wolek  Dołączył: 23 Sty 2007
Witam.
U mnie zdjęcia zaczęły numerację od nr 184, a klapnięć było 378.
Wg photome aparat został wyprodukowany 23-09-2007, ja go zakupiłem
w grudniu 2007.
Pozdrawiam,
Arek.
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Ostatnio znajomy użytkownik olympusa e330 powiedział mi, że w jego sprzęcie migawka padła po ok roku/półtora użytkowania. Jak to jest a kasetką? Ja zrobiłem około 11000 zdjęć - ile jeszcze średnio wytrzymują migawki z K100D?
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
 

t0m3k  Dołączył: 17 Kwi 2008
wmorde napisał/a:
Dla użytkowników nie MS Windows polecam program exiftool
http://owl.phy.queensu.ca/~phil/exiftool/
również odczytuje maker notes of many digital cameras w tym "shutter count"


dzięki, szukałem czegoś takiego dość długo :D teraz muszę to sobie przerobić aby wyświetlało info w okienku ;)
Pozdro
 

fiabesque  Dołączył: 10 Kwi 2008
Po wielu próbach udało mi się sprawdzić shutter count. Wnioski:
1) PhotoME 0.75 się nie sprawdził, dopiero wersja 0.79 dała radę.
2) Działają zarówno RAWy jak i JPGi.
3) Mam 286 kłapnięć przy pierwszym zdjęciu, więc jest dobrze. ;)
 

fusserg  Dołączył: 20 Kwi 2008
K10D zakupiony w EURO-AGD. PhotoME przy pierwszej fotce wyświetlił liczbę 228. Nie jest najgorzej... ;-)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
fusserg, można przyjąć, że nie był w ogóle pstrykany. :-)
 

fusserg  Dołączył: 20 Kwi 2008
No tak, można gdzieś tak założyć że do pół tysiąca klapnięć to nówka sztuka :lol:
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Nie, ale około dwustu to jak najbardziej - wszyscy tak mieliśmy. :-B
 

A610  Dołączył: 15 Sie 2007
fusserg napisał/a:
K10D zakupiony w EURO-AGD. PhotoME przy pierwszej fotce wyświetlił liczbę 228. Nie jest najgorzej... ;-)


EURO-AGD ma zatem dobrą powtarzalność u mnie PhotoMe zameldowało: Counter: 220. (EURO-AGD).
Pozdrawiam
 

buran  Dołączył: 06 Kwi 2008
Mój zakupiony również w EURO-140 kłapnięć.Może ktoś wie czym się różnią poszczególne rewizje?U mnie wyprodukowany 04 grudnia 2007 rewizja 2.1.
 

A610  Dołączył: 15 Sie 2007
buran napisał/a:
Mój zakupiony również w EURO-140 kłapnięć.Może ktoś wie czym się różnią poszczególne rewizje?U mnie wyprodukowany 04 grudnia 2007 rewizja 2.1.


Mój jest rocznik 2008! (11.01.2008)

Czy (jeśli tak, to dlaczego i jak?) powinienem uaktualnić software, mam 1.0?
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
A oto kilka Samp'owych wskazówek, jak sprawdzić przebieg na Mac'u:

Nie ma wersji PhotoMe na Mac'a - ale doszedłem do tego, że jest inny program o nazwie ExifTool, odczytujący przebieg z EXIFa. Niestety jest on UNIXowy, uruchamiany przez Terminal, którego za bardzo nie ogarniam. Jednakowoż to, co dalej napiszę, sprawdziłem właśnie empirycznie - i działa!

1. Należy pobrać program o nazwie ExifTool. Tu link do pliku .dmg z instalką:
http://www.sno.phy.queens...ifTool-7.25.dmg
2. Po ściągnięciu przeprowadzić standardową instalację.
(The OS X package installs the ExifTool command-line application and libraries in /usr/bin.)
3. Uruchomić Terminal, wpisać exiftool (chyba wtedy uruchamia się program, można po tym wyjść z Terminala)
4. Zgrać plik (może być .PEF) na Desktop
5. Uruchomić Terminal ponownie
6. Wpisać: cd ~/desktop (jesteśmy na biurku)
7. Wpisać: exiftool i nazwę pliku PEF, np.: exiftool _IGP9108.PEF
8. Wychodzi nam cały EXIF, gdzieś mniej więcej tuż nad połową znajduje się pozycja Shutter Count (tuż pod danymi z SR)

O!
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
A610 napisał/a:
mam 1.0

Wszystkie nowe aparaty wychodzą z takim softem.
A610 napisał/a:
powinienem uaktualnić software

Powinieneś uaktualnić co najmniej do wersji 1.10
 

fiabesque  Dołączył: 10 Kwi 2008
Dodam tylko, że również kupowałem w Euro, jakieś dwa tygodnie temu, i mam sprzęt datowany na połowę grudnia '07. ;)
 

A610  Dołączył: 15 Sie 2007
Zdano napisał/a:

Powinieneś uaktualnić co najmniej do wersji 1.10

Dlaczego? (Korzyści?)
Jak? (Procedura?)
Z góry dziękuję
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
A610 napisał/a:
Dlaczego? (Korzyści?)
Jak? (Procedura?)
Z góry dziękuję

Poczytaj:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=2582
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=2722
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=11642
 
krzysP  Dołączył: 06 Cze 2008
Ilość klapnięć migawki w nowym body - 500 ???
Dobry wieczór wszystkim Forumowiczkom i Forumowiczom! :-) Dziś kupiłem sobie kadyszkę i dziś dołączam do Waszego grona... niestety od razu z dręczącym mnie pytaniem. Zainstalowałem sobie program PhotoME i niepokoi mnie to, że Shutter Count pokazuje przy pierwszych moich radosnych zwolnieniach migawki wartości powyżej 500. Czy jest to normalne w przypadku nieużytkowanego, rzekomo, sprzętu - informowałem sprzedawcę o tym, że zamierzam to sprawdzić, a ten zachował kamienną twarz zapewniając, że nie mają na sumieniu użyczania tego korpusu do testów ani nic podobnego... Czy mam być spokojny, czy lepiej poprosić o wymianę sprzętu już jutro? Przepraszam, jeśli mój problem zdaje się Wam błahy, to mój pierwszy tak zaawansowany aparat.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Normalne. Zapewne jestdość spora ilość strzałów testowych. Moja miała 320-50 stukniętych przeze mnie już przez 2 dni.;-)
 
krzysP  Dołączył: 06 Cze 2008
To właśnie dzięki temu Forum w ogóle trafiłem na taki wątek, tu dowiedziałem się że istnieje możliwość poznania ilości klapnięć... Pamiętam że jeden z Użytkowników napisał wówczas, że jest dość zadowolony bo miał ok. 180, Ty, Meggido, miałeś prawie dwukrotnie więcej, ja ma aż trzy razy tyle... na pewno nie mam zupełnie o co się martwić?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach