folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Prosze o szybką odpowiedz.
Robiłem zdjęcia klasowe i na zbiorówce na wielu ujęciach przy ogniskowej 17mm ostrośc uciekała mi troche do tyłu ,obiektyw był nie dawno w serwisie,porobiłem testy i zwykłe zdjęcia na dworze i wydaje mi sie że na szerokim kącie mam teraz BF .Aparat ma spakowany i ewentualnie jutro go wyśle ,jednak chciałem sie upewnic czy to faktycznie BF czy może przy tej ogniskowej tak sie rozkłada GO.Byc może pomyłki przy normalnych fotkach to zwykłe błedy focusa,ale zbyt wiele ich wyszło.
Tak wygląda test.Ogniskowa 17 mm,przy 50mm GO rozkłada się równo.

 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Obawiam się, że serwis nic tu nie pomoże.
Ja w podobnej sytuacji poddałem się. :-/
Co prawda, mogę wprowadzić u siebie korektę, ale co mi po tym. Jak ustawię na długiej ogniskowej ok, to na krótkiej mam bf. Jak na krótkiej ustawię ok to na długiej mam ff. :-?
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Pentagram, z takim samym szkłem? Czy czymś do Canona? :-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
dsk, z dwoma zoomami Pentaxa. W Canonie nie mam tych problemów.

Poza tym mój Pentaxik ma jeszcze jedną dziwną przypadłość. Jak ustawię odpowiednią korektę, następnie robiąc zdjęcie ostrzę na odległość 1, 2, 3 metry, jest cud, miód i orzeszki, ale im bardziej zwiększam odległość ostrzenia, tym bf robi się coraz większy i większy. Oczywiście na jednej ogniskowej (najczęściej fotografuję stałkami). Na ciemnych obiektywach tego nie ma, bo GO jest duża, ale na jasnych właśnie tak mam. Przyznam, że odkąd przesiadłem się na pentaxową cyfrę z analoga, straciłem szacunek do SAFOXa. Jak chcę mieć dobre zdjęcie, polegam tylko na ostrzeniu ręcznym / doostrzaniu AFa. Mam nadzieję, że nie macie takich doświadczeń.

 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Pentagram, ja kiedyś tak miałem - z Sigmą 24/1.8. Dlatego Ci wierzę. :-)
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Narazie w serwisie powiedzieli że nie ma problemu,serwisant nie był zaskoczony taką sytuacją,to w Polsce i tu kalibracja kosztuje 190zł,natomiast ja wysyłam do Niemiec bo wysłałem im obiektyw bez takich problemów to oni go rozjustowali ( jest na gwarancji)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach