Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Było powiedziane przez Pentaksa, tak jak pisze Benek, (+) w nazwie oznacza dodatkowy czujniczek badający temperaturę barwową światła i uwzględniający ją przy ustawianiu ostrości.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Czyli chłopaki wyraźnie poprawili safoxa, ale dodali tylko plusik. Ciekawe jak jest z AF w tych nowych puszkach K-r i "K-5". Musi być rewelacja skoro dali nową wersję safoxa. Szkoda tylko, że są poza moim zasięgiem...
Miałem nabyć nowe szkło, ale wobec cudów AF nie wiem co teraz robić, ech... I tak cieszę się, że opchnąłem kasetkę.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Raven napisał/a:
Musi być rewelacja skoro dali nową wersję safoxa

Albo w końcu zatrudnili kogoś od marketingu :-)
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
WuWu84, Pentax? Wolne żarty :-D
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
W sumie też nie wierze, ale w plotkę o 35 również nie wierzyłem - po prostu Pentax :-)
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Dziś po roku użytkowania K-7 wyjąłem kabelek USB z zestawu. Wcześniej go nie rozpakowywałem, bo służył mi ten od Kasetki. Uwagę mą zaprzątnął wichajster na kablu w kształcie korka do butelki. To jakiś kondensator czy co za ustrojstwo? Do LR na tym kablu aparat zsyła zdjęcia po 5 szt. ale czy szybciej...? Kto wyjaśni prostemu chłopu...?
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
szczypiorrr,
to jest rdzeń ferromagnetyczny , na którym nawiniete jest trochę tego kabla z usb w celu zniwelowania zakłóceń.
Takie coś ma większość kabli połączeniowych.
 

eAndre  Dołączył: 28 Paź 2008
dsk napisał/a:
K-7 po prostu gorzej odszumia niż np. Nikony. Dlatego lepiej odszumić na komputerze.

Pentax K-7 nie tylko gorzej odszumia, ale jeszcze degraduje obraz.
Efekty jakie osiągnąłem w jpeg po ustawieniach, które są w linku zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie.
Proszę zobaczyć: http://my.opera.com/eandr....dml?id=4868082
 

matra  Dołączyła: 03 Mar 2007
Czy ktoś zauważył może, że K-7 ma gorszy antywstrząs od K100D czy też jest to problem mojego korpusu? Na kasetce robię do 1/6-1/4s nieporuszone zdjęcie w dobrych warunkach oświetleniowych, natomiast na K-7 mogę liczyć na dobre zdjęcie od 1/10-1/15 i to też nie zawsze. Przy czym jeszcze muszę niejednokrotnie ISO podbijać w górę... I nie powiem, cholernie mi się to nie podoba.. :roll:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Może "dzięki" znacznie gęstszej matrycy szybciej widać poruszenie.
 

matra  Dołączyła: 03 Mar 2007
plwk napisał/a:
Może "dzięki" znacznie gęstszej matrycy szybciej widać poruszenie.

czyli mówisz, że mogę zapomnieć o fotach z ręki na 1/6-1/4s? :roll:
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
matra, to zależy, czasami się uda, czasami nie, z naciskiem na tę drugą opcję :-)
 

Mathis  Dołączył: 26 Mar 2008
matra napisał/a:
Czy ktoś zauważył może, że K-7 ma gorszy antywstrząs od K100D czy też jest to problem mojego korpusu? Na kasetce robię do 1/6-1/4s nieporuszone zdjęcie w dobrych warunkach oświetleniowych, natomiast na K-7 mogę liczyć na dobre zdjęcie od 1/10-1/15 i to też nie zawsze. Przy czym jeszcze muszę niejednokrotnie ISO podbijać w górę... I nie powiem, cholernie mi się to nie podoba.. :roll:

A przy jakiej ogniskowej? Bo moje K10D też rewelacyjnej stabilizacji nie ma jak robię z tele.
 

matra  Dołączyła: 03 Mar 2007
na ogniskowych kita czyli 18-55. drugim szkłem jakie posiadam jest portretówka, to tutaj już problem jako tako znika, bo szkło jest na tyle jasne, że czasy z reguły ustawiają się krótsze, choć i nie zawsze.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Jak sądzicie, czy doczekamy się firmware, w którym usprawniają tryb HDR jak w K-5 i K-r? Czy może już przestali interesować się użytkownikami "przestarzałego" sprzętu? Było by to trochę smutne.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Bardziej interesowało by mnie włączenie podświetlenia górnego LCD jak w K10D. W tej chwili mam aparat bez światła na górze, bo przy zamontowanej lampie wyglądałbym jak choinka...
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Niektórzy już K-5 przetestowali a ja dopiero z moimi wrażeniami dot. K-7 wychodzę ;-)

Ale do rzeczy - wczoraj dostałem K-7 ale brak czasu sprawił, że dopiero teraz mogę coś o nim napisać. Nie miałem nigdy aparatu Pentaxa poza oglądaniem K-x i K-10 w sklepach toteż postaram się odnieść moje wrażenia do do różnych innych znanych mi aparatów.
K-7 testowałem wieczorem przy świetle żarowym więc nie będę rozpisywał się na temat jakości zdjęć itd. ale poruszę tematy ogólne.

1- Korpus jest mały i świetnie wyprofilowany, grip zapewnia dobry uchwyt ale mógłby być dla mnie odrobinę głębszy - K-10 na wstępie zrobiła na mnie lepsze wrażenie bo cały chwyt wpasowywał się dosłownie do ręki a do K-7 trzeba się trochę przyzwyczaić ale z każdą minutą coraz bardziej go lubię.
2. Na samym początku zwraca uwagę miękko chodzący przełącznik trybu AF - jest to podobno ogólny mankament K-7 z którym poradzono sobie w modelu K-5.
3. Wizjer - po prostu kapitalny. Wielki jasny wizjer ze świetnym podglądem wyświetlanych funkcji - nie mogło być lepiej.
4. Nie wiem dlaczego producent nie przewidział podglądu wersji firmware - w Olympusie miałem po prostu w menu podgląd (informacja o systemie) a w k-7 za każdym razem muszę włączać aparat jak chcę sprawdzić jego wersję.
5. Menu - na początku wydawało się jakieś "dziwne" ale po krótkim czasie stwierdziłem, ze jest b. proste i intuicyjne - po prostu oryginalne dla Pentaxa.
6. Ergonomia użytkowania - bardzo podoba mi się rozmieszczenie przycisków i ich funkcjonalność. Producent nie przesadził z niepotrzebnymi funkcjami ale ograniczył się do tych najbardziej pożądanych.
7. White-Balance - testowałem tylko chwilę ale robi dobre wrażenie i na auto pracuje bez zarzutu. Jedna troska mniej z głowy ;-)
8. Auofocus - sam nie wiem co o nim myśleć - działa szybko i zdecydowanie w pokoju oświetlonym tylko 60W żarówką ale zupełnie nie radzi sobie ze ścianami?? Wiem... wiem, ze na jasnym AF nie dział dobrze ale dwie ściany są żółte a na trzeciej jest szarawa (marmurkopodobna) meblościanka - co ciekawe na białych drzwiach działa.
9. Wbudowana lampa błyskowa - nigdy jej nie doceniałem dopóki nie pobawiłem się K-7. Świetnie rozświetla przedmioty, WB dotrzymuję jej kroku i otrzymuję zdjęcia prawie jak ze studio.
10. Live-view - bez rewelacji. Sprawdzałem już po wgraniu nowego firmware i działa nadal wolno ale to może wina światła i obiektywu - testowałem tylko LV po kontraście.
Co ciekawe zdjęcia na LV są często dobrze naświetlone - zdarzają się też przepały a te samo zdjęcia (ogniskowa, położenie światła) z aparatu mają tendencję do niedoświetleń.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Michciu76 napisał/a:
Wiem... wiem, ze na jasnym AF nie dział dobrze ale dwie ściany są żółte a na trzeciej jest szarawa

no i :?:
jak nie ma kontrastu, to nie ma bata żeby złapał ostrość
Michciu76 napisał/a:
w k-7 za każdym razem muszę włączać aparat jak chcę sprawdzić jego wersję.
ile razy dziennie należy sprawdzać firmware :?:
Michciu76 napisał/a:
grip zapewnia dobry uchwyt ale mógłby być dla mnie odrobinę głębszy - K-10 na wstępie zrobiła na mnie lepsze wrażenie bo cały chwyt wpasowywał się dosłownie do ręki
k-7 ma głębszy grip od k10d, więc nie rozumiem zarzutu :shock:
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Ciekawiło mnie, że łapał na białych drzwiach a nie dawał rady na tej ściance - mój Olek nieco lepiej sobie z tym radzi ale zostawmy to bo dzisiaj przetestuję go w terenie i zobaczę na co go stać.
Z tym firmware miałem kłopot bo nie wiedziałem gdzie go sprawdzić - w instrukcji nic nie znalazłem(wersja pdf więc mogłem coś pominąć), z netem też było niełatwo... ale dałem radę.
Co do chwytu to chodziło mi o całość Grip + położenie nadgarstka K-10 wydawała się nieco wygodniejsza ale to moje subiektywne odczucie w każdym razie K-7 też mi pasuje :-)

Zapomniałem o tym napisać bo już po testach przysypiałem ;-) ale najlepsze wrażenie zrobiła na mnie rozdzielczość K-7 i wbudowanego ekranu - sfotografowałem z odległości metra zapalniczkę i po powiększeniu jej główki zobaczyłem jakieś paprochy które okazały się zwykłym kurzem. Musiałem naprawę dobre się jej przyjrzeć pod światło żeby zauważyć te drobinki. Rozdzielczość oszałamiająca aż strach fotografować ;-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Michciu76 napisał/a:
Niektórzy już K-5 przetestowali a ja dopiero z moimi wrażeniami dot. K-7 wychodzę ;-)

Nie łam się. Jako pierwsi zamówimy sobie na forum k-1! :mrgreen:
Gratuluję zakupu. :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach