M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Co to za film ?
Miał ktoś może styczność z tym filmem?
Co to za Agfa?
http://www.allegro.pl/ite..._carrefour.html
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie ma zadnej pewnosci ze to akurat Agfa....
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Za alkosem, lepiej sobie odpuść taką okazję. Ja jakis czas temu kupiłem "wskrzeszonego" przez Chińczyka agfacolora XRG ( bo to był fajny negatyw pod względem odwzorowania bieli i szarości ) .Po naświetleniu i wywołaniu było spore rozczarowanie - to nie był ten negatyw,jakiego zapamiętałem i z którego zdjęcia mam do tej pory w albumach.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Napisałem do nich i dostałem odpowiedz:
"Witam, filmy oferowane przez nas w opakowaniach Carefure to negatywy o cechach Visty czyli z ostatniej produkowanej serii. Obecna Vista to już zupełnie inny wschodni produkt. Negatywy są przedatowane od roku do dwuch. Wykonałem dzisiaj kolejny test. Film nie ma żadnych zadymień. Jest równy, klienci kupujący ten negatyw do tej pory nie zgłosili nam najmniejszych zastrzeżeń co widać po recenzjach. "


Właśnie jak to jest z tymi oblewami:
http://www.fotonegatyw.co...&psz=10079&pcz=
http://www.fotonegatyw.co...&psz=10079&pcz=
Czy to są te same filmy,czy jednak sie różnią o tych wytwarzanych w Niemczech.
Ceny są niskie 11- 12 zł ?
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Wg informacji z netu, Chińczycy kupili linię technologiczną po ś.p. AGFA'ie i wznowili produkcję. Negatywów z tych linków (zwłaszcza APX 400 ) czasem używam. Dla mnie ich jakośc jest b.dobra, i zwykle polecam je innym, zwłaszcza w zestawieniu z rodinalem 1:100.
Materiały czarno-białe są prostsze w produkcji i chyba trudniej coś w nich zepsuć. W kolorach jest więcej komplikacji (choćby nałożenie na siebie 14-16 warstw składowych emulsji czy reprodukcja koloru skóry ).
Jeśli zastanawiasz się nad APXami, to ja je polecam .Dają duuużo półtonów, jeśli już wychodzi ziarno to jest ładne i ostre,a ich obecne ceny też zachęcają do zakupu. Na nich raczej nie stracisz zdjęć (spróbuj np. wykorzystać kiedys duże ziarno APXa 400 w rodinalu 1:25,można trochę podnieśc temp. redukując czas wywoływania).
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Kiedyś zadałem pytanie na fotopolis co z technologią agfy (zwłaszcza apx, rodinal), czy ktoś to kupi i bedzie dalej wytwarzał.
Po pewnym czasie dowiedziałem się (fotonegatyw) że ktoś to jednak kupił, ale nie wiedziałem że Chińczycy, chwała im za to :-B :-B :-B
APX 100 przy silnym slonecznym swietle w zestawieniu z d23 1:0 to była moja ulubiona setka, piękne szarości (biel kremowa).
Teraz zamówiłem APX 400 z FOMADON R09.
Chcę go wywołać w rozcięczeniu 1+20, interesuje mnie w miare duże, ostre wyrazne ziarno, które w pochmurny dzień da mi ciekawą fakture.
Większość osób rozciencza rodinala 1+100 lub 1+200 dla zniwelowania , zabicia ziarna, mnie jednak takie zestawienie nie interesuje ( zwłaczsza w dobie cyfry, gdzie wszystko jest gładkie, bezziarniste i ostre).
Czy ma ktoś może doswiadczenie z rodinalem 1+25 lub r09 1+20, jakie filmy dają w takich zestawieniach bardzo ładne w miare duże klarowne ziarno?.
MarWoj możesz wkleić dla przykładu jakieś zdjęcie w zestawieniu 1+25



Ciekaw tez jestem czemu Chińczycy nie produkują APX 25, czyżby bardziej skomplikowana produkcja.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
M.W napisał/a:
nie wiedziałem że Chińczycy, chwała im za to
Ci "chińczycy" mają tu swoja stronę. Jak dokładnie poczytasz, to zobaczysz jacy to Chińczycy. :-P
http://www.mahn.net/
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
To gdzie oni to w koncu produkują na wschodzie czy zachodzie :lol:
Piszą że "Obecna Vista to już zupełnie inny wschodni produkt"
To kolorki wytwarzają na wschodzie a czern i biel na zachodzie :-?

Wlaśnie odebrałem 10 szt Agfa APX 400 a na opakowaniu pisze Made in Germany !!!!!!!!
A to dziady te chińczyki odbieram im honor :lol:

Germany :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
A filmy firmowane obecnie przez Rossmanna? ktoś wie? są ponoć dwie teorie, że to też agfy, i że to odrzuty z superii. :roll:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Tak samo dobrze może to być Konica, Scotch(czyli dawniej 3M, albo jak kto woli włoska Ferrania). Agfę i Rollei'a w tej chwili robi niemiecka firma Tura we współpracy z Maco. Produkowała kiedyś właśnie taki supermarketowy film pod nazwą Turacolor i równie dobrze może obecnie to samo produkować dla Rossmanna.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach