Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
Nieostry wiec co bys polecil? moze tak jaka konkretnie ty sie golisz?? :D
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
Hmmm kiedys myslalem nad zakupem golarki elektrycznej ale po przegladnieciu neta i porownaniu 200-300zł kontra 1.5 zł zostałem przy jednorazowkach :)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ja sobie kiedyś nakupiłem na wyprzedaży za grosze oryginalnych nożyków do Wilkinsona 3D, to mi jeszcze starczy na jakieś 1.5 roku - a wydałem może z 30zł :-P
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
opiszon, taki wilkinson wg Ciebie jest lepszy od zwyklego jednorazowgo bica za 1,5? jakie masz odczucia?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
studentmibm, szczerze :?:
nie wiem, ja tego Wilkinsona używam od 2002 roku - tylko nożyki zmieniam - od tego czasu nie używałem innych narzędzi do golenia - wcześniej używałem jednorazówek Gilette i pamiętam tylko że różnica była znaczna

pewnie na rynku są już nowsze i lepsze konstrukcje, ale się jakoś przyzwyczaiłem do mojego modelu z wzorem łatek z piłki kopanej ;-)
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
uhm, dzieki za info :). Pamietam, kiedys moj tata uzywal maszynki Gilleta tez wlasnie z wymienialnymi ostrzami ale stwierdzil ze to drozej wychodzi i sie przerzucil na jednorazowki. Musze podpytac czy czuje jakas roznice.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
studentmibm napisał/a:
ale stwierdzil ze to drozej wychodzi i sie przerzucil na jednorazowki

no bo tak jest - ja kupuję nożyki "okazyjnie" na zapas ;-)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Na codzien katuje 2 glowicowego Philipsa, mam go od 14 lat :mrgreen: W moim przypadku sprawdza sie dobrze przy zaroscie 2-dniowym, przy codziennym goleniu trzeba poswiecic wiecej uwagi aby dokladnie sie ogolic.
Jak mam czas to siegam po Wilkinsona Quattro - gdy uzywalem go pierwszy raz, bylem w szoku ze golenie "manualne" moze byc tak bezproblemowe! Jednorazowki przy tej maszynce to dla mnie nieporozumienie.

Co do podraznien skory - kwestia dopasowania odpowiednich kosmetykow do golenia. Swietnie sprawdzaja sie produkty dla alergikow - bezzapachowe, bez barwnikow, czesto bez alkoholu.
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
no ja juz probowalem nivjek oriflamow sanexow czy innych wod zwyczajnych po goleniu ale ani wody ani blsamy jakos nie radza sobie z moim papiszczem :D chyba bede musial skoczyc do jakeigos rosmana kiedys i obadac cos po goleniu lepszego... chyba zdecyduje sie na brauna jednak tylko cos tanszego zeby w razie problemow nie wtopic za duzo kasy... moj 2 glowicowy filip po 3/4 latach juz niestety nie daje rady :P
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Jedyne co radzi sobie z moimi podrażnieniami po goleniu, to zwykły krem Nivea (nie soft). Jest idealny.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
a ja już ze 3 lata niczym nie głaszczę mordki po goleniu, tylko czysta szmatka a najlepiej papierowy ręcznik, wtedy żadne zarazki się nie chytają. Czasem jakiś włos chce wrastać pod skórę i wtedy trzeba interweniować, ale ogólnie jest ok

golę facjatę mach fusion power i sobie chwalę, nożyki z allegro, bo o połowę tańsze jak w sklepach
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
tez mialem swego czasu problem z doborem kosmatyku po goleniu jakis czas uzywam i polecam po goleniu :
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
Gunner napisał/a:
Nieostry wiec co bys polecil? moze tak jaka konkretnie ty sie golisz?? :D

Ja używam Philips SPEED-XL, bardzo ulżył mojej biednej twarzy.
Coś typu KLIKAMY W LINK
I bardzo sobie chwalę. Golarką z nożykiem nie mogę golić się bo zdejmuję sobie skórę, a Braun z folią za bardzo naciera na gardle i szyi, poza tym wkurzała mnie ta folia .
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
no wlasnie tak sie dzisiaj najbardziej nastawilem na philipsa 3 glowicowego z tymi ''3 osobnmi pierscieniami w kazdej glowicy '' :P jutro wkocze do MM i pomacam sam
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
Gunner napisał/a:
jutro wkocze do MM i pomacam sam

pozwolą ogolić się :shock:
Nożyki też powinny być trójostrzowe. Mam taką od czterech lat i nadal działa bez zażutu.
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
no i odwiedzielm MM dzisiaj i 90% braunow mialo postrzepione folie na bokach... od razu mnie to zniesmaczylo i rezygnuje z brauna ;] ale popatrzylem na philipsy i to glownie na te 3 glowicowe z potrojnymi ostrzami i bardzo mi sie spodobaly, maja pojemniczek naa zgolone chaszcze jak moj stary 2glowicowiec co przydaje sie np w samochodzie :D i trymer w koncu wysuwa sie pod ludzkim katem... w moim wiekowym filipie wysuwa sie pod katem 90* lub nawet gorzej przez co uzywanie go bylo co najmniej irytujace :P teraz tlyko nie wiem czy brac hq 8200 czy jakies 8250 albo inny troche wyzszy... sotrza te same a roznia sie tylko wyswietlaniem naladowania baterii chyba... no i wlasnie ten 8250 ma jeszcze stacje ladujaca... no ale akos nie jest to dla mnie niezbedne a 100zl mozna zaoszczedzic
 

suczong  Dołączył: 26 Paź 2008
Gunner, mam philipsa trzy głowicowy i bardzo sobie chwalę. Nie wiem jaki model, ale używam od pół roku i nie mam zastrzeżeń.
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
ok mszynka kupiona a konkretnie: Philips HQ 8170

po kilku dniach testowania baaardzo polecam ;]
 

PUZO  Dołączył: 03 Cze 2007
Zielony do prawej, a różowy do lewej nogi?
 

Vera  Dołączyła: 24 Cze 2010
PUZO,
Nieeee-e. Są też w innych kolorach. Według gustu.
Ja mam zielony. Bo nie wiem dlaczego, ale różowy jest droższy :mrgreen:

Edit:
Poza tym w zastosowaniu dla was nie myslałam o nodze. Na twarzy też pewnie da sobie radę
:-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach