tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Paczka PL -> EU
Obejrzałem cenniki kurierów. Rozumiem, że nasz kraj jest nieco zacofany. Wkurzam się na Niemców, że liczą do Polski 20E za paczkę.

Popatrzyłem co oferują kurierzy. Zawał to mało. Ceny są baaardzo europejskie. Nie wiem kogo stać na taką przesyłkę, nie wiem też kto na zachodzie zechce zapłacić 55E za transport :shock: . Może dlatego nadal traktują nas jak daleki wschód.

Niech ktoś mądrzejszy powie mi, jak wysłać paczkę z PL do EU w normalnej cenie?
Mam wrażenie, że nie mieszkam w Europie.

Założenia:
waga - do 1kg
wymiary 25x25x25cm
termin doręczenia - ekonomiczny
wartość - do 1000pln (to zaledwie 250E!)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
tref, do mnie właśnie zmierza szkło z ebaya (z niemiec 17,5E via DHL). Nie tak dawno sprzedałem forumowiczowi z francji obiektyw i wysyłka poszła pocztą. Koszt był ok 90zł (ubezpieczona na 700zł) za ponad kilogram. Szła niespełna tydzień i doszła w całości :-) Nie pamiętam tylko czy szła priorytetem czy normalnie. Poniżej 1kg taniej oczywiście.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
matth napisał/a:
zmierza szkło z ebaya (z niemiec 17,5E via DHL).
Z Niemiec do PLvia DHL - max 20E (~90pln). Z PL do Niemiec via DHL - min 240pln :shock: :shock: :shock:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
tref, ciężka sprawa. Znajoma z Monachium zostawiła u mnie ładowarkę do notebooka. Chciałem jej wysłać. Zapakowałem ładnie i antywstrząsowo w pudełko, poszedłem na pocztę. Jak usłyszałem ile przesyłka będzie kosztować, to stwierdziłem, że nowa firmowa ładowarka Sony będzie tańsza w sklepie. Powiedziałem to "panience z okienka". Ta stwierdziła, że skoro tak ładnie zapakowałem, to żebym napisał na pudełku adres i paczka poszła jako list polecony za niecałe 30 zł.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Pentagram, no ładowarkę można w kopertę włożyć, ale jak coś jest 25x25x25 to jako list nijak nie pojedzie...
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
matth, jaką kopertę, to właśnie było pudełko kartonowe o podobnych rozmiarach. Długopisem nadziergałem na nim adres, a "panienka z okienka" nakleiła znaczki. :-D
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Pentagram, moje nie przeszło niestety jako list, a gabaryty też podobne :-P
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
W środku, oprócz ładowarki było jeszcze jedno pudełko z oolongiem i list. :mrgreen:
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
matth napisał/a:
ale jak coś jest 25x25x25 to jako list nijak nie pojedzie...

Zgnieść! Zgnieść!

A tak serio, jak próbowaliśmy coś wysłać dalej, to najczęściej pocztą pantoflową do rodziny za Odrą i jak była potrzeba, to stamtąd w świat. Trochę to głupie, no ale cóż. Może ktoś ze znajomych wybiera się gdzieś do strefy eu? Przekroczy granicę, uda się na pocztę i już będzie z połowę taniej.
*puf*

 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
j+ napisał/a:

Zgnieść! Zgnieść!
Tego wratisa boję się korzystając z PP.

Aha, w cenniku PP nie ma takiego kraju jak Niemcy :shock:

Nie podpisali chyba umowy z Deutsche Post :roll:
 

Draca  Dołączyła: 12 Cze 2008
tref, zajrzyj na stronę GLS. Chyba u nich jest najtaniej.
Korzystam z ich usług i jeszcze nic mi nie zgubili ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Draca :idea:
Z PL do DE paczka do 5kg 100pln brutto! To jest to.
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
NO to ja Cie pociesze :-) # latat temu wysyłałem paczkę do Vik i taki DHL chciał za taką przyjemność o ile pamiętam 1500 zł bo teren dostarczenie poza normalnym zasięgiem kuriera (generalnie nie chciało im się wozić poza reykyavik - tam przesyłka cos koło 500zeta). Jako ze cena ładunku była grubo niższa a na nadbagaż za lotnisku zabulili byśmy słono. Tak wiec za niecałe 150 zeta paczka dość spora z kilkoma swetrami i polarami oraz wszelka kontrabanda typu butelki wina, kisielki, galaretki, kartony princepolo na lapówkę dla tubylców ;-) poszła pocztą i dotarła cała w 2 tygodnie poczta. Oczywscie solidnie opakowana i oklejina tasma a na kazdej tasmie pieczatka i podpis, co by rodaków w sortowni recie nie świeżbily :-) .

A prince polo to rarytas i thorir był happy ;-)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Re: Paczka PL -> EU
tref napisał/a:
Obejrzałem cenniki kurierów.
Niech ktoś mądrzejszy powie mi, jak wysłać paczkę z PL do EU w normalnej cenie?

Sprawdzałeś tu?

https://wwwapps.ups.com/ctc/request?loc=pl_PL

Aha - nie podawaj wymiarów - podaj tylko wagę 1kG.
 

Draca  Dołączyła: 12 Cze 2008
andrusz napisał/a:
Aha - nie podawaj wymiarów - podaj tylko wagę 1kG


andrusz, korzystałeś z UPSa? Przy przesyłce kurierskiej podaje się wagę, wymiary i zawartość ;-)
UPS zagubił mi kilka paczek. Co prawda znalazły się po kilku/kilkunastu dniach, ale to ja szukałam paczek znając numer listu przewozowego. Od nich była minimalna pomoc. I jeszcze nie poczuwali się do winy i nie obniżyli kosztów przesyłek. Dla mnie UPS jest na czarnej liście :evil:
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Draca napisał/a:
andrusz, korzystałeś z UPSa? Przy przesyłce kurierskiej podaje się wagę, wymiary i zawartość ;-)

Korzystałem nie raz i nie dwa - i nie miałem żadnych problemów. A wymiary są potrzebne tylko jeśli nie mieszczą się w standardowych opakowaniach. I np warto wysyłać coś w kopercie (envelope), bo nie płacisz wtedy za wagę (oczywiście jeśli się zmieści i np. książki warto) - mało kto o tym wie :-D
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
andrusz napisał/a:
Sprawdzałeś tu?
392.25 PLN*
w kopercie jest taniej - 236.50 PLN*

UPS i DHL odpadają. GLS najtańszy. Jeszcze EMS Pocztex ma niezłą cenę.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Planuję kupić sobie powiększalnik durst m305 w UK, sprzedawca zgodziłby się wysłać do Polski ale nie orientuje się ile to może kosztować. Powiekszalnik waży 13 kg, podejrzewam, że wymiary po spakowaniu 100x50x30 cm (o ile ta podstawa się demontuje :roll: ). Sprawdziłem sobie cene wysyłki w ups i to delikatnie mowiąc kosmos. Czym najtaniej można by to wysłać czy przy tych rozmiarach i wadze moze to się nie opłacić?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
kefa napisał/a:
Czym najtaniej można by to wysłać


Prywatnym samochodem. Powiekszalnikow z niskiej półki w ogóle nie opłaca się kupować wlasnie ze wzgledu na przesylke...
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
tref, codziennie wysyłam paczki priorytet i polecone priorytet za granicę i koszty w PP są bardzo niskie. Na kilkaset przesyłek nie zdarzyło mi się żeby coś zaginęło.

Polecony priorytet do Niemiec 500 do 1000g to koszt 34,60zł, od 1000 do 2000g 64,20zł.

http://www.cennik.poczta....ze/k_paczka.php

Wypełnij i wydrukuj sobie potwierdzenie w tym miejscu : http://www.cennik.poczta....twierdzenie.php

Paczki również nie są drogie, w poniedziałek wysyłałem 5kg za 102zł jako paczka priorytet. Do tego potrzebujesz specjalny druk z poczty, mogę ewentualnie przesłać przykład jak to dziadostwo wypełnić żeby nie wpakować się w dodatkowe papiery i koszty ubezpieczeń.

Czas dostarczenia przesyłek w EU to 5 do 10 dni.

[ Dodano: 2010-01-06, 13:32 ]
rofl a to post z czerwca, chyba jednak wypije kawę.

[ Dodano: 2010-01-06, 13:38 ]
kefa napisał/a:
sprzedawca zgodziłby się wysłać do Polski ale nie orientuje się ile to może kosztować. Powiekszalnik waży 13 kg


http://www.eagleexpress.p...?id=004&f=pages

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach