nemos22  Dołączył: 28 Cze 2009
Statyw do tele-szkieł manualnych
Witam, wybaczcie ze powtarzam - temat ktory juz gdzies sie pojawil ale nie moge znalesc satysfakcjonujacej odpowiedzi.
Pragnę kupic sobie statyw ktory nie rozleci sie po pierwszej zimie lecz niestety warunki finansowa zmuszaja mnie do wyboru z węzszego asortymentu.
Statyw ten najczesciej bede wykorzystal z k10d+ tair3s, wiec jest co dzwigac, czy Sherpa 600r podda sie wyzwaniu? nie stac mnie na statyw za >600;- , max moge dac 350zl --> 400 zl( niestety ), moze nogi goldhpoto i glowice hmm....?
prosze Drodzy Forumowiczowie o polecenie czegos stabilnego ( statyw moze wazyc pare kg - nie robi mi to problemow) i godnego uwagi, za wszystkie podpowiedzi z gory dziekuje ,pozdrawiam
 

whitesand  Dołączył: 18 Sie 2008
Proponuję te pytanie zadać w tym TEMACIE, szybciej uzyskasz odpowiedź 8-)
 
nemos22  Dołączył: 28 Cze 2009
czytalem ten temat, szukam porownan statywow dzieki ktorym bede wiedzial, ktore rzeczy bede mogl uznac za zalety ( w kwestii, ktora odgrywa u mine role -fotografia przyrodnicza),
tylko w tej dziedzinie ( okolo 95%) robie zdjecia i tylko to mnie interesuje , ale bez statywu w tej dyscyplinie jestem przegrany
 

weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
Re: Statyw do tele-szkieł manualnych
nemos22 napisał/a:
Witam, wybaczcie ze powtarzam - temat ktory juz gdzies sie pojawil ale nie moge znalesc satysfakcjonujacej odpowiedzi.
Pragnę kupic sobie statyw ktory nie rozleci sie po pierwszej zimie lecz niestety warunki finansowa zmuszaja mnie do wyboru z węzszego asortymentu.
Statyw ten najczesciej bede wykorzystal z k10d+ tair3s, wiec jest co dzwigac, czy Sherpa 600r podda sie wyzwaniu? nie stac mnie na statyw za >600;- , max moge dac 350zl --> 400 zl( niestety ), moze nogi goldhpoto i glowice hmm....?
prosze Drodzy Forumowiczowie o polecenie czegos stabilnego ( statyw moze wazyc pare kg - nie robi mi to problemow) i godnego uwagi, za wszystkie podpowiedzi z gory dziekuje ,pozdrawiam

Sherpa 600 da radę. Osobiście używam Taira + K200 z goldphoto YH314C i gowicą YH400. Nogi są OK, głowicy nie polecam do ciężkich szkieł. Jest wygodna, ale stabilnie wytrzymuje 2 kg, a sam Tair tyle zdaje się waży. Lepiej zwykła kula- tez może być golphoto. Może wykonanie i precyzja gorsza niż manfrotto, ale stabilna jest. No i obowiązkowo dokup redukcje gwintową do taira. Trzeba będzie ją troche oszlifować, bo po wkręceniu wystaje z gwintu. Ostatnio do taira zamiast głowicy YH400 używam starej, dwupłaszczyznowej PZO.
Myślę, że teraz po zdobyciu doświadczenia ze statywem kupiłbym sherpę i do tego inną głowicę, bo ta w zestawie trochę mi nie podchodzi, ale zdaje się ten statyw nie występuje w wersji bez głowicy. Rozejrzyj się może jeszcze za statywem, w którym nóg nie da się rozłożyć całkiem płasko- jest miedzy nimi łącznik. Taki statyw w stylu tych do kamer. Są dużo stabilniejsze i maja sensowne ceny.
 
nemos22  Dołączył: 28 Cze 2009
to moze ktos bylby na tyle pomocny i wskazal mi droge ( kierujac sie oczywiscie swoim doswiadczeniem) w sprawie kupna statywu,
zalozmy ze kupilbym nogi GP, jaka glowica? prosze o pomoc
 

whitesand  Dołączył: 18 Sie 2008
Poszperałem trochę:

Statyw GoldPhoto YH-324c u z głowicą YH430 8-) . Udźwig maksymalny głowicy jak i statywu = 6 kg. K10D z Tair'em-3S waży około 2,21 kg. Głowica około 0,45 kg. Razem 2,66 kg. Luzik. Ceny ? Od 199,00 zł do 259,00 zł za statyw + od 99,00 zł do 142,00 zł - w najgorszym przypadku przekraczamy budżet o złotówkę. Nie licząc kosztów wysyłki.

Tożsamego zestawu (YH324C i YH430) w połączeniu z K10D i Tair-3s używa UDILEK, a chwali Ataman, obaj z forum Fotoprzyroda.pl.

W jednym z polecanych często na forum sklepów sugerowany zestaw wyniesie cię 199,00 zł + 145,00 zł + koszta wysyłki = maksymalnie 385 złotych.

Na tą chwilę najsensowniejsza i często polecana konfiguracja. Nie używałem, więc głowy nie położę.
 
nemos22  Dołączył: 28 Cze 2009
i o takiego posta prosilem, dziekuje za rzeczowa informacje ,ktora mysle bedzie najodpowiedniejszym zestawem, co na pewno potwierdzaja zdjecie ww forumowiczow fp ;) dzieki i milego wieczoru;)
 

whitesand  Dołączył: 18 Sie 2008
Cieszę się, że mogłem pomóc. Chyba. 8-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach