Waszej wołarki (czyli jeszcze przed ruszeniem suwaczkami). Po prostu import-export sp. z o.o. Proszę też dać znać, jakiego programu używacie. Obrazek proszę przysłać zmniejszony do 900 px.

Wszystkie trzy jotpegi proszę zapakować razem w jedno archiwum.

Pliki proszę nazywać:
– rc702_nick.jpg – duży obrazek (rozmiar oryginalny, max. wielkość 7 MB),
– rc702_nick_900.jpg – mały obrazek (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc702_nick_zero.jpg – mały obrazek bez obróbki (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc702_nick.zip – załączone archiwum.

Maile proszę tytułować podobnie: rc702_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili. Zgłoszenia niespełniające tego wymogu nie będą przyjmowane.

Miłej zabawy!

===============================
Bardzo proszę o rawy do obróbki.
Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres (max. 25 MB) lub wrzucać przez ftp:
serwer: host46.kei.pl
użytkownik: rcuser
hasło: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
heeej, a tylu było chętnych do RC :evilsmile:
... żartowałem ;) Podobno można dalej słać prace
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Kurde jak dzieci pojda spac to ogarne :-)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
https://bakulik.pl/pentax/RC/rc702.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
https://bakulik.pl/pentax/RC/zip/rc702.zip

Link do spakowanych wszystkich zerowych plików:
https://bakulik.pl/pentax/RC/zip/rc702_zero.zip

1. Blesso


2. jakaranda


3. kwrom
DxO PhotoLab 4


4. mr.ra66it
Całość obróbki w SILKYPIX Developer Studio Pro 11.


5. powalos
Obróbione w LR 6.14
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Tak patrze i chyba za miekki jestem do takiego wyzwania.
A najbardziej podoba mi sie to prosto z aparatu
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Pozwólcie że dołączę poza konkursem, próbowałem w Dark Table. Duże piwo dla wszystkich :)

rc702_m by Grzesiek Trojak, on Flickr
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
hehe... dobre...
właśnie się kapnąłem, że nie ma mojej pracy ...
a tu na poczcie mam "brak załącznika" :mrgreen:
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
hmmm. nikt nic?
wiadomo, że to nie najłatwiejsze zdjęcia, wszystko tam jest kolory, przepały i szumi jak ... ;) Powalos jakby ciut ciut ciemniej, ale nie wiem czy nie rozjechałyby się niebieskości ;)
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
pszczołowaty napisał/a:
hmmm. nikt nic?
wiadomo, że to nie najłatwiejsze zdjęcia, wszystko tam jest kolory, przepały i szumi jak ... ;) Powalos jakby ciut ciut ciemniej, ale nie wiem czy nie rozjechałyby się niebieskości ;)


Subiektywnie 'Dla każdego coś nie tego' - odcinek rc702.
1. Blesso Próba usunięcia czerwieni zakończona... Kolorystyka postaci nie przekonuje mnie. W tej pracy najlepiej ze wszystkich widać, że drabina była metalowa i miała coś wspólnego z aluminium.
2. Jakaranda W tej pracy dla mnie jest zbyt dużo czerwieni. Kolor niebieski został w dużej części zastąpiony fioletem. W niektórych miejscach pojawiła się jakby posteryzacja. Gładziutko ale plastikowo.
3. kworm Tu również wybrano kierunek ograniczenia czerwieni aczkolwiek nie tak agresywnie jak w pracy nr 1. Ustawienie redukcji szumu pozostawiło drobne ziarmo, które mi nie przeszkadza. Odnoszę jednak wrażenie jakbym oglądał postać przez jakąś firankę. Czy takie było rzeczywiście światło?
4. mr.ra66it Założyłem, że chcę uzyskać naturalny kolor skóry, nie zgubić przy tym wyraźnych kolorów oświetlenia i podkreślić neutralne światło padające na przód postaci. Stąd wybór programu do obróbki. Efekt mam nadzieję w miarę ujdzie ale SILKYPIX nie radzi sobie z szumem tak dobrze jak np. DxO. Ziarno dużo bardziej widoczne niż w pracy nr 4 zwłaszcza w jaśniejszych partiach obrazka. Na usprawiedliwienie - w trakcie tego odcinka wypadała Środa Popielcowa... ;-)
5. powalos Kierunek żółty. Kolorystycznie wersja pośrednia pomiędzy pracą nr 1 a pracą nr 3. Rozjaśniona bardziej niż moja wersja. Niestety to rozjaśnienie przełożyło się również na widoczność jasnego ziarna w ciemnych partiach obrazka.

BezNumerka. pszczołowaty Nieco ciemniejsza i ocieplona wersja miniaturki RAW. Ponieważ to miniaturka, to o detalach nic nie mogę napisać. Czy rzeczywiście był taki jakby półmrok? Obok niebieskiego i czerwonego żółto czy neutralnie? Jaki jest Twój werdykt?
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
mr.ra66it, Nie pamiętam dokładnie co widziały moje oczy ładnych parę lat temu ;)
Wydaje mi się , że odwzorowanie koloru skóry " na siłę " przy tego typu zdjęciach chyba nie ma sensu, ma się podobać .
Skupiłem się aby za postacią światła reflektorów nie psuły całości, przejścia tonów niebieskich... Moje wypociny są za ciemne ;D
Dlatego najbliżej mi do prac 3 i 5 :)
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
blesso podobają mi się niebieskie reflektory, odcień skóry pana też ok, ale nie w tej scenie ;) tutaj wiadomo, że nie będzie to naturalny odcień :) no i spory szum został
jakaranda zbyt czerwone, reflektor z fioletowym zafarbem ...
kwroom jak dla mnie wygrane zdjęcie, skóra ok jak na tą scenę, reflektory i wszystko pozostałe się dla mnie zgadza w odbiorze
mr.ra66it za różowo całość ;-)
powalos a tutaj za żółto :-)
Moje niestety nie zostało wystawione ;) bom tuman załącznika nie wysłał Łukaszowi w zgłoszeniu :))
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
mr.ra66it napisał/a:
Założyłem, że chcę uzyskać naturalny kolor skóry

Patrząc na inne zdjęcia z tego samego wydarzenia przesłane przez Autora wnioskuję, że artysta ukazany na powyższej fotografii jest Japończykiem, więc kierowanie się „domyślnym” kolorem skóry w tym przypadku mogło być mylące. ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach