wilczek  Dołączył: 28 Paź 2008
Pentaxowy papier... do notatek ;)
Na uczelni wypada czasem coś zanotować... papier do drukarek ma do tego całkiem niezłą jakość i tą niezaprzeczalna zaletę, że jest tani :D

Wkurzał mnie jedynie brak kratek... i tak mniej więcej powstał szablon do wydruku:

http://lolca.56k.one.pl/kot/Pentax.pdf


Linie zjadają mało toneru, więc wydruk na laserówce wychodzi tanio jak barszcz :)
Zrobiłem sobie takich karteczek z 200 sztuk i mam do końca roku spokój.
(choć tak dobrałem wymiary by nie było raczej problemów to przy wydruku trzeba ustawić na skalowanie 100% i czasem potwierdzić drukowanie poza marginesami)

A i na wykładzie trochę milej jak zerknie się na znajome logo :mrgreen:

 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
a gdzie black me super? :-P
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
:-B :-B
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Czy kratki są 5x5mm???
Ale pomysł fajny. Nie ma co.
 

wilczek  Dołączył: 28 Paź 2008
Jeśli wydrukuje się na a4 ze skalowaniem 100% to tak, kratki mają dokładnie 5x5mm :)

Black ME super nie ma bo na wykładach wypada słuchać a nie się ślinić... ;)
 

Myron  Dołączył: 21 Cze 2007
Wydrukowałem kilka kartek na próbę - wydaje się jakby pisanie stało się przyjemniejsze...
:-B
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Fajne, fajne. Choć ja tam nigdy nie lubiłem luźnych kartek i zawsze wolałem na notatki mieć zeszyt w twardej oprawie (B5 lub A4 zależnie od przedmiotu). Ale pomysł znakomity.
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Wydrukuj 80 kartek i opraw.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Tylko że ja już dawno pokończyłem studia i na razie nie mam potrzeby prowadzenia żadnych notatek.
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Zawsze można zacząć nowe
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
No, niby tak, ale jakoś na doktorat nie mam ochoty (bo i szczególnie mi to nie jest potrzebne, jako że się nie zajmuję pracą naukową ani dydaktyczną), więc pozostają jakieś podyplomowe, a też mi żadne na razie nie są potrzebne. Choć, gdybym nie musiał pracować na rodzinę i miał trochę czasu, to by się parę ciekawych rzeczy znalazło.
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Super sprawa - Wielka czekolada ( :-C ;-) ) powinna się należeć za to :-D .

Zastanawiam się, czy dałoby się wydrukować toto w taki sposób, żeby w którymś rogu był numerek strony. Dajmy na to podaję zakres 1-80 i drukuje mi 80 ponumerowanych kartek, ew. dwustronnie :mrgreen:
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Volender, na 100% MS Word ma opcję numerowania stron na różne sposoby, ale nie pamiętam już gdzie to się odpala. ;-)

[ Dodano: 2009-03-29, 20:12 ]
PiotrR, możesz:
a) zrobić bajeranckie zeszyty dzieciakom
b) zacząć prowadzenie dziennika/pamiętnika Pentaksjanina
;-)
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
thrackan, Jo, tylko MS Word nie otwiera pdf'ów ;-) .

Ale w sumie na siłę, to można raz wydrukować numerki w wordzie, a drugi raz na tych samych kartkach kratki :mrgreen:
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
volender napisał/a:
Ale w sumie na siłę, to można raz wydrukować numerki w wordzie, a drugi raz na tych samych kartkach kratki :mrgreen:


Ty iść droga Prawdziwy Pentaksjanin :mrgreen: ;-)
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Ja też sobie często robię różne papiery, z różnymi siatkami do rysowania i liniami do notowania, fajna zabawa.
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
Samp napisał/a:
Ja też sobie często robię różne papiery
Papier toaletowy? Chusteczki higieniczne? :evilsmile:
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
thrackan napisał/a:
Volender, na 100% MS Word ma opcję numerowania stron na różne sposoby, ale nie pamiętam już gdzie to się odpala.


View > Header and Footer - i tam wybierasz numerowanie
w PL wersji to chyba: Widok > Nagłówek i stopka
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
moglby ktos udostepnic ponownie ten klawy papier, bo link z poczatku przestal dzialac... ?
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Proszę: http://student.agh.edu.pl/~volender/Pentax.pdf :mrgreen:

Pewnie autor papieru mnie nie polubi ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach