woj747  Dołączył: 15 Lut 2009
Nie tylko psy i koty to nasi przyjaciele
Dzień dobry :-D
Po przejrzeniu forum doczytałem się dwóch wspaniałych tematów poświęconych naszym zwierzętom-przyjaciołom i pomyślałem, że mamy przecież różnych przyjaciół, nie tylko wspomniane kotki i pieski.
Zachęcam do dzielenia się doświadczeniami z hodowli również innych zwierząt i na dobry początek chcę przedstawić Heńka.
Heniek trafił pod opiekę pracowników mojej firmy niecałe dwa tygodnie temu, zaczęło się od nieszczęśliwego wypadku dotychczasowego właściciela naszego nowego podopiecznego. Ponieważ nikt nie był zainteresowany takim pięknym okazem, nawet warszawski ogród zoologiczny, firma w której pracuję zgodziła się zaopiekować zwierzakiem.
Ale dość gadania :-D
Oto Heniek:



Jest przedstawicielem rodziny Legwanów zielonych, inaczej Iguana.



Nie wiemy jak znalazł się pod opieką poprzedniego właściciela, ale z pewnością jest bardzo towarzyski i ciekawski.



Jeżeli będą zainteresowani jego dalszymi losami, obiecuję jeszcze kilka informacji w przyszłości. No a może teraz ktoś pochwali się swoim podopiecznym :?:

Jeżeli umieściłem temat w niewłaściwym miejscu proszę o przeniesienie przez kolorowych :-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
O w dziuplę, ale jaszczur, taki to by rękę odgryzł. ;-)
A po co mu ta serwetka pod szyją? Czy to oznaka dobrego wychowania? :evilsmile:
 

MediQ  Dołączył: 14 Lut 2009
Można go trochę potrzymać w Świerku pod Warszawą i mamy naszą słowiańską Godzillę :mrgreen:
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
aaaale wypasiony jaszczurkos!
gryzie, czy od razu połyka? :P
 

woj747  Dołączył: 15 Lut 2009
ręki nie odgryzie gdyż wegetarianinem jest :lol:
podobno może jeszcze odrobinę urosnąć :?: , ogólnie bardzo łagodny i towarzyski.

Pentagram napisał:
A po co mu ta serwetka pod szyją?

Ta serwetka pod brodą pomaga mu absorbować/oddawać ciepło z otoczenia, które bardzo lubi ;-)

(po jej wielkości poznajemy czy nie jest mu za zimno)
Pozatym jest milusi i lubi gdy osoby mu znane i zaakceptowane głaszczą go po boczkach :mrgreen:
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
woj747 napisał/a:
Oto Heniek
Cześć Heniek
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
woj747 napisał/a:
Ta serwetka pod brodą pomaga mu absorbować/oddawać ciepło z otoczenia, które bardzo lubi ;-)

(po jej wielkości poznajemy czy nie jest mu za zimno)


Noż... on to ma do tego serwetkę, a nam ta funkcja musi akurat siedzieć gdzie indziej...
 

woj747  Dołączył: 15 Lut 2009
No nie wierzę że nikt nie ma jakiegoś pajączka, gekona, traszki, żabki, zaskrońca lub innego "zwierza" :lol: Ludzie chwalcie się!!! swoimi podopiecznymi :->
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
woj747 a czy ten Heniek to jest umieszczony w terrarium przy wejściu do Twojej firmy przy Alejach Jerozolimskich? Jeśli tak, to chyba wiem, co to za firma i go widziałem :-D , ale nie miałem niestety aparatu
 

woj747  Dołączył: 15 Lut 2009
A no jest, Aleje jerozolimskie 140 :-D
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
A zatem miło poznać. Ja pracuje w powiązanej z wami firmie ;-)
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
woj747 napisał/a:
No nie wierzę że nikt nie ma jakiegoś pajączka, gekona, traszki, żabki, zaskrońca lub innego "zwierza"
Ostatnio jak byłem u babci to w takim rowie koło torów pływało pełno żabiszczów i traszek właśnie. Szkoda że kilku nie złapałem (co prawda są pod ochroną), bo teraz w tym rowie jest masa zdechłych żab i z hmm ... jakby tu oszacować, dobra - było ze 100 tyś kijanek.
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
Fajny ten Heniek.
Dobrze wiedziec, że to Iguana, bo gdy go zobaczyłem w realu, pomyśłałem sobie "ale fajny kameleon" - tak się świetnie znam na faunie :->
 

miromat  Dołączył: 21 Sty 2009
Tofik.



 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
Niezłą sobie znalazł Tofik miejscówkę. Chyba jest audiofilem ;-)

Ciekawa tematyka w biblioteczce - hitler, KGB
 

miromat  Dołączył: 21 Sty 2009
Ma też swojego bodyguarda.

 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
A który rządzi? :->
 

woj747  Dołączył: 15 Lut 2009
No piękny, :lol: .
Wreszcie ktoś pokazał nie tylko psa lub kota (choć bardzo lubię jedne i drugie) :-D

[ Dodano: 2009-05-07, 16:13 ]
Apazar napisał/a:
A zatem miło poznać. Ja pracuje w powiązanej z wami firmie ;-)


mi również jest miło :lol:
 

miromat  Dołączył: 21 Sty 2009
Apazar napisał/a:
A który rządzi? :->


Mały wykorzystuje łagodność suki i dosłownie łazi jej po głowie. No i regularne obopólne wykradanie jedzenia z misek.
 

kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
Maniek :->


:-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach