andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
[andybond] Makrofilia
Raz kozie śmierć :mrgreen: Po namyśle postanowiłem poddać się weryfikacji na forum.Pierwsze makro zrobiłem w kwietniu tego roku,kiedy posiadałem jeszcze Fuji S9600.po trzech miesiącach stwierdziłem,że hybryda mnie ogranicza i w taki oto sposób stałem się szczęśliwym posiadaczem SAMA.

Na pierwszy ogień wystawiam moje ostatnie fotki wykonane Sigmą 70-300+DCR 250.

Powiem tak,od początku przygody z makro marzyłem o strzeleniu Bzyga pospolitego w locie podczas zawisu.Jak mi się to udało oceńcie sami

1


2


3 Chwilkę potrzymałem was w niepewności i oto jest
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Niczego sobie ten fruwający,troszeczkę tło jest do dopracowania(najlepiej jednolitego koloru),obecne mz.zakłóca odbiór w sumie b.udanego "strzału".Podoba mi się też 2,fajnie mieni się światełko w prawym skrzydełku.Muszę Ci jednak powiedzieć,że wolę owadzie portrety raczej robione od strony główki ewentualnie z boku,takie od tyłu i z góry oraz od spodu owada to raczej nie. Stawiam :-B za udany start.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
andrzejb napisał/a:
troszeczkę tło jest do dopracowania(najlepiej jednolitego koloru)


Drogi imienniku w makro nie zawsze możemy mieć wpływ na to na jakim tle pojawi się zwierzyna.Ten akutat latał na tle liści powoju i groszku pachnącego :-(

andrzejb napisał/a:
Stawiam :-B za udany start.


Wypij kolego za moje i swoje zdrowie,bo ja póki co(mam 44 lata) jeszcze nie nauczyłem się picia
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Uchwycenie na trójeczce to niełatwa sztuka.
Co do tła to Andrzej ma rację.
Świetny start :-B
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
fotki jak na początek, uznaję za udane; Mz najbardziej udana to 2 oraz 3.;) Pozdrawiam i czekam na więcej.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Dziękuję za łagodne potraktowanie debiutanta :lol: Chciałbym podzielić się z wami moją droga do tego co w tej chwili reprezentuję w kwestii wasztatowej.Mam na myśli historię mojego rozwoju ale wiele fotek musiałbym zaprezentować wykonanych jeszcze Fudżikiem.Z tego co przeczytałem jest taka możliwość zamieścić prace z innego aparatu,ale wolę zasięgnąć opinii kolegów i koleżanek czy będzie to ich interesowało.Czekam na wasze info w tej sprawie.Póki co kolejne strzały z SAMA.Jako że jestem na początku budowania systemu a groszem nie śmierdzę,jestem ograniczony do Sigmy 70-300,kita oraz Raynoxa.Jak wygram w Totolotka-na pewno pierwszą inwestycją będzie Tamron 2,8/90 a do tego czasu musicie tolerować to co mam ;-)

4 pierwsza próba z Pentaxem-A 2/50 zakupionym od kolegi forumowego rysiekII.Dedykacja dla wszystkich dziewcząt które kochają Pentaxa :lol:



5Skoro zrobiło się kwiatowo to może przejdźmy na mój ogródek gdzie kwitnie w najlepsze groszek pachnący.Listkowiec cytrynek we własnej osobie


6 i z trochę dalszej perspektywy


7.Bielinek kapustnik


8 Na koniec tego odcinka próba z uchwyceniem pszczoły w locie.Jest to naprawdę ciężkie wyzwanie uchwycić w locie owada,przy takich ograniczeniach głębi ostrości.
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
4. bardzo fajna;
mz na fotkach trochę brakuje ciekawego oświetlenia (np o poranku), no ale to jest tylko moje zdanie i wcale nie trzeba się z nim zgadzać;
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Mój drogi imienniku napiszę jeszcze raz.Tło,tło i jeszcze raz tło.Kliknij w ten link,będziesz wiedział o co biega: http://pentax.org.pl/view...=asc&start=2260
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Andrzeju rozumiem o co ci biega.Jakby to powiedzieć :-/ Preferuję naturalistyczny nurt w makrofotografii a co za tym idzie staram się pokazać owady w jak najbardziej naturalnych warunkach.Nie zawsze mam szczęście strzelić zwierzaka w takiej sytuacji że mam go na ostro i w dodatku w miarę jednolite tło.Pod tym względem będzie raz lepiej raz gorzej.Ale dziękuję bardzo,że mi to wytknąłeś bo do tej pory tego nie brałem pod uwagę i nikt mi o tym nie mówił.Jeszcze raz Big THX :-B
 

gonia65  Dołączyła: 06 Sie 2008
Witaj andybond, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
O kurde! Deja vu :!: Kiedyś śniło mi się że byłem członkiem innego forum na którym poznałem cudowną dziewczynę o bliźniaczym nick-u :lol:
 

gonia65  Dołączyła: 06 Sie 2008
Jak na Bonda przystało, powinieneś liczyć się z tym, że ktoś Cię śledzi! To nie deja vu. to ja :-P :mrgreen: :mrgreen: :-P
 

nikola2711  Dołączyła: 18 Gru 2007
3 i 8 - pełen podziw za uchwycenie w locie:)
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Dziękuję za przyjęcie>mam nadzieję,że od kolejnych moich fotek nie dostaniecie rozstroju żołądka :lol:

gonia65 napisał/a:
To nie deja vu. to ja :-P :mrgreen: :mrgreen: :-P


Na pewno?Tu w avatarze dziewczyna z kitką a tam rozpuszczona :?: Nie wierzę że kobieta przeskakując z forum do forum jest w stanie w mgnieniu oka zmienić fryzurę :lol:
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Jedynka fajna, a trójka wygląda trochę jak kadr z jakiegoś filmu ;-)
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Dziś semi-portretowo i na pierwszy ogień idzie kot przyjaciela-który zamieszkał na wsi i cieszy się sielanką oraz spokojem.
Przedstawiam wam Cygana

1 Blisko


2 Bliżej


3 Prawie makro :lol:


Liczę na rzetelną ocenę i wskazówki co powinienem poprawić w swoim warsztacie
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
Kicia fajna, ale światło za ostre, trzeba było go do cienia przegonić :) w 3 lepiej by było focić z pozycji oczu kota, mam wrażenie że było robione z ukosu. Pozdrawiam.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Dzięki martinnezzz.Szczęście że ode mnie nie uciekł w ogóle.Kolega wyjechał na Mazury a ja jeżdżę na wiochę dokarmiać jego psy koty kanarka,papugę i rybki.kot nie miał do mnie w ogóle zaufania :cry:
 
MichalR
[Usunięty]
hej, niejako zostalem wezwany do tablicy gdyz pojawil sie link do strony rozpoczynajacej sie moimi zdjeciami motyli. chcialem tylko dodac ze te foty nie byly obrabiane, tlo jest naturalne, takie jakie wyszlo z puszki. to tyle tematem nawiazania. co do samych zdjec, bzyg w locie fajny mimo tnacego po oczach tla;) motyle maja bardzo lady szczegol, ale jak dla mnie zbyt malo plastyczne sa te zdjecia, co absolutnie nie znaczy ze sa zle, zeby nie bylo. mile lechca oko:)

pozdrawiam
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Dziękuję Michale za słowa krytyczne jak i pochwały.Nie przywiązywałem dotychczas wagi do tła.Nikt mi wcześniej tego nie mówił.Dzięki obecności na tym forum dopiero koledzy napisali mi o tym.Mam teraz inne spojrzenie na swoje fotki.Postaram się coś z tym zrobić.Jeszcze raz Big THX

Tym razem zaproponuję wam kilka fotek z Fudżika czyli moje początki zabawy w makro.
9


10


11


12


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach