Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
MINOLTA
Właśnie zostałem obdarowany przez życzliwą osobę, w sposób całkiem niespodziewany, obiektywem SIGMA AF tele 400/5,6 ( ale bez APO) z mocowaniem do MINOLTY. W dniu dzisiejszym odwiedziłem zakład FOTO-SERVICE w Gdyni, gdzie uzyskałem informację, że to szkło bangla jedynie z korpusami analogowymi (elektronika). Po podłączeniu do Soniacza korpus po prostu nie widzi obiektywu. No i w tej sytuacji mam 3 wyjścia.
1. Wyrzucić do śmieci pod nazwą surowce wtórne.
2. Oddać komuś posiadającemu korpus analogowy MINOLTY.
3. Samemu zakupić sobie korpus analogowy MINOLTY
Po zastanowieniu w moim umyśle wyćwiarzyła się koncepcja. A może by tak zakupić sobie jakiś korpus analogowy MINOLTY, ponieważ jest to, niestety, system umierający na naszych oczach sądzę, że ceny nie powinny być przesadne. Pomyślałem, że wcisnę do tego korpusu jakiś slajd i będę polował bezkrwawo na zwierzątka, a w przypadku dokupienia jakiegoś szerokiego kąta strzelę sobie jakiś pejzarz.
I tu mam prośbę, może jest ktoś zorirntowany w temacie korpusów analogowych tej firmy i mógłby mi polecić jakiś konkretny model, gdyż w temacie MINOLTY jestem kompletnym lajkonikiem. Taki z dobrym pomiarem światła, który mnie finansowo nie sponiewiera. Tak powiedzmy do 200-250 złotych.
Proszę o radę, bo może nie warto się tak bawić i oddać ten obiektyw komuś kto jest w potrzebie.
Z góry dziękuję za rady - Kuszelas
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Poszukaj jakiegoś Dynaxa . Z moich doświadczeń odradzam 500si i 505si. Miały szalenie nietrwałe migawki. Posiadałem kiedyś i na gwarancji 3 razy były naprawiane. Zniechęciło mnie to do Minolty na dość długo, mimo genialnej ich ergonomii i paru innych zalet, w tym także niektórych szkiełek. Są w tej chwili na Alle.. dwie sztuki 600si jedna powyżej tych 200, ale może drugą dałoby się wyhaczyć za tyle. Niezłe też ponoć są 40 i 60, ale tych już nie używałem. Nie łap się za numery 300, 303, 404, Spxi- To coś w rodzaju naszych MZ-30, 50 itp. Generalnie, im wyższy numer tym lepiej ( 600, 700, 900 :mrgreen: )
 

bogdanm  Dołączył: 01 Mar 2007
7000i/8000i/7xi/9xi/600si/700si/800si/7/9
Z czego pewnie oprócz trzech ostatnich i pewnie 9xi to wszystkie dostaniesz poniżej 250zł

Porównanie znajdziesz tu:
http://www.mhohner.de/sony-minolta/bodies.php#film
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Dzięki Panowie za dobre rady, nawet zacząłem oglądać MINOLTY na Allegro, ale . . . .
Zacząłem się zastanawiać i doszedłem do wniosku, że to chyba nie jest najlepszy pomysł. Kupię korpus, ponieważ mam to tele to trza będzie zainwestować w jakiś "wenżyk". A jak znam siebie, to pewnie bym nie wytrzymał i kupił jeszcze jakieś szkło. A to wszystko trzeba gdzieś trzymać, niestety. No i coś tam na to wydać. A ponieważ mam 2 tele pod PENTAXA doszedłem do wniosku że dla mnie bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zakup przyzwoitego body analogowego do naszego systemu, jakieś MZ 5n albo MZ6. W związku z powyższym Sigma wyląduję w worku z napisem "surowce wtórne". Chyba że ktoś z naszego Forum jest chętny to oddam za darmo, czyli symboliczne piwo i koszty przesyłki. Czas na decyzję do niedzieli. potem szkło wyląduje na śmietnkiu. Smutne to ale cóż ty zrobisz.
Pązdrówka - Kuszelas
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Wyrzucać dwie stówki na śmietnik szkoda ;-)
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
Kuszelas: wstrzymaj się z wyrzucaniem. wiem, że bogdanm ma jakieś korpusy minoltowskie - może byłby zainteresowany tym obiektywem. ale aktualnie jest z rodziną na urlopie. szkoda na śmietnik sprawny obiektyw posyłać.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Prawdopodobnie ja zagospodaruję je pożytecznie. PW poszło.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach