mori0220  Dołączył: 01 Lut 2009
Dyfuzor Lightsphere do 540 FGZ
Co możecie powiedzieć o czymś takim -

http://www.allegro.pl/ite...ax_sunpack.html

Wiem że to podróbka Garego Fonga, ale chciałbym wiedzieć jak się to spisuje w praktyce...
Może ktoś ma jakieś sample z połączenia z naszą lampką ??

Warto coś takiego 'zanabyć' czy lepiej Stofena ???
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Odpuść to sobie . W Bielsku jest komis koło zamku co roku jadę testować kupować . W zeszłym testowałem bodaj pięć . I to też . Kup za 19 zł rozpraszacz , trochę ciasny ale najlepiej się sprawdza u mnie dwa za 79 zł sztuka leżą awaryjnie bo ten jest skuteczniejszy. Po za tym jak wspomagać i tak cienki AF w Pentaxsie ?
 
jungli
[Usunięty]
mori0220,

Mialem, robilem, nie narzekalem, fajnie doswietla i zmiekcza, za to kase bym bral, dyfuzory profi kosztuja z 10x wiecej

hej
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Jedyna wada to ciężar - LS potrafił "złamać" lampę, co dobrze nie wygląda (fotograf biegający po kościele za częściami swojego wyposażenia :P )
 
jungli
[Usunięty]
Grendel,

Racja, jak lampa luzno chodzi, to moze byc problem:)

hej
 

mori0220  Dołączył: 01 Lut 2009
Zanim przeczytałem co mi odpisaliście zdążyłem zamówić Stofena pod Canona za 19 PLN
http://www.allegro.pl/ite..._speedlite.html

Tego lightphere'a sobie odpuszczę na chwilę obecną, pokombinuję z pudełka na płyty CD żeby przetestować czy mi się spodoba efekt rozproszenia światła.

jungli, zapodaj jakieś sample z lightphere'a.
Jestem ciekaw jak to w rzeczywistości wygląda, bo na Flickr'ze mało tego typu zdjeć pododawali :-?
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
mori0220 napisał/a:
Zanim przeczytałem co mi odpisaliście zdążyłem zamówić Stofena pod Canona za 19 PLN


Nie jestem przekonany Czy ci podejdzie do 540 stki ;-)
 

mori0220  Dołączył: 01 Lut 2009
podejdzie, wymiar się zgadza.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Grendel napisał/a:
Jedyna wada to ciężar - LS potrafił "złamać" lampę
Potwierdzam. Do Pentaxa 540 jest za ciężki. Podobno są lżejsze wersje tych podróbek. Ale nie chciało mi się sprawdzać.
 

mori0220  Dołączył: 01 Lut 2009
Z tego co wyczytałem wczoraj na flickr'ze to tych lightsphere'ów Garego Fonga są dwie wersje...

Wersja studyjna czyli większa i cięższa, oraz reporterska mniejsza i lżejsza.

A tak to wygląda na 540-stce FGZ:
(Źródło - Flickr.com)




 
Michał  Dołączył: 24 Wrz 2006
mori - i jak pasuje ten stofen od Canona do 540FGZ?
 

mori0220  Dołączył: 01 Lut 2009
Jeszcze do mnie leci w paczce... ale już był podobny wątek na forum o Stofenie od Canonów i ludziom pasował.
Może nie tak idealnie na ścisk... bo to się okaże jak dotrze, dla mnie ważne żeby nie spadał.
2 milimetry luzu teoretycznie wg pomiarów wewnętrznych sprzedawcy z allegro to dla mnie nie problem.
Dobrać (drogą internetową bez macania) Stofena na taki duży rozmiarowo palnik to nie lada wyczyn...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
mori0220 napisał/a:
Dobrać (drogą internetową bez macania) Stofena na taki duży rozmiarowo palnik to nie lada wyczyn...
Przecież na Pentaxa 540 jest Stofen :shock:
 

mori0220  Dołączył: 01 Lut 2009
Zamówiłem tańszą podróbkę, nie oryginał. Jeszcze go nie mam zrobię przymiarkę.. jeśli nie będzie ok to sprzedam i kupię oryginał Stofena.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
mori0220 napisał/a:
jeśli nie będzie ok
Jak inni sprawdzili, to co nie ma pasować :-)
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
Dyfuzor fajny, ale nie nadaje sie do lamp pod nasz system.
Z prostego powodu, zadna ze znanych mi lamp do Pentaksa nie ma blokady palnika.

Zamiast lighsphere uzywam duzego dyfuzora materialowego. Swego czasu robilem porownania i wyszlo na to, ze roznica miedzy duza skarpeta a LS jest minimalna albo zadna.

Na ostatnim weselisku gosciu uzywal LS na 550EX, ktora to ma blokade polozenia palnika... a i to udalo mu sie kilka razy ten nocnik zgubic :D
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

mori0220  Dołączył: 01 Lut 2009
Swoją drogą patrząc efekty z tego nocnika na flickrze... niezbyt mi sie podobają fotki...
Jakieś takie dziwne światło... chyba ta skarpeta rzeczywiście będzie lepsza albo Stofen sam.
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
Dla scislosci: moj skarpeciany dyfuzor jest inny niz ten dostepny na alledrogo:
http://www.allegro.pl/ite...ni_softbox.html

Jest dwuwarstwowy, dosc duzy. Tak ze po zalozeniu na lampe odstaje dosc duzy grzybek, ktory mozna formowac. W sumie moznaby pokusic sie o uszycie czegos podobnego tylko jeszcze wiekszego.
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
mazi, a gdzie kupowałeś swoją skarpetę?
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
matth napisał/a:
mazi, a gdzie kupowałeś swoją skarpetę?


kiedys dostalem ja razem z lampa, ktora kupowalem... chyba z jessopsa pochodzi, ale pewnosci nie mam co do tego.
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach