woj747  Dołączył: 15 Lut 2009
Pisząc tani miałem na myśli manualny z ciśnieniem 15 Bar :-D ,
ja używam od trzech lat takiego i jest wystarczająco dobry AEG 130 :lol:
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
Cytat
Pisząc tani miałem na myśli manualny z ciśnieniem 15 Bar

atmosfery nie są aż takie ważne , swego czasu na forum caffeprego bardzo często przebywałem i tam goście czasami do podstaw studiują zagadnienia związane z ekspresami ciśnieniowymi . Gdzieś na jednym z wątków czytałem o gościach którzy chyba skonstruowali maszynkę z 9 barami która dawała równie dobrą kremę z kawy co wypasione drogie sprzęty . Tak samo ważne co marketingowo wykorzystywane bary są inne detale technologiczne samej ekstrakcji kawy . Na przykład podrzucę taki wątek http://www.caffeprego.pl/...opic.php?t=3401 . Do zastosowań domowych nivona to ful wypasiony sprzęt , moim zdaniem .
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Niesamowite rzeczy wypisują na Cafeprego. Do głowy by mi nie przyszło, że zaparzenie kawy można "rozbić" na tyle szczegółów :-)
Ciekawe, jak smakuje kawa przygotowana w sposób uznawany przez fachowców za idealny ;-)
 

woj747  Dołączył: 15 Lut 2009
Cóż, w każdym razie życzę pysznej kawki, oczywiście z pianką, ja nie mogę włączać się do dyskusji na tym poziomie abstrakcji.
Pozdrawiam wszystkich, nie kawoszy również
Wojtek :-B
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
z kawą jest tak samo jak z babkami i fotografią , każdemu pasuje inny smak . Nawet te z górnej półki mają różne opinie .

Cytat
ja nie mogę włączać się do dyskusji na tym poziomie abstrakcji.

ja też nie
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
pikolo napisał/a:
Tak samo ważne co marketingowo wykorzystywane bary są inne detale technologiczne samej ekstrakcji kawy .
Czyli z tymi barami to trochę jak u nas z megapikselami?
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
ja od dłuższego czasu już nie siedzę na forum kawowym i sporo wiadomości mi już uleciało , osobiście mogę tylko polecić tę stronkę po otrzymanie wyczerpujących informacji .
Cytat
Czyli z tymi barami to trochę jak u nas z megapikselami?

dokładnie to samo można powiedzieć , czyli że im więcej to lepiej ale mimo wszystko nie do końca . Ponieważ producenci "pospolitych" ekspresów którzy chcą tanio i dużo sprzedać swoich produktów , wstawiają na rynek maszyny z większymi pompami ( to też ma swoje duże znaczenie ) , które szybko i mocno przelewają napar , zamiast opracowywać na przykład technologię precyzyjnieszego mielenia , zaparzania kawy . To rzeczjsana wiąże się z kosztami , tak jest w kazdej dziedzinie marketingowej .
 

anduril  Dołączył: 31 Lip 2007
mirqus napisał/a:
W Italii bardzo popularne są tzw. Mokka.

Moka! :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Chcemy kupić sobie ekspres do kawy - nei jakiś wypasiony, ale "dobry"
Kawę już raczej zmieloną. Młynek w ekspresie odpada bo żona jak rano idzie do roboty i tym cholerstwem zacznie hurgotać to nie wytrzymam.
Oczywiście widzę ekspresy po 2-4 tyś zł. ale takie odpadają.
Max 1000zł ale lepiej do 700
Znaleźliśmy coś takiego :
http://www.euro.com.pl/ek...do-13z018.bhtml

Wygląda dość sensownie, czy mylimy się?

A kolorowych przepraszam za otwarcie watku nowego, zamiast w starym kontynuować.
Ale nie spodziewałem się ze temat ekspresu do kawy padł już na forum....
 

Fazi  Dołączył: 06 Cze 2010
Link nie lata
 
Promocja111  Dołączył: 04 Lis 2008
Re: Przyzwoity ekspres do kawusi
sahib napisał/a:
Robert K. napisał/a:
Dobrze byłoby, gdyby mógł robić espresso - gdyby trzeba było się szybko "obudzić".

Szkoda, żeby ekspres ciśnieniowy espresso nie robił, skoro robienie espresso to powód istnienia ekspresów ciśnieniowych. Każdy rodzaj kawy zaczyna się zresztą od przygotowania espresso :-P

Ale tak na poważnie: rozejrzyj się za produktami Saeco. Już przez kilka modeli różnych przeszedłem (kilkanaście - jeśli liczyć rodzinkę) i nigdy zawiedziony nie byłem. W miarę niezawodne (tylko jeden był w serwisie na drobnej regulacji) i kawę robią bardzo dobrą, a to chyba najważniejsze. W okolicach 1000zł zostają ci prostsze modele, ale z takich jak poniższe powinieneś być zadowolony:


Ja niestety z Saeco mam fatalne doświadczenia. Używam Talea Ring. Mój model ma prawie 2 lata. Od grudnia ubiegłego roku był serwisowany 6 razy!!! 2 razy padła elektronika, 3 razy woda ciekła bokiem, raz jakieś zwarcie było ...
Dobrze, że w sklepie sprzedawca przekonał mnie do wykupupienia przedłużonej o 3 lata gwarancji ...
Jak to ktoś mi kiedyś powiedział: jedyna dobra włoska rzecz to pizza.
Saeco NEVER AGAIN!!!
 
brykiet  Dołączyła: 24 Kwi 2009
Fafniak napisał/a:
Chcemy kupić sobie ekspres do kawy - nei jakiś wypasiony, ale "dobry"
Kawę już raczej zmieloną. Młynek w ekspresie odpada bo żona jak rano idzie do roboty i tym cholerstwem zacznie hurgotać to nie wytrzymam.
Oczywiście widzę ekspresy po 2-4 tyś zł. ale takie odpadają.
Max 1000zł ale lepiej do 700
Znaleźliśmy coś takiego :
http://www.euro.com.pl/ek...do-13z018.bhtml

Wygląda dość sensownie, czy mylimy się?

A kolorowych przepraszam za otwarcie watku nowego, zamiast w starym kontynuować.
Ale nie spodziewałem się ze temat ekspresu do kawy padł już na forum....


Może coś takiego? Krups to klasyka.

http://www.maximedia.pl/?...p=krups_xp_4020

My używamy od paru lat DeLonghi, ale on głośno pracuje ;-)

Do 700 zł powinno się znaleźć coś w miarę cichego. Teraz jest moda na kawę z kapsułek, ale chyba lepiej poszukać takiego, co parzy na oba sposoby, choć te kapsułkowe są cichutkie i kawa dobra.
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Czytałem sporo opinii w sieci przed kupnem swojego ekspresu i też wiele osób odradzało saeco.
Dlatego też stanęło na Jura. Zanabyłem model Ena 3 i jestem baaardzo zadowolony.
Fafniak - mielenie kawy oczywiście generuje jakiś hałas, ale nie ma tragedii. Przemyśl, czy jednak nie przyzwyczaić się do odrobiny 'hurgotania' i cieszyć się świeżo zmieloną, pachnącą kawusią...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
 
mirekin  Dołączył: 03 Gru 2008
Polecam ten ekspres. Dałem za niego ok 300zl :
http://www.zelmer.pl/sprz...ekspres-piano/. Do tego młynek żarnowy severin za 300 i mamy pyszną i gorącą kawkę z nieźle ubitą pianą.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Robert K. napisał/a:
Fafniak - mielenie kawy oczywiście generuje jakiś hałas, ale nie ma tragedii. Przemyśl, czy jednak nie przyzwyczaić się do odrobiny 'hurgotania' i cieszyć się świeżo zmieloną, pachnącą kawusią...

nie w sytuacji gdy żona zrobi to o 4 rano...
 

j-z  Dołączył: 23 Sty 2009
AEG EA100 odradzam. No chyba, że ktoś lubi tylko czarną. Mleko "ubija" w ratach, co nie znaczy, że czynność ta zakończy sie powodzeniem.
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Może ja napiszę o moich doświadczeniach w temacie ekspresowym. Po przestudiowaniu informacji i obejrzeniu kilku ekspresów kupiłem kapsułkowca. To był prezent dla mojej Joli na Boże Narodzenie 2008. Jak więc widać jest on używany od prawie 2-ch lat, dość intensywnie i jak do tej pory - bezawaryjnie. Smak w stosunku do kawy świeżo zmielonej jest zapewne gorszy, więc zkup tego typu ekspresu jest jakiegoś rodzaju kompromisem. Jednak w stosunku do pijanych przez nas wcześniej kaw rozpuszczalnych jest to zdecydowana różnica na plus. Mleczko spieniamy sobie takim małym śmiesznym ustrojstwem na baterie.
Minusy:
1. Tak jak pisałem smak kawy jest zapewne gorszy, więc dla osoby pochodzącej bezkompromisowo do tej kwestii może być to ważny argument.
2. Nie robiłem jakchś tam ścisłych obliczeń, ale pewnie koszt kawy wychodzi nieco drożej. Kapsułki kupuję na Allegro, wychodzi trochę ponad 1 złoty za kawę. Latte i cappucino trochę ponad 2 złote.
Plusy:
1. Jest tańszy i prawdopodobnie cichszy.
2. Odpada konieczność mycia. Wyjmuje się się kapsułkę, wkłada nową i robi następną kawę, co jest nie bez znaczenia jeżeli mamy na ten przykład gości i kilkoro z nich zażyczy sobie wypić kawusię z ekspresu - robi się to zdecydowanie szybciej.
3. Mam większy wybór rodzju pitej kawy, mogę także zrobić cappucino czy latte. Ale mogę też zrobić czekoladę i kawę mrożoną.
4. Jest mniejszy, więc jeżeli kuchnia jest mała to wiadomo.

Więc przed zakupem trzeba sobie powiedzieć co jest priorytetem w tej kwestii.
Zyczę zadowolenia z podjętej decyzji. I oby kawa dobrze smakowała - Kuszelas
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
mirekin, mam taki sam i chyba był tańszy nieco, a kawę robi przepyszną (ostatnio Lavazza Il perfetto espresso). Do tego spienia mleko jak dla mnie rewelacyjnie - w porównaniu do 3 innych ekspresów z którymi miałem do czynienia.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
mirekin - mozesz podac pelna nazwa mlynka ktory posiadasz? Wlasnie szukam czegos podobnego...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach