Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
[Koteki] zebrałem się na odwagę...
... i publikuję kilka swoich fotek. W pierwszej porcji poddaję pod ocenę zdjęcia, które w większości można chyba podciągnąć pod "street". Proszę o szczerą ocenę zarówno kadrów jak i obróbki (pracuję nad tym, by obrazy z cyfrówki choć trochę przypominały te uzyskiwane z filmu). Zgodnie z sugestią Zorzyka podaję informację o zastosowanym sprzęcie - w przypadku publikowanych tu zdjęć była to kasetka/kadyszka oraz obiektyw Panagor PMC Auto Wide Angle 28mm 1:2,5 (z wyjątkiem nr 6 - tu był to chyba "kit" 18-55mm).


1.




2.




3.




4.




5.




6.

 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
2,3,4 i 6- świetne fotografie. Co ten łysy robił w rzeczywistości? :shock:
 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
Łysy nie był agresywny wobec swojej kobiety. Tłumaczył jej tylko, co by zrobił, gdyby dopadł sąsiada, który kupił... bo ja wiem co... beemkę (albo Canona).
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
Koteki napisał/a:
bo ja wiem co... beemkę (albo Canona).
:mrgreen: :mrgreen:
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
bardzo fajne zdjęcia. Fajnie się prezentują w B&W.
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
5. "kto chce ziółka niech idzie w prawo"
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
4 :mrgreen: , czerń i biel, dobro i zło. Na razie "wyglancowane lakery" górą ale moherowy beret był ćwiczony na poligonie pod Toruniem i zaraz ruszy z dzikim wrzaskiem: GEOTERMIAAAAAAA!!!
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
4 to temat trochę oklepany ale mimo to mi się podoba. Obróbka jak najbardziej ok.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Fajne zdjęcia, Dobre pomysły, dobrze podpatrzone, niezła realizacja. Dobry początek.
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
dla mnie wszystkie rewelacja!!! (no moze ostatnie najmniej-ale przedstawiona sytuacja niezle zlapana)
jak konwertujesz do BW? bo bardzo fajnie wyszlo
 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
motaba, wszystko w PS - konwersja w do b&w za pomocą miksera kanałów, gięcie krzywych, lekkie dosycanie czerni, czasem też sięgam po narzędzie burn/dodge i wyrównuję cienie i rozjaśniam światła, na koniec nakładam skan ziarna. Robię to z grubsza tak, jak opisał to Markus Hartel na swojej stronce - jego tutorial dot. techniki konwersji do b&w jest tu:
http://www.markushartel.com/tutorials/photoshop/
 
Mrówka  Dołączyła: 28 Lip 2008
Podoba mi się tak najbardziej z tych 1 i 4. Fajne wrażenie na pierwsze zdjęcia tu ; )
 

sunny  Dołączyła: 20 Lis 2008
nie ma to jak wspaniałe centrum warszawy
jak patrzę na jedynkę, to aż czuję ten tamtejszy smród...
Koteki, bardzo mi się podoba Warszawa w twoim obiektywie i czekam na więcej! :-)
 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
Miło czytać, że udało mi się uchwycić coś ze specyficznego klimatu Warszawy - uwielbiam to miasto, czasem go nienawidzę. Jestem z nim związany od dziecka, więc proporcja tych uczuć zdecydowanie z przewagą pierwszego.

No to zapodaję kolejne fotki Wawy - wersja sentymentalna i wersja efekciarska.

7.





8.

 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
2 ostatnie zdjęcia zarówno w kwestii wykonania jak i przekazu do mnie niestety nie trafiają, sorki.
 

peterkki  Dołączył: 08 Lip 2008
Jak dla mnie 3 i 4 są świetne a 6 za ciekawą sytuację, natomiast 7 nie podoba mi się w ogóle
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
1, 7 i 8 bardzo ładne, reszta nijaka. Oczywiście w moim odczuciu. :-)
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Sentymentalna siódemka świetna. Jakby przed chwilą przeszedł po torach Łazuka z korbą. :-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Konwersja do BW podoba mi się na 1-4, na 5 i 6 troszkę za dużo szarego.
 

Nusydnas  Dołączyła: 21 Sty 2008
Najbardziej podoba mi się 3. i 4. Sylwetki jak nie z tego świata. Dwa smoliste duchy - takie mam skojarzenia. Ach, jeszcze 8. przypadło mi do gustu - za plakatowy klimat i przyjemne światło.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach