Ostach  Dołączył: 21 Lip 2008
Wyzwalanie przez fotocele- problem z przedblyskiem
Witam
Przejrzalem wiele postów na tym forum, wiem że pojawiały się wpisy podobne do mojego, ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania.
Wpadły mi w ręce, zupełnie gratisowo, trzy lampy, takie jak ta: http://boling1.us03.host....p?ArticleID=196

Ucieszyłem się i zacząłem z nimi eksperymentować. wyzwalem je przez fotocele. Niestety, pracować z nimi mogę tylko przy synchronizacji na 2gą lamelkę i to przy odpowiednio długich czasach. Po prostu, jak mi się wydaje, przedbłysk pomiarowy za wcześnie je wyzwala. Nieważne, czy w swoim K10 ustawię lampę w trybie Wireless na Master, czy jako kontroler. Jest na to jakieś rozwiązanie? Instrukcja opisuje starszy soft, bez możliwości W w trybach flasha, wiedz tam nie odnalazłem pomocy..
Kolega co ma Nikona, przebąknął mi, że należałoby zmienić kanał.. :?: jak??? :?:
Na górnym LCD, owszem pojawia się (po ustawieniu na W) Ch1, ale nie mam pojęcia jak to zmienić..
Same lampy, są na tyle proste, iż na próżno szukać ustawienia na 2gi błysk.. Niemniej, jak mam 3, to mogłaby być z nimi ciekawa zabawa...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wyzwalaj poprzez kostkę i kabelek, jedną z lamp. Reszta odpali od pierwszej.
 
Ostach  Dołączył: 21 Lip 2008
jasne, mogę kabelkiem czy radiem.. Ale zastanawia mnie po prostu po co mi tryb Wireless skoro wydaje się, że ma problem z funkcjonalnością.. Po co przedbłysk? A może źle kombinuję?
I o co chodzi z tymi kanałami?
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
No to niestety chyba jedyne sensowne wyjście.

Innym byłoby używanie oddzielnej fotoceli która reaguje na drugi błysk,
albo skorzystanie z następnej jeszcze lampy (na gorącej stopce), błyskającej w manualu.
Niestety we wbudowanej nie da się wyłączyć p-ttla (no może pomijając pracę przy obiektywie bez styków), więc lampki wyzwolą się przy przedbłysku pttl.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Albo kup jakąś tanią, małą, niesystemową lampkę na stopkę, z bezpiecznym napięciem na niej i możliwością ustawienia manualnie siły błysku.
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Wireless jest skomplikowanym systemem, który pracuje z lampami z p-ttlem, a nie z fotocelą (niestety).
I kanały są właśnie w wireless pttl.

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ostach napisał/a:
Ale zastanawia mnie po prostu po co mi tryb Wireless skoro wydaje się, że ma problem z funkcjonalnością.. Po co przedbłysk?
Do sterowania lampami systemowymi w P-TTLu.
 
Ostach  Dołączył: 21 Lip 2008
A, ok... Dzięki.
Czyli kabelek, radio, lub tania lampa, jak chcę mieć te zabawki..
I przy okazji- czyli taka dajmy na to Fgz540, zdjęta z sanek, wyzwalana jako slave, dalej obsługuje pTTL? Pelna automatyka? Pod warunkiem ustawiania Wireless w trybie lampy wbudowanej. Prawda?
I jak jest z tymi kanałami? To ja coś zmieniam w aparacie, czy w lampie, czy lampa sama sie dogaduje z aparatem..?
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Ostach, tak, lampa dalej lata w PTTL'u jak tego chcesz. Kanały są po to, żebyś mógł obsługiwać wybiórczo kilka lamp, nie odpalając wszystkich.
 
Ostach  Dołączył: 21 Lip 2008
ok, dzięki za odpowiedzi!

Już wiem, co wiedzieć chciałem!
Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach