MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
Tokina?Vivitar?
witam!
zastanawiam sie nad kupnem jedengo z obiektywow: tokina rmc 80-200 f4 albo vivitar series 1 70-210 f4.5-5.6 macro (1:4).
tokina ma stale swiatlo, ale jest to chba obiektyw bez stykow i nie wim jak z odwzorowaniem przy macro
vivitar ma dosc dobre macro i mocowanie pentax-ka
widzialem sample z tokiny ale o tamronie nic znalezc nie moge, na co sie zdecydowac? (roznia sie cena o 15zloty). HELP :!:

[ Dodano: 2006-05-06, 15:50 ]
nikt nic nie napisze?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
MvA napisał/a:
tokina ma stale swiatlo, ale jest to chba obiektyw bez stykow i nie wim jak z odwzorowaniem przy macro

styki nie maja znaczenia jesli chodzi o odwzorowanie, chociaz nie wiem do konca co masz na mysli piszac zdanie, ktore zacytowalem

MvA napisał/a:
vivitar ma dosc dobre macro i mocowanie pentax-ka


aa tokina nie ma tego mocowania? czyli jakie ma?

MvA napisał/a:
widzialem sample z tokiny ale o tamronie nic znalezc nie moge


o jakim tamronie? ;-)
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
HEH,ale pomieszlalem:)
-sampli nie moge znalezc vivitara
-tokina jest obiektywem typu m a vivitar A (no ma styki i bedzie mozna sterowac przyslona z poziomu korpusu a nie pierscieniem - o to chodzilo:))
-nie ma to nic wspolnego z odwzorowanie, wiem, wymienialem tylko cechy
moze teraz? :mrgreen:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
jesli widziales sample jednego ii Ci odpowiadaly to bierz tego- oprocz tego mimo wszystko troche jasniejszy, a pewnie roznicy duzej miecy tym szklami nie ma. Chyba, ze bardzo Ci zalezy na sterowaniu z korpusu, pomiarze matrycowym i tym wszystkim co daja styki. Wydaje mi sie, ze to ten sam segment .. szczerze powiem nie mialem doczynienia ani z jednym ani z drugim. Z tego zakresu mam tamrona 85-205/4.5 ii jest to rozczarowanie zwlaszcza pod swiatlo (no ale akurat wszyscy sa kiepscy pod swiatlo wobec SMC :mrgreen: ), wiec napewno tego nie polecam.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
A jaka cena?
Bo jezeli w okolicach 400zl to radze szukac pentaxa 70-210 A f4
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
CENA 100 ZL:)
 
Wiktor  Dołączył: 25 Maj 2006
Jeżeli poszukujesz Vivitara to radziłbym Vivitara Serii 1 70-210/2,8-4 z filtrem o średnicy 62mm, macro ok 1:2,bardzo dobre szkło z lat 70-tych.Ale bez styku A.
Po 1990roku bardzo spadła jakość większści szkieł po zmianie właściciela firmy
Pozdr.
Wiktor

[ Dodano: 2006-05-29, 18:01 ]
Jeżeli poszukujesz Vivitara to radziłbym Vivitara Serii 1 70-210/2,8-4 z filtrem o średnicy 62mm, macro ok 1:2,bardzo dobre szkło z lat 70-tych.Ale bez styku A.
Po 1990roku bardzo spadła jakość większści szkieł po zmianie właściciela firmy
Tutaj znajdziesz wiadomości o tym obiektywie- www.robertstech.com/vivitar.htm
Pozdr.
Wiktor

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach