zhism  Dołączył: 07 Lis 2008
[zhism] pierwsze próby
Witam i zapraszam do oceniania moich zmagań :D

Tylko cosik gubie ostrość przy skalowaniu do 700pix ;(

1.


2.
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
co do jedynki nie mam zdania... jedyne co mi sie rzucilo w oczy na tym zdjeciu to winieta. ;-)

dwojka wyglada calkiem dobrze, ale gorna czesc kadru(trawa itp.) psuje to zdjecie, mozna bylo troche tam podciagnac kolory i kontrast moim zdaniem :-)

Pozdrawiam.
 
crash85  Dołączył: 06 Gru 2008
1 brakuje mi czegoś więcej w kadrze, puste niebo i jakoś nie przemawia do mnie
2 faktycznie jakby troszkę obciąć górę zdjęcia to efekt byłby lepszy i tak woda przyciąga wzrok więc góra nie potrzebna
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
Oba są bardzo przyjemne, na pierwszym faktycznie brakuje czegoś więcej poza tymi dwoma paprochami ;-) Na 2 trawa jest faktycznie zbędna, ale jeśli ją ciąć to moim zdaniem tak, żeby ta forma lodowa z prawej strony pozostała w całości.

Pozdrawiam
Buczo
 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
Na 1 widać Księżyc i Wenus? Niestety, przy tak krótkiej ogniskowej trudno nie mieć wątpliwości, czy te obiekty pojawiły się w związku z jakimiś wadami matrycy (kropka może być gorącym pikselem). Mam słabość do takich widoków - kiedyś interesowałem się astronomią i bardzo cieszyły mnie ładne zachody słońca, zwiastujące udane obserwacje.

2 miła dla oka, chociaż przekadrowanie zdjęcia i nasycenie kolorów mogłyby sporo dobrego wnieść.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
1 od strony kompozycji moim zdaniem leży. Praktycznie na tym zdjęciu nic nie ma.
1 ładnie zamroziłeś choć kadr mało przekonywujący, a ciasno i zbyt zwykło. No i paproch do wystemplowania, widać go na tle wody :).

Co do ustraty ostrości to normalnym jest, że po zmniejszeniu zdjęcia należy je ponownie wyostrzyć w PSie :) .

Zapraszam do oceny zdjęć innych :-B .
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Mnie się 1 podoba, chociaż za dużo nieba.
2 mi nie leży, zbyt zwyczajna, ale niebrzydka.
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
A nikt nie zwrócił uwagi że moim zdaniem 2 w ogóle w żadnym miejscu nie jest ostra, zdjęcie lekko poruszone ?!
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
piotrek0001, jaja sobie robisz :?: :shock:
przecież to zdjęcie było robione specjalnie na długim czasie, żeby pokazać ruch wody

[ Dodano: 2009-02-20, 08:15 ]
widziałeś czas naświetlania tego zdjęcia :?:
 

w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
piotrek0001 napisał/a:
A nikt nie zwrócił uwagi że moim zdaniem 2 w ogóle w żadnym miejscu nie jest ostra, zdjęcie lekko poruszone ?!



Hehehe ... dawno się tak nie uśmiałem :D Dzięki za dobry początek dnia! :) :-B
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
w4syl napisał/a:
piotrek0001 napisał/a:
A nikt nie zwrócił uwagi że moim zdaniem 2 w ogóle w żadnym miejscu nie jest ostra, zdjęcie lekko poruszone ?!



Hehehe ... dawno się tak nie uśmiałem :D Dzięki za dobry początek dnia! :) :-B


Patrząc na chaszcze z tylu, wcale nie widać by zdjęcie było poruszone. Nawiasem mówiąc przy rozdzielczości tak małej by to stwierdzić (jeśli zdjęcie tylko trochę jest ruszone) nie jest rzeczą prostą.
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
1 jakoś do mnie i do żony nie przemawia
2. Wg mnie i mej ślubnej fajnie zamrożone
 
zhism  Dołączył: 07 Lis 2008
Dzięki wszystkim za komenty :)

Faktycznie na pierwszym to Księżyc i Wenus... cóż miałem nadzieje, że wyjdą większe;p Widać KIT to nie to samo co ludzkie oko :)

Kilka fotek z Monachium:

3. Taki mały freestyle;p



4.



5.

 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
4) podobają mi się bardzo kolory, ciekawe kadrowanie a także ludzie siedzący na ławeczce :)
3) do mnie nie przemawia jakoś
4 zdecydowanie najlepsza -> moim amatorskim okiem
 

suczong  Dołączył: 26 Paź 2008
Podobnie jak Janusz Gdula, 3 i 4 jak najbardziej w porządku. W 4 to chyba jednak ukształtowanie terenu dało kopa, a nie kadrowanie, ale tak czy siak podoba się.
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
Cytat
Hehehe ... dawno się tak nie uśmiałem :D Dzięki za dobry początek dnia! :) :-B

Nie chodzi mi o długi czas naświetlania i płynącą wode która się rozmyła, tylko o te krzaki.. lub zamarzniętą wode na kamieniu.
 
kryzys  Dołączył: 24 Wrz 2008
piotrek0001 napisał/a:
Cytat
Hehehe ... dawno się tak nie uśmiałem :D Dzięki za dobry początek dnia! :) :-B

Nie chodzi mi o długi czas naświetlania i płynącą wode która się rozmyła, tylko o te krzaki.. lub zamarzniętą wode na kamieniu.


hehe też lałem jak głupi po przeczytaniu tego :mrgreen:

Świetne zdjęcia... najbardziej podeszła mi 1 - lubię takie widoczki
Troszkę 4 do mnie nie przemawia ale to kwestia gustu ;)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
3 - ładne zdjęcie spod znaku vision art, z minusów tego zdjęcia to razi trochę prawy górny narożnik.

4- a mogła wyjść piękna soczysta zieleń. Nawaliło ustawienie aparatu, zbyt długi czas migawki. Spójrz na chmury, bidule się przepaliły dzięki temu. A tak nawiasem mówiąc czy body Pentaxa ma podgląd przepałów na wyświetlaczu? Bo to bardzo przydatna rzecz.

5 - kadr zbyt bez ikry i polotu, po prostu wakacyjne zdjęcie. I deko za ciemne. Za dużo czerni w cieniach, nawet jak na zdjęcie wieczorne.
 

suczong  Dołączył: 26 Paź 2008
kulten napisał/a:
body Pentaxa ma podgląd przepałów na wyświetlaczu

K10d ma jak najbardziej, nie wiem jak z K100d i K200d, ale pewnie też jest.
 
kryzys  Dołączył: 24 Wrz 2008
W K100D jest... w sumie fajna rzecz... czasem mnie do szału doprowadza :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach