mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
SB-26 und Pentax
Kto uzytkowal ta lampe (lub ktoras siastre) z Pentaksem, do jakich czasow mozna bylo zejsc z synchronizacja ?
Czy automatyka wlasna dziala w miare pewnie (jak ktos ma porownanie do PTTL to bylbym wdzieczny za opinie), jak wyglada szybkosc obslugi?
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
mazi napisał/a:
Kto uzytkowal ta lampe (lub ktoras siastre) z Pentaksem, do jakich czasow mozna bylo zejsc z synchronizacja ?
Do takich które są w Pentaxie.
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
argawen napisał/a:
mazi napisał/a:
Kto uzytkowal ta lampe (lub ktoras siastre) z Pentaksem, do jakich czasow mozna bylo zejsc z synchronizacja ?
Do takich które są w Pentaxie.


czyli 1/180s. Mniej to juz chyba tylko HSS...
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
mazi napisał/a:
Mniej to juz chyba tylko HSS...
Zależy jaki korpus. Z1p, Z1, Z-5P, Z-5 mają do 1/250 synchro.
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
argawen napisał/a:
mazi napisał/a:
Mniej to juz chyba tylko HSS...
Zależy jaki korpus. Z1p, Z1, Z-5P, Z-5 mają do 1/250 synchro.


Tutaj akurat piszac z Pentaksem mialem na mysli z cyfrowym Pentaksem, dokladnie K10D.
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

KubaP  Dołączył: 19 Sty 2009
mazi napisał/a:
czyli 1/180s. Mniej to juz chyba tylko HSS...


Dokładnie :-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Używam w sumie kilka takich lamp + SB-25, które różnią się w zasadzie tylko brakiem własnej fotoceli... Synchro do 1/180, nawet z zapiętym PW aparat wyżej nie puści, więc nie wiadomo kiedy pokaże się migawka. Tryb tyrystorowy działa fantastycznie - lepiej niż w 540FGZ, bo sensor jest tak umiejscowiony, że nawet strzelając na wprost ze Stofenem nie jesteś w stanie go zaświetlić światłem bezpośrednim. Obsługa jest w miarę szybka, choć przyciski nie są wygodne (zbyt małe i za głęboko wchodzą). Podświetlenie wyświetlacza bardzo kiepskie.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Mialem kiedys ta blyskotke SB-26 to swietna lampka, jak bedziesz sie chcial jej pozbyc i kupic Pentaksa to daj znac... Tryb automatyki jest genialny - zreszta system blysku i lamp Nikona dla mnie jest "the best"...

Pzdr
Spinner
 

KubaP  Dołączył: 19 Sty 2009
Spinner, miałem taki zamiar, ale chyba jej nie oddam ;-)
 

dejot  Dołączył: 29 Cze 2008
miałem sb-24, teraz mam sb-28 - bardzo fajne lampy, mnie dobrze się z nimi pracuje, tak wiec polecam zostawić... ale jak będziesz sprzedawał to również mogę być zainteresowany :)
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
dejot napisał/a:
miałem sb-24, teraz mam sb-28 - bardzo fajne lampy, mnie dobrze się z nimi pracuje, tak wiec polecam zostawić... ale jak będziesz sprzedawał to również mogę być zainteresowany :)


Wiec i ja niedlugo bede mial sb-26. Troche mam obaw co do zywotnosci tych lamp, bo wiadomo kupuje sie starego weterana po niewiadomo ilu blyskach, ale moze nie bedzie zle.

Teraz bedzie dylemat, zostawic Metza czy go opchnac... w sumie metz bedzie tylko do strzelania z HSS...

Co ile krokow jest podzial mocy blysku w sb-26? Czy jesli lampa pracuje w trybie automatyki wlasnej moge dodatkowo ograniczyc jej moc, tak zeby nie blysnela mocniej niz np. 1/16 mimo ze automatyka ustawilaby mocniejszy blysk ?
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
mazi napisał/a:
Co ile krokow jest podzial mocy blysku w sb-26?

Co 0.3EV. Podział główny, co działkę (1/1-1/64) + dodatkowy, co 1/3.
mazi napisał/a:
Czy jesli lampa pracuje w trybie automatyki wlasnej moge dodatkowo ograniczyc jej moc, tak zeby nie blysnela mocniej niz np. 1/16 mimo ze automatyka ustawilaby mocniejszy blysk ?

Nie bardzo wiem, o co Ci chodzi i nie widziałem takiej opcji w żadnej lampie...
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
mazi napisał/a:
Czy jesli lampa pracuje w trybie automatyki wlasnej moge dodatkowo ograniczyc jej moc, tak zeby nie blysnela mocniej niz np. 1/16 mimo ze automatyka ustawilaby mocniejszy blysk ?
Ustawiasz na lampie wyższe ISO niż w aparacie i w ten sposób oszukujesz automat, czyli wprowadzasz korektę siły błysku.
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
janek_wu napisał/a:
mazi napisał/a:
Czy jesli lampa pracuje w trybie automatyki wlasnej moge dodatkowo ograniczyc jej moc, tak zeby nie blysnela mocniej niz np. 1/16 mimo ze automatyka ustawilaby mocniejszy blysk ?
Ustawiasz na lampie wyższe ISO niż w aparacie i w ten sposób oszukujesz automat, czyli wprowadzasz korektę siły błysku.


Jakos o tym nie pomyslalem :-)

SB w drodze do mnie, jak okaze sie w uzytkowaniu w miare skuteczna i przyjazna to metz poleci do ludzi :-)

[ Dodano: 2009-05-14, 22:38 ]
Pytanie do tych osob, ktore uzywaja lampa Nikona z body Pentaksa - czy usuwaliscie bolce w stopce (oprocz centralnego) ?
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

dejot  Dołączył: 29 Cze 2008
nie, nie mają "kontaktu" z body. A jak będę chciał kiedyś sprzedać to będzie problem... albo jak N&*%$# kupię ;)

...jak będziesz sprzedawał Metza to możliwe, że bym się skusił.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Też nie usuwałem - nie ma takiej potrzeby.
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
Ok, mam, uzywam, jestem zadowolony. Jak na moje potrzeby wystarczy, jedynie przyciski zbyt gleboko sa osadzone, przez co troche trudno obslugiwac ja.
Ponadto brak mozliwosci synchronizacji na druga lamelke... narazie wiecej wad nie widze.
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach