alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Porównanie skanerów: Epson 4870 vs Minolta 5400 II
Porównanie trochę niesprawiedliwe, bo z góry wiadomo kto wygra :-P

Oto spakowane skany tej samej klatki 24x36mm w rozdzielczości 5400dpi (lekko przycięte), co daje nam wydruk 60x40cm w rozdzielczości 300dpi. Raczej overkill - tak duże odbitki mogą spokojnie być drukowane na 200dpi (a nawet 150!), co z owego pliku dawałoby powiększenie wielkości 95cmx60cm (lub 130x80 w 150dpi!)

A zatem (9mb) :

http://stefanski.one.pl/~alkos/varia/skanery.zip

(Prawie bez modyfikacji: czysty skan + lekka korekcja krzywych. Klatka z Polypana, wołanego w FX-1, robiona SMC-K 28/3.5 przy f:8)

Porównanie wydaje się być miażdżące dla epsona... Ale - w zasadzie minolta prawie nie wyciąga więcej szczegółów, lecz strukturę ziarna! Poza tym - prosze spróbować wyostrzyć klatkę z płaszczaka - okazuje się, że powiększenie A3 jest jak najbardziej realne.

Jeśli się komuś chce, może się pokusić o wydrukowanie - mogę się założyć, że odbitki 13x18, a może nawet 20x30 będą nie do rozróżnienia ;-)
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
Ile Ty masz skanerów:>? <wow>
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dwa :D
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
milo porownac, ten epson naprawde nienajgorzej wypada - do amatorskiej zabawy i podgladu przed odbitkami wystarcza w 200% ;)
 

rami Dołączył: 04 Cze 2006
a ja sie dzisiaj zdolowalem - z nastu telefonow po calej Wawie wychodzi, ze nowej minolty 5400 II to juz w tym miescie nie ma. :/ a Minolta faktycznie - zamknela na trzy spusty magazyny, serwis przejela jakas firma serwisujaca sony i kropa :(
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
rami napisał/a:
nowej minolty 5400 II to juz w tym miescie nie ma.


Buuu. A w jenternecie?
 

rami Dołączył: 04 Cze 2006
alkos napisał/a:
Buuu. A w jenternecie?
po prawdzie to mnie nie porywa mysl przesylek kurierskich roznych wyjatkowo delikatnej rzeczy. widzialem kiedys, jak chlopaki laduja paczki do samochodu, brutalni byli...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
a myslisz że do DC to jak z japonii jedzie? ;-)
 

rami Dołączył: 04 Cze 2006
alkos napisał/a:
a myslisz że do DC to jak z japonii jedzie? ;-)
transport placi sie od konteneru. tzn w kontenerze jest tak napakowane, ze nawet nie drgna :>
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
no a potem

port

tir

van

...
 

rami Dołączył: 04 Cze 2006
alkos napisał/a:
no a potem

ide poguglac ;)
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: Porównanie skanerów: Epson 4870 vs Minolta 5400 II
A ja rozwazam Nikona V Coolscana, sa tacy co uwazaja ze Nikon jest lepszy mimo ze ma 4000dpi, akurta 30x45cm w 300dpi, wyglada solidniej i w ciaglej sprzedazy. Ale sie okaze jeszcze, majac sporo slajdow ma to sens poniekad.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach