Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
Sender(transmiter) audio video
Macie może do czynienia z czymś takim jak Sender video?
Jest tego cała masa na allegro Allegro a właśnie stoję przed przeprowadzką do drugiego pokoju i chciałbym oglądać tam TV.
Chciałbym podłączyc np tuner satelitarny lub/i DVD, ale nie chcę ciągnąć żadnych kabli. Pokój jest na tym samym piętrze, przez ścianę (nie jest nośna/gruba/zbrojona), odległość między nadajnikiem a odbiornikiem około 3-4m.
Macie jakieś pozytywne bądź negatywne wrażenia z użytkowania tego typu sprzętu? Jak wygląda temat jakości obrazu i dzwięku na tym drugim TV ?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Powinno działać dobrze przy tej odległości. Musisz pamiętać, że w wypadku odbioru programu z tunera sat będziesz mógł oglądać tylko ten program, który aktualnie odbiera tuner. Jeżeli zdecydujesz się na takie urządzenie to nie kupuj tych najtańszych. Dobry videosender to wydatek ok 200 zł. Wybierz taki, który ma kilka kanałów transmisyjnych (najczęściej są to cztery kanały) bo a nuż ktoś w pobliżu używa podobnego urządzenia. Możesz też kupić taki, który ma możliwość przesyłania sygnału pilota. Będziesz mógł wtedy
" zdalnie " przełączać kanały lub sterować pracą DVD. Są też takie które przekazują fonię stereo. Pzdr.
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
powalos napisał/a:
Musisz pamiętać, że w wypadku odbioru programu z tunera sat będziesz mógł oglądać tylko ten program, który aktualnie odbiera tuner.
To wiem, godzę się z tą niedogodnością. Nie zmieni to niestety w niczym mojej obecnej sytuacji, w której codziennie kłócę się z żoną o wybór kanału :-D . Najgorsze są wiadomo, środy.
powalos napisał/a:
Możesz też kupić taki, który ma możliwość przesyłania sygnału pilota. Będziesz mógł wtedy
" zdalnie " przełączać kanały lub sterować pracą DVD.
Właśnie o takim myślę.

powalos, A masz cos takiego/używasz? Jak z jakością obrazu, dzwięku?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wito76 napisał/a:
Nie zmieni to niestety w niczym mojej obecnej sytuacji, w której codziennie kłócę się z żoną o wybór kanału :-D . Najgorsze są wiadomo, środy.

Kup tuner telewizyjny.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Wito76, sam czegoś takiego nie używam, ale podłączałem kilka sztuk. Z jakością dźwięku nie ma problemów. Jedne z lepszych to firmy MAXIMUM. Przy zakupie sprawdź czy w komplecie są kable odpowiednie do Twojego sprzętu ( zasadniczo na tzw. eurozłączach ale czasami konieczne są inne kable). Z uruchomieniem nie powinieneś mieć kłopotu. Zwróć tylko uwagę na dołączone do kompletu zasilacze. W niektórych modelach nadajnik i odbiornik zasilane są różnymi napięciami i dlatego są dwa różne zasilacze. Ale gdybym miał naprawdę doradzić to przy tej odległości polecałbym jednak połączenie kablami. Pzdr..
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
powalos napisał/a:
Ale gdybym miał naprawdę doradzić to przy tej odległości polecałbym jednak połączenie kablami

Podtrzymuję tą radę, ale jeszcze z innego względu. Jesteśmy już i tak po uszy utopieni w smogu elektromagnetycznym i myślę że nie należy go jeszcze z własnej woli wzbogacać w naszym mieszkaniu. Moce co prawda malutkie, ale także odległości od źródła promieniowania także malutkie (przypominam że natężenie pola maleje z kwadratem odległości). Dodatkowo zakres częstotliwości wszystkich tych "wygodnych" bezprzewodowców to powyżej gigaherca, czyli w zakresie najbardziej działającym na tkanki biologiczne.
Z góry uprzedzam ewentualne komentarze o ciemniackim strachu - tymi problemami zajmuje się ktoś z mojej rodziny (naukowo), a lobby techniczne wywiera taki nacisk, że temat ten jest praktycznie zupełnie wyciszony (na całym świecie), tylko nikt nie powie skąd taka lawina nowotworów zwłaszcza kiedy zostaliśmy "otuleni" pajęczyną BTS`ów telefonii komórkowej....
Ale wiem że obrona przed tym problemem jest praktycznie niemożliwa, trudno mieszkać w klatce Faradaya i jescze w niej chodzić.....
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Yeti napisał/a:
Ale wiem że obrona przed tym problemem jest praktycznie niemożliwa, trudno mieszkać w klatce Faradaya i jescze w niej chodzić.....


Znam farbę podkładową, pewnej firmy na C (nie Canon), która właśnie robi taką klatkę, czyli izolacje przed szumem elektromagnetycznym, powłokę tę należy uziemić, potem maluje się toto normalnymi farbami.
Ale nie zalecają w tych pomieszczeniach używać emiterów promieniowania elektromagnetycznego, więc tylko na samą sypialnię, bez tv, kompa, radio budzika, świetlówek, w zasadzie to chyba żadnej instalacji elektrycznej być nie powinno w tym pomieszczeniu...
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
dybon napisał/a:
Znam farbę podkładową, pewnej firmy na C (nie Canon), która właśnie robi taką klatkę

Ta farba musi być dobrze przewodząca prąd elektryczny, bo tylko ta waściwość daje możliwość budowy kllatki Faradaya (czyli najlepsza z miedzi). Cieńka warstwa farby z góry określa taką klatkę jako stosowną do dużych częstotliwości, na pewno pole elektromagnetyczne niższych częstotliwości będzie przenikać. Podejrzewam że nie największa przewodność tej farby (w porównaniu do metalu) też będzie psuła własności ekranujące pomieszczenia pomalowanego tym wynalazkiem. ale czasem to lepsze niż nic.
Temat jak rzeka, ale tylko dla nielicznych specjalistów ......

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach